Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok ezen pontoknak...

Tudnátok ezen pontoknak megfelelő animéket ajánlani?

Figyelt kérdés

Szeretnék találni olyan animét / animéket, amik online nézhetőek magyar felirattal vagy szinkronnal (indavideón pl), vagy akár letölthetőek mondjuk ncore-ról.

A lényeg hogy legyen benne némi misztikum, horror, nem probléma ha olykor tartalmaz durva vagy intim jeleneteket. Mindenféle képen legyen benne romantika, az sem baj ha a főszereplők között van, és e köré épül fel a cselekmény. A giccses, gyermeteg, mindenféle ecchi poénra és szokásos klisés marhaságokra nem vagyok vevő. Mindenképp komolyabb hangvételű legyen.

(Ha vámpírok, szörnyek, szellemek bármilyen természetfeletti lény van benne az sem probléma.)

A magical shoujo és verekedős animéket mellőzzük. :)


( Kis pl: Nemrég találtam egy mangát, amit online olvastam, igaz, sajnos angolul volt, és mivel csak most kezdtem a nyelvet tanulni, elég nehezen értettem meg.:/ A főhőst vámpírrá változtatta benne egy fiatal lány, aztán volt benne iskolai bonyodalom, horror, véres jelenetek, szerelmi sokszög is, de nagyon tetszett mert meglehetősen komoly volt.)


Ha esetleg valaki online olvasható mangát ajánl, az is jó lenne.


Válaszokat előre is köszönöm!



2017. okt. 24. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Kara no Kyoukai - 7 mozifilmből álló filmsorozat, minden megvan benne szerintem, amit szeretnél

Monogatari Series - van benne egy minimális ecchi és hárem, de alapjában véve egy komolyabb témákat is feszegető monologikus és dialogikus sorozat (elképesztően sok benne a párbeszéd, tényleg). Mivel egy picit epizodikusnak is tekinthető, vannak benne jobb és kevésbé jobb szálak is

Katanagatari - a Monogatari Series írójának másik műve, ebben is rengeteget beszélnek (ráadásul 45 percesek a részek), és a horrort leszámítva megfelel a leírásodnak

Shinsekai Yori - ha nem zavar a homoszexualitás (ami igazából csak egy részben jelenik meg "durvábban"), akkor mindenféleképpen ajánlom, minden szempontból megfelel a leírásodnak

2017. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Zankyou no Terror

Death Parade

Steins;Gate


A Shinsekai Yori szerintem is tetszene. Mondanám még a Rainbow-t, mert komoly hangvételű és nagyon jó, viszont ebben egyes jelenetekben szerepet kap az erőszak/ verekedés is. Azért egy próbát azzal is tehetsz, hátha bejön.

2017. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

A Rainbow nekem is eszembe jutott, azt én végül azért nem írtam, mert nem igazán hangsúlyozott az a nagyon minimális romantikus szál, ami benne van, de egyébként szerintem is nagyszerű anime, én is ajánlom:)

(1. voltam)

2017. okt. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
kampfer
2017. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező,

melyik nyelvre utalsz, hogy tanulod? Japán?


Lehet lepontozni, de az Elfen lied akkor is színvonalas. Nézd meg, döntsd el. Csak 12 rész.


Ezen kívül:


Eve no jikan:

mozi, bár létezik kb 6 részes felbontásban is ugyanaz,

scifi + slice of life.


Planetarian - chiisana hoshi no yume:

detto, ez is minisori, scifi.


kokoro connect:

13+4 rész (a 13 utáb 4 special rész, azok is fontosak)

slice iof life + parapszichológia, felnőtté válás, dráma, pszichológia.


tenshi no tamago:

mozi, dark fantasy, művész némafilm.


boku dake ga inai machi:

misztikus krimi.


death parade:

megítéltetés a halál után.


gokukoku no brynhildr:

scifi, misztikum.


________________________



Amit NEM ajánlok horror/thriller kategóriában:


tokyo ghoul - lóg a levegőben az egész stílusa, felépítése;


another - előre kitalálható, klisés tini horror (sablon horror zenékkel).

2017. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a sok tippet! Már vannak animék amelyek felkeltették az érdeklődésem! :)
2017. okt. 25. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!