Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen animével tudnám megszer...

Milyen animével tudnám megszerettetni az animéket a 10 éves húgommal?

Figyelt kérdés
Érdekli a téma, de nem tudom mit nézethetnék vele. ötletek?

2017. nov. 2. 11:13
1 2
 1/17 anonim válasza:
83%
Ghibli filmeket nyugodtan. Én Kikivel kezdeném. A Szentjánosbogarak sírját pedig hagyd ki!
2017. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ. :)
2017. nov. 2. 11:52
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Sailor Moon. :)
2017. nov. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Hát alapokkal is lehet. Legyen szinkronos, mert 10 évesen az jobban leköti. Szerintem nagyon aranyos volt a kaleido sztár, meg a Kilari is. Én nagyon szerettem a vadmacska kommandókat kiskoromban.
2017. nov. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Sailor Moon

Vadmacska kommandó

Kaleido Star


Igen, szerintem is ezek lesznek neki a legjobbak! Bár eléggé régiek, mindegyik jóval az Ő születése előtt ment, de szinkronosak, és tipikusan csajos animék!

2017. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ^^ Először nézetek vele egy pár moviet, utána ha leköti, a többit is megmutatom neki. :D Mégegyszer köszi.
2017. nov. 2. 15:21
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Sok sikert! Én már Naruto-t nézetek a 11 éves húgommal :D Sokat kérdez, de szereti.
2017. nov. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi a baj a Szentjánosbogarak sírjával? :D
2017. nov. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Lovely complex szerintem jó választás lenne. Szinkronos sokkal nagyobb előnyt adna neki és mivel vicces, romantikus, így szerintem tökéletes választás!
2017. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%

Lovely Complex, 10 évesnek? Hát nem is tudom... ha mégis, akkor NE szinkronosan, mert katasztrófa a szinkronja...


10 éves... kicsit azért vagyok gondban, mert még

nem kamasz, de már kifele tart a kisgyermekkorból...


Ha szereti a kicsi gyerekeknek valót, akkor tartalmilag és grafikailag igényes az alábbi 12*10 perces kodomo anime:


Binchou-tan


Egy próbát mindenképp megér, 10 éves esetén!

(Én felnőttként is élveztem, főleg a grafikáját, és hogy

ez nem valamiféle "rózsaszínhabos-dizni-szar",

hanem komoly helyzeteket vet fel: a kislány egyedül él egy erdei házban, gyönyörű környezetben, de csak saját magára számíthat eleinte - majd lesznek barátai... Addig is melózni jár a SAS légitársasággal ;) a közeli városba; hétköznapi, slice of life, mégis vegyülnek mesei-mágikus elemek hozzá.)


Mai Mai Miracle:


Anime mozi, kisiksolásokról szól, könnyű, mégis aranyos, anime hangulatú, 6-12 éveseknek való elsősorban, felnőttként nosztalgikus, a kisiskolás korról.


De ha igazán mélyen szántó, mégis kortalan anime mozit ajánlanék, akkor

a 2-dimenziós változatát ennek (ez állatszereplős, de nagyon igényes, és ötletes a kiindulópontja), Disney-ből remek átvezető az igényesebb világba, az animék világába :


arashi no yoru ni


(CSAK ZÁRÓJELBEN, MIT NE:

Arra nagyon figyelj, nehogy valami ecchi-fétises japán agyfffaaaszt mutass neki kisiskolásokról, mint pl a Kodomo no Jikan. :D Felnőtt fejjel keserű, grotesz, sok szempontból... Keserűen lehet nevetni rajta, hol azon, hogy gyerek akarja megrontani a felnőttet, na meg a kislány végignézi anyja haláltusáját és a többi...

Elég súlyos anime... Meg ugye némi "bevezetés a pedagógiába"-értekezés szaga is van... A nevelés buktatóiról szülői szemmel és tanári szemmel.

Egyszóval a kodomo no jikan NEM gyerekeknek való, akárhogyan is kisiskolásokról szól!


Mindig olvasd el a tömör leírást előzetesen az animékről, mielőtt adott korosztálynak ajánlod!)

2017. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!