Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van helytálló magyarázata a...

Van helytálló magyarázata a Tokyo Ghoul-nak?

Figyelt kérdés

A történet abból indult ki, hogy Kaneki megkapta Rize szerveit és ezért változott félig ghoul-lá, DE már a legelején letisztázzák, hogy rajtuk nem fog a fém,tehát hogyan nyitották fel egyáltalán(mivel fémrudak estek rá még az sem mondható, hogy azok szabdalták "konyhakészre" Rize-t)? Majd később kicsit megmagyarázzák (vagy olyasmi..) Kaneki kínzása közben, hogy végülis van egy gáz ami legyengíti a ghoul-ok "ghoulságait", tehát az orvosnak aki Kanekit műtötte tudni kellett, hogy a donor ghoul... Persze később erről is elhintenek egy mondatot, hogy kísérletezett Kanekin, de akkor miért engedte haza, a kísérlet célja nem a megfigyelés lenne? Főleg, ha egy halál küszöbén álló árva kamaszról van szó, akit csak elkönyvelne halottnak és mehetne a szabdalás meg nyiszatolás a házi hibridjével... nem, inkább kiengedi az emberek közé és onnantól rá se néz...

Szóval amellett, hogy imádtam a sorozatot és reménykedem a folytatásban, valahogy az elejét kicsit kuszának tartom, mintha igazából Kanekinek nem lenne lényeges szerepe, ha van-ha nincs a fő események szinte ugyanazok lehetnének, annyi, hogy rajta keresztül látjuk, de akkor már lehetne az ember Kimi is vagy a ghoul Hinami is a szemünk-fülünk...

Remélem volt aki idáig eljutott az agymenésembe :D ha elirtam valamit - bocsi, ha megsértettem valakit - bocsi, a válaszokat előre is köszi, az értelmes megvitatásokért pedig ezer hála :D



2017. nov. 7. 23:18
 1/7 Ana828 válasza:
76%

Szerintem a kérdés logikus és érthető.

Nekem az a véleményem, hogy Kanekire a dráma és a goullá válás érzelmi megterhelőségének ábrázolása miatt volt főle szükség.

Nekem az volt kicsit az érzésem mintha Yoshimura keze is benneletz volna abban a kísérletben, de persze lehet hogy tévedek vagy rosszul emlékszem (nem éppen most láttam). És végül is ha a viselkedését akarod tanulmányozni arra nincs is jobb megoldás mint ha bedobod a mélyvízbe

2017. nov. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Az anime tele van hibákkal, mert nincs kidolgozva. Még nem sokat láthattál, ha imádod. Nézz valami jót, ne ilyen "hű-de-menő-vagyok" 11-13 éveseknek való """"gore"""" cuccot.
2017. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Erre csak azt tudom mondani, (csodálom, hogy még senki sem írta) hogy a mangában azért ez jobban ki van dolgozva. :D Kanou bizony jól tudta mit csinált, szándékosan ültette át Rize Kakouhou-ját Kanekibe. Már régóta hasonlókkal kísérletezett, még Kaneki előtt is, sőt utána a Kanekinél látott eredményeket próbálja reprodukálni, többnyire sikertelenül. Később találkozik is vele, azt akarja csatlakozzon hozzá, de Kaneki visszautasítja - nem meglepően. Szóval a "szeretett prototípusaként" tekint rá.

Kaneki karakterét az adaptáció, főleg a második évad egyenesen "lemészárolta" :')

Nagyyon is fontos a történet szempontjából, főleg most, a legutóbbi fejezetekben. Rendkívül komplex karakterről van szó, szerintem már csak Kaneki változásainak a végigkíséréséért is megéri elolvasni a mangát elejétől a mostani fejezetekig. :D

