Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ilyesmi, vagy hasonló animéket...

Ilyesmi, vagy hasonló animéket tudtok mondani? II.

Figyelt kérdés

Kitettem még régebben egy kérdést, azóta azokat az animéket megnéztem! A filmeket azt majd nyárra fogom tartogatni, mert úgy nem kell folyamatosan megállogatnom, meg ilyemsmi.

Arra gondoltam, hátha tudtok ilyesmi animéket írni. Ha segít nektek leírom, hogy mik a kedvenceim, miket szerettem nézni, mi volt az, ami nem tetszett, mi volt az, ami a leglegjobb volt számomra.


Kezdeném a TOP-TOP animéimmel, amiket láttam.:


1* Made in Abyss - Ez volt az egyik legjobb anime, amit eddig láttam. Nagyon megfogott és letudott kötni. A zenei aláfestés csak a ráadás volt! Várom a második évadját! -

2* Clannad & Clannad After Story - Soha nem sírtam ilyen sokat egy animációs sorozatban. Még ha könnyűnek is tűnik, nagyon sok mondanivalója van a Clannad-nak! -

3* Nagi no Asukara - A látványt amit nyújtott, az összhangot, főleg az ending helyeit találták meg benne. A története lehengerlő, egyszerűen megható és imádtam minden percét nézni! -

++* Kokoro Connect - Aggódtam, hogy lapos története lesz, az Opening az nem tetszett, csak az endingek, de a története, na az viszont brutális! Nagyon szépen fellett építve ez a történet, nagyon szépen lehetett követni, logikusan. Az OVA nélkül nem tudtam volna megérteni, de megérte! A zenei aláfestés odaillő volt, ami nagyon zavart, az az, hogy a helyszínből kevés volt, de ezt leszámítva nagyon tetszett!! -

+* Kanon - A Clannad után még több fájdalmat éreztem ezzel kiegészítve, de nagyon tetszett, UGU V_V -


Folytatnám a TOP animéimmel, amiket láttam.:


4* Toradora! - Néhol hezitáltam hogy nézzem-e vagy sem, de tetszett. Erősen megérdemli itt a helyét, de csak azért mert aranyos volt, s emlékeztetett a hugomra :D -

5* ReLIFE - A koncepciója nagyon megfogott, bár én is újrakezdhetném... Viszont könnyen kilehetett találni, hogy mi történik benne, de nagyon tetszett! -

6* Death Parade - Na igen, ilyet még sosem láttam. Ez a lélekbíróság nekem nagyon tetszett, de lehetett volna belőle több rész is, kár érte. -

7* Shigatsu Wa Kimi No Uso - Odavagyok az ilyenekért! Eléggé gondolkodtató jelenetek vannak benne, ami teljesen beleillett csak ha nem poénkodták volna el, tehát ha nem rontottak volna bele a rózsa kibontakozására, de végül az utolsó rész végére hagyták, szépen! :) Vajon elért hozzá? -

8* Hataraku Maou-sama! - Féltem a legelején, hogy ilyen harcolós lett, végülis van benne, valamennyi, de nem zavart engem. Nagyon aranyos és hangulatos volt számomra, csak a végét lecsapták és ez így elszomorított, emiatt kapott nálam ilyen helyet. -

9* Kashimashi - Az első résznél az elejénél úgy összezavarodtam, hogy egy lány-lány smárol? Mivan? Megnyugodtam, majd folytattam tovább. A testnemcsere szerintem annyira nem kellett volna bele, úgy gondolom, hogy ez csak nézőcsalogatás volt, de a mondanivalója az viszont még így is átjött számomra. Csak az inkább nekem kínos, fiú létemre, hogy két "fiatal" lány egymást smárolja le. Nem, nem vagyok féltékeny, csak megszokatlan, de hát mikre nem vagyunk képesek, ha valakit IGAZÁN szeretünk! Puu! -

10* Bokura wa Minna Kawaisou: Hajimete no - Életemben ekkor röhögtem ilyen sokat, mint ezen. Na de a LOLI része az egy kicsit feldúlt... Jó, nem mintha nem lenne minden más animénél, de ez is csak csalogatás része volt. Tetszettek benne a poénok, cukiság, valamint ennek is átjött a végén számomra a tanulsága! -

