Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok nekem vámpíros...

Tudnátok nekem vámpíros animéket írni? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

Vámpíros animéket keresek, amik NEM olyanok, mint a Vampire Knight, lehetőség szerint az ellentéte. A műfaj mindegy, a vérben úszóktól a rózsaszín szemüvegesekig, bármilyen korból, bármilyen világban. Még az ecchi is belefér, de a hentai / yoi / yuri animéktől kérlek, kíméljetek :)


Mielőtt valaki azon akadna fenn, hogy miért nem szeretem a vampire knight-ot, leírom az okokat (egyben azt, hogy milyen tényezőktől mentes animéket szeretnék kapni, amennyiben ez lehetséges).

- A kezdése ígéretes volt, de semmi nem bontakozott ki belőle. Beletettek pár jól kinéző férfi karaktert, szerelmi háromszöget, és az egészből egy szappanoperát csináltak.

- A "főhősnő" hasznavehetetlen. Az egész szorozat során csak rohan Kaname (a "szerelme") után, és mindenki más le van pottyantva. Teljesen vak, ami a tényeket és a legtöbb dolgot illeti. Van egy munkája, amit nem végez jól. Van egy botja, ami csak arra jó, hogy elejti, amikor történik valami, aztán valakinek a nevét kiabálja, aki úgyis megjelenik, és megmenti.

- A karakterek személyisége nem túl érdekes, elég lapos.

- Semmiféle személyiségfejlődés nincs benne.

- A szappanopera miatt sötétre próbálták csinálni, de ezt nem komoly eseményekkel, fordulópontokkal, szakadásokkal (akármivel) "érték el", szimplán csak klisés, tragikus háttereket adtak a szereplőknek, és mindenkit depissé és komollyá tettek.

- A szerelmi háromszög nem valós, habár a főhősnő ide-oda ingadozik folyamatosan, Kaname egyértelmű fölényben van. És mindig bele kell trollkodnia a Zero x Yuki jelenetekbe.

- A történet nem nagy durranás, nem is valami izgalmas, a nagy "meglepetéseket" már előre lehet tudni.

- És a kegyelemdöfés (SPOILER): Kaname és Yuki, a szerelmeskéink, testvérek. Na, ez egyszerűen borzalmas. Az oké (?), hogy Kaname ennek ellenége ráhajtott a húgára, de hogy Yuki sem hőkölt vissza, amint megtudta, hogy a BÁTYJÁVAL készül szerelmetes dolgokat művelni...? Mindezt csak azért, hogy növeljük a "drámaiságot"?


Dióhéjban, az olyan animéket szeretném kerülni, aminek nincs története, nincs benne karakterfejlődés, a hősnő teljesen haszontalan, és folyamatosan meg kell menteni, pusztán klisés elemekből áll, és szomorú háttértörténetekkel próbálnak szimpátiát kicsikarni belőlünk a karakterek irányába ahelyett, hogy megszerettetnék velünk őket.


Mielőtt egy Vampire Knight fan nagy felháborodásában megpróbálna kijavítani, meggyőzni ezek ellenkezőjéről, vagy vitába szállni, megkérném, ettől tartózkodjon. Az egyéni véleményemet írtam le. Amennyiben valaki ettől mégis eltekint, ne lepődjön meg, ha lepontozom, vagy jelentem a hozzászólását, mint off / vita.


Előre is köszönöm, ha valaki tud írni!



2017. jún. 3. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyira nem bővelkedünk vámpíros animékben - legalábbis ami jó. A Hellsing alapmű, ha szereted a vámpírokat.

Van két félórás cucc, amik nagyon odavágnak: Noblesse: Awakening és Noblesse: The Beginning of Destruction. Aztán az Owari no Seraph.

Ezen kívül bár én nem láttam, de azt mondják jó: Shiki.

2017. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A Hellsinget ismerem, és szeretem, valószínűleg az egyik legjobb vámpíros anime. :)

Köszönöm, megnézem őket!

A Shikit láttam, véres és sötét, a halál az alappillére, vannak benne brutál jelenetek. Az egyik kedvencem. Ha szereted a véres animéket, ajánlom. :)

2017. jún. 3. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:
A Servamp-ban van asszem vámpír főszereplő, de nem láttam még szóval nem tudom milyen :D
2017. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!