2017. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát a ghoullá válás drámaiságát valóban jól bemutatta Kaneki :D bár azt ugye az ikreken is lehetett volna szemléltetni, akik legalább maguktól változtak át (akkor lehet Ők is a doktor művei?), rajtuk legalább egyszerűen lehetett volna megfigyelni a fizikai átváltozást... Kaneki-n az első részek alapján inkább az idegösszeomlást lehetett volna tanulmányozni :D na meg az is érdekes, hogy akkor igazából az első évad után vége is lehetett volna, hiszen ott már elfogadta ami és igen..mondhatni "lemészárolták" az első 12 rész főszereplőjét :D hogy utána a második 12 részben megint csak úgy legyen, mert ott is a fő cselekmények így is- úgy is megtörténnek :/ Yoshimura pedig nekem is gyanús, kicsit olyan érzésem van, mintha Ő ölte volna meg Rize-t, mert ha jól emlékszem alig lepődik meg a halálhírén meg azon hogy Kaneki-nek Rize illata van (gondolom Őt is maga mellé akarta venni, hogy ne gyilkolásszon tovább, mint a Fekete kutya meg a másik, csak nem ment bele valószínűleg) :D

az ilyen fehér foltok miatt gondolkoztam el a manga olvasásán is, csak nem szeretem kétszer megrágni ugyan azt.. de akkor a mangában vannak teljesen eltérő események is? *-*

az pedig, hogy nincs kidolgozva teljesen érthető, ha akarnak esetleg több évadot, persze ha itt elvágják akkor az anime tényleg kicsit plötyi lett, de *sajnálattal ismerem be* leginkább a látvány miatt kezdtem nézni, mint a története miatt, aztán az is érdekes lett.. a kérdések pedig magukkal ragadtak, van min gondolkodni és van mit megvitatni :D az említett "hű-de-menő-vagyok" kategória pedig inkább ráhúzható a mindenki által kedvelt Narutora (ne kövezzetek meg, végignéztem azt is és örök "klasszikus" <3) akinek burkoltan vagy éppenséggel tényleg hangosan kimondva is az volt a célja, hogy minél erősebb és minél menőbb legyen... itt Kaneki inkább szenvedett, hogy a néző szemében menő ghoul lett, de az anime világában egy nagyon-nem-menő "szörnyeteg" (és miután felzabálta Yamori-t már nem csak az emberek szemében volt szörnyeteg o.o)

/sajnálom, de egyszerűen nem tudom rövidre fogni a gondolataimat :( de köszönöm, hogy válaszoltatok/

2017. nov. 8. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első részt ha visszanézed, a műtét után amikor az orvos beszél Kanekivel akkor már látszott rajta hogy valami gyanús a fickóval.

A mangából csak részleteket olvastam (csak a Tokyo Ghoul :re mangához visszamenőleg hogy azt értsem), de az animén meglátszik hogy 24 részben akartak adaptálni egy 140+ fejezetes mangát, míg a 700 fejezetes Naruto mangából 720 rész anime készül, egyik sem épp egészséges fejezet/animerész adaptálási arány de remélem szemléletes.


#2 A magad fajták az igazi rákos tumor az animés közösségben, nem a 13 éves kezdők akikről beszélsz.


21/F

2017. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" de akkor a mangában vannak teljesen eltérő események is? *-* "

Hát, ezt pampogjuk már évek óta. Az első évad változtatásai még nagyjából érthetőek, de számomra így is rengeteget elvettek a történet zsenialitásából. A második évad viszont megközelítőleg sem akar ragaszkodni az eredeti történethez.


A manga ezerszer sokrétűbb, mélyebb, mint az anime. Emellett az sem látszik az animéből, hogy nagyon szép szimbólumrendszere van és tarotra támaszkodó számmisztikája. Sajnos én a 130. fejezet körül le vagyok maradva (túl stresszes :D), de amikor naprakész voltam akkor imádtam olvasni a rajongók írásait. "Mit csinál a huszas szám a karakteremen?!" teljes gyomorgörcsben vagy hogy mi köze van Arimának a jácintorchideához (ami már előtte is az egyik kedvenc növényem volt a kertemben).

Természetesen a kérdésedre is van magyarázat, de majd tudod ki fogja lespoilerezni neked :P


Btw, ezt most leltem: [link]

2017. nov. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En olvastam a mangat, az sokkal logikusabb... abban Kaneki pl.: [SPOILER] nem azokhoz csatlakozik akik vegig szadizzak, es nem egy terrorista lesz, hanem szervez egy sajat csapatot h megtalalja a dokit aki atvaltoztatta ot es felelossegre vonja [SPOILER]
2017. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!