++++++* Tsuki ga Kirei - A története nagyon tetszett, nagyon aranyosak voltak ketten! A végén teljesen megahtódtam! :)

+++++* Kobayashi-san Chi no Maid Dragon - Nagyon aranyosan sikeredett, telitömött "Loli" jelenetekkel, de ezt leszámítva itt is volt egy csomó tanulság. Bárcsak hozzám is beállítana egy cuki lánysárkány! :D -

++++* Angel Beats - Kanon után egy kis felfrissülés volt számomra, a végén totál összesírtam saját magam... Az elején tanakodtam, hogy egy ilyen ártatlan leányzó lenne az ellenségük, de a végén beigazolódott a sejtésem. A poénok jól voltak benne elszórva! :) -

+++* Ao Haru Ride - Szépen meglett alkotva, a felépítését annyira nem értettem, de megpróbáltam az én gondolataimmal azt megformálni. Nagyon üröltem, mikor a két lány attól még egybarátok maradtak, bár itt is így lenne a világban. Ritka az ilyen! Én megbocsájtanék! :) -

++* Kimi No Na Wa - Nagyon szépen felépített, megrajzolt, kidolgozott történetet adtak ki a kezükből a készítők. Minden elismerésem az övéké! :) -

+* Koe No Katachi - Egy újabb remekműt láthattam. Erre nincsenek szavaim! :O


Sorolnám a még számomra kedvelt animéket.:


11* Air - Nagyon nehezen tudtam megérteni a dolgok lezajlását. De attól függetlenül tetszett. Sokat sírtam itt is! Óhh KEY! :) -

12* Chuunibyou demo Koi ga Shitai - Aranyos, cuki volt. Főleg Dekomori Sanae :D Sok mondanivalója van, de az elemek nem voltak a legjobban időzítve. Nagyon sokat nyúlt a történet, de nem volt számomra unalmas! -

13* Inari, Konkon, Koi Iroha - Aranyos történetet láttam, tetszett, bár az a FŐ Isten az valahogy számomra nem volt szimpatikus, de jó volt. -

14* Golden Time - Rengeteg tanulság volt a történetben. Csak ez az össze-vissza hisztizés ne kellett volna bele. Az Opening és az Endingje tetszett. -

15* Fuuka - Nem a kedvencem, de nem mondom azt, hogy rossz volt. Az a másik lány nagyon szúrta szemem... -

16* Plastic Memories - Tetszett ez a koncepció is, bár a végén egy kicsikét szomorú voltam, de meg voltam teljesen elégedve vele. -

17* Sakurasou no Pet na Kanojo - Volt benne sok vicces jelenet, de zavart engem a lány nőietlensége, na mindegy. Szép történet volt! A szerelmi szálakkal vitatkoznák -

18* Tamako Market - Nagyon vicces anime volt, főleg a madár. Jól fel volt vezetve! :) -

19* AnoHana - Rövid volt, csak ömlött a sok információ. De megértettem és a végén nagyon sírtam! MEMMA! :'( -

20* K-On - Ez volt a második animém. Nagyon sokat röhögtem rajta. De itt ezen a helyen megállja majd a helyét!

++* Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru - A filozófikus jelenetek a helyén voltak, két szereplő zavarta csak a szememet, de jó volt! -

+* Lovely Complex - Szinkronosan néztem, jó volt, a poénok is jók voltak benne! -


És végezetül, amiket nem szerettem, az nincsen. De vannak olyanok, amiket majd megnézem később. Gondolok én itt.:


*Glasslip, *Ef - a Tale of Memories (1-2 évada), *Haibane Renmei, *Akagami no Shirayuki-hime, *Ano Natsu de Matteru, *Kaichou wa Maid-sama!, *Working!!, Kimi Ni Todoke


Ezeket a filmeket fogom nyáron megnézni! .:


*Byousoku 5 Centimeter, *Aura: Maryuuin Kouga Saigo no Tatakai, *Kokoro ga Sakebitagatterunda, *Kotonoha no Niwa, *Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho, *Nerawareta Gakuen, *Ushinawareta Mirai wo Motomete, *Eve No Jikan


Kíváncsian várom, hogy mit ajnánlotok nekem. Vígjáték, dráma, romantikus, de jöhet bármi más, csak ne legyen harcolós! :D

Amúgy egyébként 16 éves vagyok és Fiú.

