Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Vándorló palota mikor...

A Vándorló palota mikor játszódik?

Figyelt kérdés

2017. nov. 4. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
20. század
2017. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt eddig is sejtettem, de eleje, közepe? kb. mikor?
2017. nov. 4. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Miért olyan érdekes ez? Az egy alternatív világ, semmi köze a valódi világ eseményeihez.
2017. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Haver, minek pattogsz? Mi közöd van hozzá, hogy miért kell tudnom? Ha nem tudod, ne válaszolj ennyi. És tudod, az alternatív világoknak szerinted mi képezi az alapját?? Csak nem ez a világ? De! A 19.századot simán be lehet lőni, hisz, hogy a legegyszerűbb példával éljek, ott a mozdony. De nem mindegy, hogy az elején vagy a közepén (kb.1840-60) vagy végére tesszük. Nagyon nem.
2017. nov. 5. 16:41
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
De nagy a szád... Pedig csak kiváncsi voltam. Ásd el magad bunkókám, az ilyenek miatt nézik hülyének a normális animéseket.
2017. nov. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ásd el magad te, idióta.Egy kérdésre válaszolni kell,nem pedig a kérdés okát keresni, ami teljesen felesleges és lényegtelen, egyébként sem azért van ez az oldal, hogy trécseljünk. Egyszerű kérdés egyszerű válasz, ha nem tudod, ne válaszolj. És tudod, pontosan azért írok bunkón, hogy elkerüljem a "beszélgetéseket", jah, és nem ismersz, ez meg csak egy hirtelenjében felvett stílus, miből gondolod, hogy a valóságban így szoktam beszélni,? Vagy egyáltalán szokásom-e ez a fajta beszédmód? De tudod, kivételek mindig akadnak.

U.I.:Ne kérdezz kérdés alá, csak növeli a "válaszok" számát, felesleges

2017. nov. 5. 16:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1908-ban.
2017. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hmm. Értem, köszönöm
2017. nov. 7. 20:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is az 1900-as évek elejére tippelném, bár ezt nehéz így belőni mert ugye a Vándorló palota ajtaján a fogantyúk (?) (nem tudom, hogy nevezzem pontosan) több különböző helyre visznek. A könyvben erre jobban kitérnek, hogy ezek a helyek nem csak térben, de időben is eltérhetnek egymástól.
2017. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az animét nézem, akkor a képi világa alapján az 1900-as évek első fele. Azt mondanám, talán az I. világháború időszakában játszódik. (1914-18)

Amúgy nem volt butaság az mondani, hogy ez egy másik világ. Ha az eredeti könyvet nézzük, amit Miyazaki csupán feldolgozott, (nem egészen könyv hűen) akkor ott teljesen egyértelmű, hogy ahol a történet játszódik (Ingary), egy másik világ. A Földön, a mi világunkban, valószínűleg a '80-évek van éppen, amikor a Palota sorozat megíródott.

2018. okt. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!