Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mik azok az animék, amikből...

Mik azok az animék, amikből kédzült élőszereplős tv - sorozat?

Figyelt kérdés
A romantikus műfaj nrm a kedvencem,de azt is írhattok! Thanks!

2018. febr. 4. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Death note, sorozat nem de film igen
2018. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Rengeteg alkotás van, amiből legalább két verzió van az alábbiak közül:


manga

visual novel

light novel

játék

live action / dorama (tehát élőszereplős)


Van élőszereplős, ami csak egy részes (másfél - két és fél órás), és vannak sokrészes feldolgozások is. Általában feldolgozások ezek. Elég ritka, ha az élőszereplős az eredeti verzió.


Konkrét példák, amelyeknek mind anime-, mind dorama verziója is van:


Ao haru ride

(Ez, történetesen romantikus, de jó mind az animesori, mind a dorama változata szerintem. A dorama egy részes.)


Death Note

(Klasszikus, zseniális krimi. Ennek létezik 11 részes élőszereplős változata is, az a legjobb talán, pár éve jött ki; korábban két részben kijött egy szerintem

nem túl igényes, erősen tömörített élő verzió, de ez érthető is, hiszen kétszer két órába

nem lehet 12 órás animét rendesen sűríteni,

pláne nem egy "desznótot", ami igencsak változatos, összetett krimi.)


Itazura na kiss

(Romantikus, sok részes élőszereplős változat. Ennek koreai élőszereplős feldolgozását láttam, nagyon jó, aranyos, egyébként elég hosszú, de nem bírtam abbahagyni, pedig éna rövidebb sorikat szeretem.)


Kimi ni todoke

(Romantikus, egyik kedvencem. Egy részes. Egyelőre ami élőszereplőset készítettek, csak az első évadát dolgozza fel -sűrítve- a 24 részes animének, de egész jól sikerült)


Usagi Doroppu

(Kisgyermeknevelés. Egyrészes lett a dorama, és egész jó lett az is.)


De ha ajnánlhatok, novellából, m,angából készült élőszereplőst is, az alábbi egy zseni élőszereplős alkotás:


Kokuhaku (2010) :

[link]


Vigyázat! A Wiki-n általában spoiler a történet leírás, tehát csak az első pár mondatot olvasd el ott legfeljebb!


Fordulatos, lélektani dráma, hatalmas!

Az utolsó pillanatokban is fordulatos!


Eleinte kicsit vontatottnak hat azoknak, akik fiatalabbak és az akciódús cuccokat szeretik,

nekik nem ajánlom.

2018. febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

JAV 1.: az előző kommentben a zelején a "manga" szó fölé vedd hozzá az "anime" szót is!


JAV 2: * Itazura na kiss

(Romantikus, sok részes élőszereplős változat. Ennek koreai élőszereplős feldolgozását láttam:

MÁS NÉVEN FUT koraiban, bár létezik japán dorama verziója is, azt nem láttam.

A koreai tetszett, az ilyen címeken fut:

Playful Kiss

= Csangnamszuron khiszu

= Jangnanseureon Kiseu

= Mischievous Kiss

(Ritkábban: Naughty Kiss)

2018. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köazönöm a válaszokat!

Az elsőnek és a másodiknak üzenem, hogy láttam a Death noteokat!

Köszi!

2018. febr. 6. 06:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Bleach és Full Metal Alchemist a két legújabb idei élőszereplős feldolgozás. Na, meg a Conan a detectív élőszereplős verziói - mert négy van, mind más és más story is fenn van a neten, de nem tudom az mikori gyártmányok.
2018. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Dragon Ball élőszereplős változata viszont szerintem gyengus az animéhez képest. Hiába abból nem lehet élőben leüberelni.
2018. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!