Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Nagyon ijedős vagyok, de van...

Nagyon ijedős vagyok, de van pár anime horror/thriller amit meg szeretnék nézni?

Figyelt kérdés

Hogyan "kezdjek" neki? Nyilván nem szeretnék Made in Abyss vagy Higurashi no Naku Koro ni mélységekre evezni. Egyébként a vizualitás az én rémálmom, a thriller számomra kevésbé vészes.


Amiket meg szeretnék nézni:

Death Note (Bár ezzel nem lesz problémám.)

Mahou Shoujo Madoka Magica

Death Parade

Paprika (Talán...)

Parasyte (Ezt a leginkább.)


Egyébként láttam a Zankyou no Terrort, ami elvileg thriller, de aki végignézte, az tudja, hogy semmi durva sincs benne.



2018. jan. 27. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
27%
Elfen Lied alap
2018. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
26%

Az Elfen Lied jó, csak számíts rá, kérdező, hogy véres. A Made in Abyss majdnem gyerekmese, nem értem, mitől rettenetes? Szeretem az Abyss-t, csak nem értem, mitől horror?? Még csak nem is thriller. Vagy a mangára gondolsz? Azt nem olvastam. Az Abyss kvázi sárkányos mese, a lélek mélységeit boncolgatja, egyben kalandfilm, gyönyörű tájakkal.


Szerintem nézd meg az Anothert, amennyiben könnyed tini horror-ra vágysz. Kicsit véres, de nem vészes. Kicsit ijesztgetős, van, akit nyomasztanak az üres tekintetű bábuk. Máskülönben rejtélyes, thriller, éjjel nem biztos, hogy ajánlatos, ha szépet akarsz álmodni, de ennyi, semmi extremitása nincs.


tenshi no tamago - ez egy dark fantasy, tehát sötét, komor hangulatú mind vizuálisan, mind hangulatra. Nem horror, akkor már a thrillerhez áll közelebb, de lényegileg fantasy, dark fantasy. Ha nem zavarnak az elvont, absztrakt művek, akkor javaslom, nézd meg ezt a klasszikus anime mozit. Egyébként szinte némafilm.


tasogare no otome x amnesia

- dark fantasy szintén; nem rossz, de nem a kedvencem, de neked a célnak talán megfelel. Iskolai horror vígjáték, rejtélyekkel, kissé lélektani is. Egy halott lányszellem elveszti emlékeit, majd pedig keresi.


gokukoku no brynhildr

- ezt ajánlom neked leginkább, ha nem túl véresre vágysz, ami nem horror, hanem thriller / fantasy / scifi jellegű.


gunslinger girl

- ez pszichésen kissé nyomasztó, kicsit véres. 8-9 éves kislányokat terroristaelhárításra képeznek ki, agymosást követően. Traumatizált kislányokat szednek össze, mert gyerekeket, főleg lányokat könnyebb álcázni ilyen célra - persze nyomasztó és aljas dolog ez sajnos, de hát ez a mű erről szól. Megtanítják késelni őket és pisztolyt, golyószórót használni. Ráadásul kiborgok, a testük félig gép.

Egyáltalán ne valami gagyi shounen-re gondolj, ez főleg pszichologizáló seinen. Művészi ábrázolásmóddal kerül elénk ezen kislányok nyomorúsága, és ellentmondásossága, hiszen lélekben ők gyerekek, mégis gyilkolásra elmeprogramozzák őket. Két gyilkolás között plüssmacival játszanak, a kiképzőjüket apucinak képzelik, és mindenáron megvédik az életét, egyúttal testőrök is a kislányok.

Az első évadot javaslom, igényes, katartikus is olykor, és grafikailag is szebb, mint a második évad.

2018. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!