Köszönöm, hogy olvastad! :)



2018. márc. 3. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Barakamon, Usagi Drop
2018. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Listámra került! Jöhetnek még! :)
2018. márc. 3. 16:44
 3/11 anonim ***** válasza:

91 Days

Baccano!

Higashi no Eden

2018. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Felírtam! Jöhet akármennyi! Nem fogok így unatkozni! :D Mentek a zöldek!
2018. márc. 3. 17:20
 5/11 Canaan ***** válasza:

Children who Chase Lost Voices from Deep Below

Suki-tte Ii na yo.

Skip Beat

NANA

Hotarubi no Mori e -film

2018. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

A Ghibli filmeket tudom ajánlani, mert Miyazaki bácsi egy zseni :) Ezekből A vándorló palota, a Kiki és a Chihiro a kedvenceim.


Nagyjából sikerült leírnod a kedvenc animéimet (+/- egy párat), de azért tudok egy-kettőt mondani:

Akatsuki no Yona

H2O - Footprints in the sand (ez olyan Air-típusú)

Myself; Yourself (kb. ezer éve láttam, de úgy emlékszek, hogy hasonló az előbbihez)

Akane-Iro ni Somaru Saka (ez nagyon tetszett, mert elég reálisan viszonyul a tiltott szerelem témához)

InuxBoku SS

Kamisama Hajimemashita

Kobato

Love Hina (ez kötelező mű, ha nem láttad, akkor nézd meg. Annyi a baj vele, hogy sok dolgot nagyon komolytalanul vesz, de nagyon vicces, és persze marad hely benne a komolyabb részeknek is)

Mayo Chiki

Yumekui Merry


Kb. ennyi. Ebből a sokból leginkább az Akatsuki no Yonát (bár kicsit harcolós), az InuxBoku SS-t, Kamisama Hajimemashitát és a Ghibli filmeket ajánlom :D

2018. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a ZÖLD! Jöhetnek még! :)
2018. márc. 4. 13:11
 8/11 Trevor. ***** válasza:

Sola - kicsit olyan, mint az Air, lassan indul, de aztán izgalmas lesz

Orange - dráma, romantikus

Gakkou Gurashi - annyiban hasonlít a Chuunibyoura, hogy a főszereplő nem akarja elfogadni a valóságot


Ezeket még nem láttam, de azt mondják jó: White Album 2 (nem kell hozzá látni az első évadot, az nem lett valami jó), 3-Gatsu no Lion (ahogy elnézem ehhez nem nagyon van magyar felirat), Méz és Lóhere (az első részébe belenéztem és jónak tűnik a magyar szinkron).

2018. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, felírtam ezeket is! Ment a ZÖLD! :)
2018. márc. 4. 14:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Tsuritama - Ahogy olvastam szereted az aranyos, szívmelengető animéket. Na ez az, némi - nem unalmas - horgászattal, érdekes koncepcióval megfűszerezve.


Ouran Koukou Host Club - Talán az egyik legjobb shoujo alkotás, nagyon vicces, Tamaki is egy igazán szerethető karakter.


Senyuu - Ez egy shounen-paródia, 5 perces részekkel, szerethető karakterekkel, 2 évaddal.


Hotarubi no Mori e - Egy röpke 45 perces film, onesot alapján. Szívszorongató, kedves történet.


Saiki Kusuo no Psi Nan - Egy nagyon humoros anime, nagyon szerethető karakterekkel. Talán az openingek, endingek nem fognak tetszeni, de az aláfestő zenék -szerintem - egész jók.


Sakamichi no Apollon - Egy megható, kicsit a Shigatsu wa Kimi no Uso-hoz hasonló josei sok-sok drámával, némi romantikával, ám középpontjában mégis Kaoru és Sentarou barátsága áll, kik egyetlen közös pontja: a zene.


Gin no Saji - Szórakoztató seinen egy fiúról, aki agrársuliban kezdi meg tanulmányait.


Amagi Brilliant Park - Egy anime nagyon jó alapkoncepcióval, sok humorral, és némi fanservice-zel.


Majd írd meg, tetszett-e valamelyik. (:

2018. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!