Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Olyan animet keresek ahol a...

Olyan animet keresek ahol a foszereploknek (foszereplonek) meg kell szoknie?

Figyelt kérdés
Arra gondolok , hogy a foszereplo el kell menekuljon ,es szokesi tervet keszit . Erre egy pl . Prison school . Ezt lattam es azt mondom ,hogy ez eleg jo .

2017. júl. 9. 17:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nanbaka
2017. júl. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Koszi,
2017. júl. 9. 17:39
 3/18 anonim ***** válasza:

Orwell-i disztópia, meneküléssel indul, és avval is folytatódik, az egész lényege ez:


No.6.


_______



Az alábbi meg egy zseniális krimi, része a menekülés mint olyan. Erről némileg elmondható a szökés tervezése, egyes esetekben:


Boku Dake ga Inai Machi


_______



Vegyes műfajú, anakronisztikus, misztikus scifi, harcos-shounen krimi vígjáték, gyönyörű grafikával, része a menekülés is, bár csak szórványosan:


K-Project


_______



Ha adrenalin dózisra vágysz, és elmúltál 18 éves, akkor ajánlok egy lélektani drámát - bár szökési tervtől mentes, állandó tényező benne a menekülés:


Elfen Lied


_______



Valamint egy misztikus seinen, része itt-ott a menekülés, bújkálás:


Gokukoku no Brynhildr

2017. júl. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

...és még talán az egyrészes művész animemozi:


Tenshi no Tamago


Bár ez nem annyira "adrenalinos", hanem kissé nyomasztó és elvont dark fantasy.


Szinte nulla párbeszéddel. Szimbolikus képi világ.


Egy kislány menekül a lepusztult vidéken, kiszolgáltatottan, és túlélni próbál.

elég homályos az egész, nem tudni, honnan jött, hova tart, ki ő.


Egyszóval a nézőre bízza a válaszokat, az egyénben indít meg sajátos lelki folyamatokat, mindenkiben részben mást.


De ezt ne valami izgi menekülésnek hidd... Inkább pszichologizáló, és kissé talán thriller jellegű, bár inkább dark fantasy.


A Tenshi no Tamago talán érettebb lelket kíván, de 16 éves kortól simán megtekinthető.

Bár nem mindenkinek stílusa.

2017. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom ! Az Elfen Liedet mar lattam . De a tobbit viszont meg nem .
2017. júl. 11. 06:42
 6/18 anonim ***** válasza:
Nyomnak ide be minden tucatfost, mint az Elfen Lied és társai, meg egy halom másik, aminek köze sincs a témához, de senkinek eszébe sem jut megemlíteni a Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin-t.
2017. júl. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nos itt megneztem egy parat es igaza van az utolso kommentelonek nincs semmi kozuk a temahoz viszont az elso az jo lenne egy szebb grafikaval .
2017. júl. 12. 18:46
 8/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm az intelligens reakciókat. :) Kedves kérdező, és előtte levő, kérlek, indokoljátok meg,

szerintetek miért nem menekülős anime alapvetően, a "No.6" című alkotás? :)


Ugyanis nekem egyértelműen lejött, hogy a menekülés központi eleme, idézek a mű ismertetőjéből:


"Shion 12. születésnapján meglepő fordulatot vesz az élete. Ugyanis éjszaka egy ismeretlen fiú bemászik az ablakán, aki amellett, hogy elég zihált kinézetű, még a karján egy hatalmas nagy seb is van, ami első látásra elég súlyosnak tűnik. Itt kezdődik el minden. Ugyanis a fiú menedéket ad egy közveszélyes bűnözőnek, akit Nezuminak hívnak. Ő egy "VC", ugyanis a közveszélyes bűnözőkbe egy Violencia, azaz erőszak chipet ültetnek, hogy ezáltal is könnyen nyomon lehessen őket követni. Ez súlyos következményeket von maga után. Ugyanis Shiont kizárják a Speciális tagozatból, emellett még Chronosból is költözniük kell édesanyjával, méghozzá az Elveszett városba[...]"


[link]


KEDVES KÉRDEZŐ

számára további idézet a vonatkozó adatlapról, egyetértek vele, a kritikád ellenében:


"A grafikára és a történetre egyáltalán nem lehet panasz."


Ezen felül, kedves előző hozzászóló, kérlek támaszd alá érvekkel az Elfen Lied animesorozat iránti kritikádat. Előre is köszönöm. :)

2017. júl. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Minek fussuk le megint ugyanazokat a köröket, amikor te érvek helyett rendre csak lehülyézel mindenkit, aztán többé a téma felé sem nézel?
2017. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
En a nanbaka cimu animere mondtam hogy nem jo a grafikaja . Viszont azNo.6-ot MEG NEM NEZTEM MEG . De a tobbi amit irtal azok nem pont azok amik a temahoz kapcsolodnak . De nagyraertekelem , hogy leirtad azokat a cimeket . Ezert is koszonom . Azert megemlitem azt ami nem tetszik ,hogy hatha akkor jobban megertitek , hogy mit kerdeztem .
2017. júl. 13. 08:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!