Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok nekem jó shoujo...

Tudnátok nekem jó shoujo animéket ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok és eddig csak shounen animéket néztem(legalábbis én így emlékszem).

Egyrészt azért, mert nem csípem annyira a romantikus love sztorikat.

Másrészt meg azért, mert amíg volt Animax, akkor főképp shounen animéket adott a tévé, amik jól lekötötték a figyelmemet és mindig azokhoz az animékhez hasonlót kerestem.

Viszont most kíváncsi lennék milyen egy jó shoujo anime, ezért kérlek ajánljatok egy párat.

Az se baj, ha van benne szerelem, romantika, de ne csak ennyi legyen benne és legyen valami érdekes sztorija és/vagy nagyon jó karakterek benne.

A válaszokat előre is köszönöm.:)



2017. júl. 8. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A shoujo nem feltétlen romantikus, de sokszor fedik egymást.


Miyori no Mori - movie

Ghost Hunt

Juuousei

Lovely Complex - ezt láthattad a csatornán

Kaleido Star - ezt is

Ouran Koukou Host Club

Magic Knight Rayearth - ccsak az első évad

Amatsuki

Count and Fairy

Hakkenden: Touhou Hakken Ibun

Tenkuu no Escaflowne

Glass no Kamen (2005)

Mawaru Penguin Drum - ez elég összetett mű

Donten ni Warau

Natsume Yuujinchou

Itazura na Kiss

Ore Monogatari!!

Saiunkoku Monogatari

2017. júl. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nana, és a Kokoro connect - az előbbi romantikus, egy huszon éves lány történetét mutatja be, a másik inkább pszichologiai, de ez is nagyon jó, mindkettőt élveztem.

17/f

2017. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kokoro Connect - én is melegen ajánlom. Inda - nézz utána a ráadás 13-17. OVA speciál részek... Mivel az alap évad 12 részes.


De a speciálokban bomlik ki IGAZÁN a story.


16 éves kortól ajánlom a Kokoro Connect-et,

pszichologizáló, kell hozzá egy bizonyos fokú lelki érettség, érzelmi hányados.


Shoujo - seinen anime,

itt-ott romantikával, és humorral, ecchi-vel körítve,

de alapvetően lélektani dráma.

2017. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

Itazura na kiss,

valamint

Lovely Complex:


ezek romantikus vígjátékok, kérdező, lehet, hogy ennél fogva a romantika súlya kevésbé "éleződik ki", tehát nyugodtan megnézheted ezeket, tipikus shoujo animék.


De a Lovely Complexet CSAK JAPÁN SZINKRONNAL ajánlom. A legtöbb magyar szinkron pocsék, ha animációról van szó.

(Élőszereplősekhez viszont általában remek a magyar szinkron. Valamint kb 1985 előtti rajzfilmek magyar szinkronjai is kiválóak, mind a magyar, mind a külföldi rajzfilmek tekintetében.)


Animéket ÁLTALÁBAN szinte csak japán szinkronnal ajánlom, mert a magyar, az angol szinkron pocsék. (Kivétel: Death Note.)


(Nem beszélve arról, hogy a japán szinkron általában kiváló, legalábbis animék esetén.)

2017. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A Kaleido Start és a Lovely Complexet már tényleg láttam, csak nem tudtam, hogy shoujo.

A Nanának meg párszor nekifutottam már, de nem tetszik.

2017. júl. 9. 21:18
 6/11 anonim ***** válasza:

A mai shojo műfaj 95%ban romantikus vígjáték, a többi meg a "varázslányok megmentik a világot" sablon.

Én fiúként egy shojot tudok mondani ami kifejezetten tetszett, az az Orange, meglepően értelmes és megható történet.


Hogyha érettebb sztorikat akarsz akkor viszont javaslom hogy a seinen/josei irányba nyiss inkább, mert shojoktól azt nem sokszor fogsz kapni.

2017. júl. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Flip Flappers
2017. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Toradora
2017. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hatos -esetleg a kérdezőnek is ajánlom, ha a shoujo ai nem gond számára-, nézd meg a Kashimashi-t, ami bár leszbikus sztori, meg megéri, megható, érzelmes, és szerepe van a jellemábrázolásoknak, szóval shoujo bár, de inkább shoujo ai.


Van benne pár slussz poén, eleve hetero szerelemmel indul... NEM misztikus, hanem csak az elején jellemző: a fiú lánnyá változik, de a lány továbbra is szerelmes az immár lánnyá változott személybe.


_____



Vagy pl kevésbé ütős, és sajnos nagyon lassan bomlik ki -kb a 7.résztől kezd beindulni, 12 részes-, de tipikus shoujo anime a


Dusk Maiden of Amnesia


NEM CSAK mahoushoujo, meg nem csak romantika , amiből az shoujo máfaj áll!


Hanem misztikus, dark fantasy, fantasy horror animék (olykor vámpíros) is jellegzetesen shoujo témák.


A Dusk Maiden egy dark fantasy, múltfelfedős animesorozat.

Nem mondom, hogy zseni mű, és kell hozzá türelem, de igényes shoujo, és minimális benne a romantika, inkább REJTÉLYekkel foglalkozik! (Enyhén ecchi és vígjáték, horror elemekkel, de főként dráma!)

2017. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kimi ni Todoke,Shigatsu wa Kimi no Uso,Tonari no Kaibutsu kun,Nijiiro Days,Sukitte Ii Na Yo,Ao Haru Ride,Ookami Shoujo to Kuro Ouji...ezek szerintem elég változatosak (szerintem az Ao Haru Ride a legjobb meg a Kimi ni Todoke bár azt nem láttam végig,Bár nekem a Nana az egyik kedvencem,mert az egyáltalán ne sablon :) )

Remélem tudtam segíteni! :)

2017. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!