Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok mondani ilyen animéket?

Tudnátok mondani ilyen animéket?

Figyelt kérdés

Először is egy izgalmas fantasy vagy középkori animét keresek. Viszont, ha fantasy, akkor ne legyen "túl fantasy": Mármint nem kérek sárkányokat, tündéreket és ilyeneket.


Ezeket szeretném elkerülni egy animében:

- Ha fiú a főhős, akkor ne legyen semmilyen, bénázó. Elegem van az olyan animékből, amiknek a középpontjában egy szép és ideális lány van nulla hibával és van hozzá egy átlagos, semmilyen főszereplő fiú, aki csak azért szerepel, hogy legyen aki összejön a lánnyal vagy megmenti.

- Ebből kifolyólag azt is szeretném elkerülni, hogy egy szinte személyiség nélküli, tökéletes lányszereplő legyen benne. Ha fiú a főszereplő, akkor a lány mellette legyen erős, de ne az a tökéletes kuudere. Ne is legyen gyenge és ne nyafogjon. Ne kelljen megmenteni.

- Ne legyen ecchi és felesleges lánykarakterek serege, akik csak azért vannak benne, mert szépek.

- Ne legyen hárem.


Ami előny, ha benne van:

- Számomra előny, ha lány a főhős. Lány vagyok, így sokkal jobban tudok azonosulni vele. Sajnos eddig szinte csak olyan női főhőssel rendelkező animékkel találkoztam, amik sima hétköznapi, slice of life animék. Én olyan keresek ami izgalmas, kalandos. Erre például az Akatsuki no Yona, ez az egyetlen eddig, ami kalandos és női főszereplője van.

- Romantika, de nem az a nyálas fajta. Ne az legyen az anime központjában, hanem csak legyen benne.

- Szerethető karakterek, akikért megéri végigizgulni

- Ha fiú a főszereplő, akkor legyen különleges és ne legyen gyenge


Természetes nehéz találni olyan animét, ami teljesen megfelel a leírásnak. Eddig csak négy anime volt, amit igazán imádtam és nem találtam benne kivetnivalót: Akatsuki no Yona, Kuroshitsuji, Shiki és Noragami.


Előre is köszönöm!



2017. jún. 20. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Kuroshitsuji-ban erős női karakter? Melyikre gondolsz? Mert pl Lizzye olyan hisztis hogy addig ütném amíg mozog.
2017. jún. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Caymore, Berserk
2017. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
claymore*
2017. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ookami to Koushinryou - Sok téren eléggé földhöz ragadt, de épp emiatt tud néha igazán körömrágós lenni. A karakterei pedig emberiek egy erős női és egyenrangú férfi főszereplővel. Nincs benne sok akció, lassú tempójú és dialógusokra épít, emiatt nem biztos, hogy mindenkinek egyformán bejön, de ez a néző hibája, nem a sorozaté.


Seirei no Moribito - Szintén egy kicsit régebbi középkori fantasy női főszereplővel, viszont ez utóbbi sokkal inkább épít az akcióra.


Shingeki no Bahamut - Ez már inkább elmegy a fantasynak abba az irányába, viszont újabb és a második évadja jelenleg is fut, illetve be van jelentve a harmadik. Akció orientált, jól megírt karakterekkel.


Hakuoki - Főleg az első movie, alcíme Kyoto Ranbu. Szintén viszonylag új darab. Kissé hasonlít az Akatsuki no Yonára, aki hasonló karakterfejlődésen megy keresztül. Egy hasonló főszereplő lányról szól, hasonlóan megvan kicsit a fordított hárem beütés.


Tenkuu no Escaflowne - ez már egy keverék a mecha műfajjal és akkor tudom ajánlani, ha nem kapcsol ki a cell animáció, elvégre 90-es évekbeli klasszikusról van szó.


Ezek mellett én is ajánlom a Berserket (viszont szigorúan a 97-es sorozatot) és a Claymore-t.

2017. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én most nem biztos, hogy betalálok, de hátha, esetleg ha végképp nincs ötleted, mit nézz, kérdező, akkor kettő eszembe jutott, amiket láttam, és félig-meddig ilyesmi, amit keresel:


Kami-sama no Inai Nichiyoubi


Tasogare Otome × Amnesia

2017. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a Soul Eater jutott róla eszembe, bár a romantika eléggé spórolós benne. ( Tehát nem igazán van) De attól még tök jó szerintem.😀😉
2017. jún. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
kampfer
2017. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nézd meg a Re:zerot ugyan fiú a fő hős és elég sok lány karakter van benne de nem csak azért hogy legyen min legeltetni a szemet és ugyan a főhősnek nincs sok harci ereje de ez az anime nem a harcok körül forog inkább érzelmek körül ami föleg a főszerplő érez és egyik karakter sem sablonos vagy céltalan

egy nagy hibája van hogy vége van és nincs teljesen lezárva de azt hiszem ez rögtön megleszbocsátva amint jön a 2. évad

2017. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Talán a Sword art online tetszene
2017. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Ha poénkodsz, jelezd, mert még a végén valaki komolyan veszi.

2017. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!