Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen Shounen Animét tudnátok...

Milyen Shounen Animét tudnátok ajánlani egy 11 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele hogy Shounennek elsősorban fiúk a célközönsége, a félreértések elkerüléséért. Valami olyan kell amiben az ecchi nem vagy csak kevésszer fordul elő, vér mérsékelten lehet benne.

2018. jan. 1. 01:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a klasszikus szinkronos animéket ajánlom, amik anno a TV2/RTL vagy A+ csatornákon voltak.

Sailor moon, inuyasha biztos tetszene neki. Slayers még nagy kedvencem volt, és ha már mindenképpen shounen akkor a yu yu hakusho nem maradhat ki. Meg ugye a dragon ball. 11 évesen nem érdemes komolyabbat adni neki.

2018. jan. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolóval egyetértek. Ha szinkronosat akarsz, akkor Inuyasha nagyon jó kezdésnek. Felirattal jóval nagyobb a választék, Boku no Hiro Akademia például vagy Nanatsu no Taizai. Vannak egészen komoly, már már felnőtt kategóriát súroló shounenek, pl. Hunter x Hunter (2011), Death Note, Full Metál Alchemist: Testvériség, de ezeket csak később ajánlanám. Egyébként utóbbi kettő le is van szinkronizálva, viszont alapszabály, hogy mindent eredeti szinkronnal nézzünk. Ez animéknél fokozottan igaz!
2018. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Trevor. ***** válasza:
61%

#2 Azért a Death Note magyar szinkronját megvédeném és ha 11 évesen nem is, de kicsit idősebben ajánlom magyarul (Light és L magyar hangja szerintem jobb, mint a japán).


Hataraku Maou-sama!, Shigatsu wa Kimi no Uso

2018. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Én a Tokyo Mew Mew-t vagy magyar nevén Vadmacska Kommandót ajánlanám.(Gőzöm sincs, hogy milyen fordítással hozták össze az utóbbi megnevezést, de mindegy. XD ) Ez shoujo anime, tehát lányoknak címezték, de én fiú létemre is imádtam annyi idősen. Emlékeim szerint az ecchi tartalma zéró, vér esetleg minimálisan, de elsősorban ez egy romantikus, fantasyval kevert slice of life vígjáték. És magyar szinkronos. :)
2018. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én első animém anno 12-13 évesen a Bleach volt, ezt követte a Soul Eater és talán a Yu Yu Hakusho - ezek még vannak magyar szinkronnal is.

Ennyi idősen szerintem még jó lehet (persze csak ha nem zavarja, hogy ezek már feliratosak) a Fukigen na Mononokean, a Kyoukai no Rinne, vagy a Natsume Yuujinchou, amik viszonylag könnyedebb fantasyk (viszonylag hasonló témában), vagy a Mushishi, ami már valamivel komolyabb(mondjuk ez nem is shounen xd)

Slice of Life-ból pedig jó lehet talán a Kimi to Boku

+ még pár fantasy shounen, amik szerintem megérnek egy próbát:

Mob Psycho 100

Magi

Pandora Hearts

Tsuritama

2018. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Noragami

Katekyo Hitman Reborn

Tsuritama

2018. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Szerintem érdemes lenne megnézned a Natatsu no taizai-t is.

Az előttem írókkal is egyetértek de ha nem akarsz szinkronosan nézni akkor ezt ajánlom.

2018. jan. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Durugy Andrea ***** válasza:
100%
Szerintem egy 11 éves lánynak tetszene a fairy tailt. Emellett ajánlom az assasination classroom-ot mindenképp a 2.évaddal együtt,a shokugeki no somat,a noragamit,a boku no hero academiat,a kuroko no basuke mindhárom évadát és a haikyuut. Ezekből nyugodtan lehet mazsolázni.
2018. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy kislány miért nem olvas? Ha nem olvas, akkor vidd el az Erkel Színházba, nézzétek meg a Twist Olivért. Szuper előadás lett, és a könyv (Dickens) is nagyon jó!!!
2018. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nincs képzelőereje és/vagy türelme a könyvekhez. Nekem sincs. A legtöbb könyvben rémesen sok a rizsa, és 300 oldalon keresztül alig történik valami. Ezért nem olvasok mangát se, mert színek és hang híján én sem tudom annyira élvezni, mint az animét. Mondjuk a light novel-ek valahol a könyv és a manga közt állnak, de ez a fogalom lehet nem mond sokat egy 11 évesnek, ami nem az ő hibája. Egyszerűen az animék és a filmek a legjobbak a ilyen jellegű szórakoztatásra. Például tud valaki olyan könyvet mondani, amin röhögőgörcsöt lehet kapni? Nem hiszem. A legviccesebb könyv is csak mosolyt csal az ember arcára. (Jó, a viccgyűjteményeken lehet nevetni, de az nem egy összefüggő történetet mond el.)
2018. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!