Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Rajz segítség? Férfi testet...

Rajz segítség? Férfi testet hogy kell rajzolni?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem segíteni?

[link]

Valami ilyesmit keresek, csak fiúban. Tehát ez az animés, mangás stílus, és teljesen az alapoktól, vagyis ez a karikás, vonalas dolog.:D

Felsőtestét már nagyjából meg tudom rajzolni egy karakternek, meg ugye az arcát, haját is, de a csípőnél megakadok.



2018. márc. 9. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Male pose refence - ként szoktam keresgélni ilyen jellegű képeket. Tumblr-ön, printerest-en biztos, hogy többfélét találsz.
2018. márc. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy, nekem sokat segített az, hogy külön izmokat, csontokat rajzolgattam. Az még többet, hogy saját magamon is kitudtam tapogatni, hogy melyik hol van. Ha nem tudom valaminek mekkorának kell lennie, vagy hogy kell elhelyezkednie, akkor felveszem azt a testhelyzetet, amelyiket éppen próbálom megfogalmazni a papíron.


Az én fantáziámat is izgatja valamennyire a manga stílus, de ne felejtsük el, hogy ez a valóság "lebutított" változata, vagy hogy is mondjam... Lényeg a lényeg, előbb érdemes lenne arra törekedni, hogy egy embert minnél valósághűbben megtudj rajzolni, majd azután belegyúrni a manga stílust.


Ami nem megy, azt pedig tessék sokszor lerajzolni! :) Nekem egy időben nem mentek se a kezek, se az egyforma szemek, ezért mindig megpróbáltam elrejteni őket xD Egy szép fogalmam sincs milyen napon meguntam és ráparancsoltam magamra, hogy keressek egy kéz rajzolós kihívást. Megtiltottam magamnak, hogy kezeken kívül mást is rajzoljak. Beletelt pár napba, míg megrajzoltam az adott mennyiséget, de azóta képes vagyok rendes kézfejet, ujjakat rajzolni.


Nézhetsz amúgy élő emberekről is képeket és megpróbálhatod telefonon vagy sz.gépen berajzolgatni a karikákat, vonalakat a képeken, szerintem az is segítene valamennyit.

2018. márc. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Keresőkifejezés: manga simple male body


De adom az előző válaszát. Először tanulj meg "hagyományos" emberi testet rajzolni, és utána biztonsággal tudsz majd rajzolni magát is. Attól, hogy "egyszerűsített", még ezek is arányos testek, csak pl. el van tolva a csípő magassága - lábak hossza, stb.

2018. márc. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Szunyoghy-féle anatómia könyvet ajánlanám.
2018. márc. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek! :))
2018. márc. 19. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!