Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » One piece-ben a haki erő az...

One piece-ben a haki erő az mit jelent?

Figyelt kérdés

2017. aug. 21. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A One Piece-ben a Haki egy olyan dolog, jelenség, erő nem tudom minek mondjam, ami minden élőlényben megtalálható, de nem mindenki tudja felszínre hozni, aktiválni, használni.


Aki képes használni, az 2 típusát sajátíthatja el edzéssel.

Nem tudom magyarra hogyan lettek fordítva. Az egyik a Kenbunshoku Haki/Color of Observation, aminek a használója tudja érzékelni mások jelenlétét és élesebb lesznek a reflexei. Van olyan használója, aki képes egy nagyon rövid időre a jövőbe is látni vele.

A másik a Busoshoku Haki/Color of Armament, aminek a használója egyfajta láthatatlan páncélzatot tud magára képezni, ami ellenállóbbá teszi az ellenség támadásaival szemben és a saját támadásait is felerősíti. Illetve képessé teszi rá a használóját, hogy megüsse a logia típusú Ördöggyümölcs használókat.


És van egy harmadik típus, a Haoshoku Haki/Color of Conqueror. Ezt nem lehet megtanulni, csak születni vele, majd erősíteni, edzeni azt. Nem tudom hogyan lehetne szépen mondani, de a használója kb. az akaratát erőlteti rá másokra, a gyenge akaratú személyek eszméletlenek lesznek a használó közelében.

2017. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát gondolom, most jutottál el odáig :D Mint ahogy az előttem szóló megírta 3 féle van: magyarul "fegyverzet", "megfigyelés", és "hódító" haki nevet kapták. Az első kettővel mindenki rendelkezik, csak "elő kell hívni" azért tettem idézőjelbe mert nem ilyen kiáltással előhívás xD hanem edzés vagy valami külső behatás szükséges hozzá. Skypieán a megfigyelés haki-t Mantrának hívják.

Nem tudom, milyen animéket szoktál nézni, de: a haki legjobban a chi-hez/chakrához hasonlítható lényegében egy belső energia.

Mivel nem tudom, hogy hol tartasz és nem akarok nagyon nagyon spoilerezni, ezért csak annyit mondok, hogy mindent elmondanak az animén belül.

2017. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 28. 11:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Hódító helyett inkább "királyi akarat" illik rá jobban szerintem.
2017. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!