Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mennyire gáz, hogy animésnek...

Mennyire gáz, hogy animésnek mondom magam és még csak 10 animét néztem végig?

Figyelt kérdés

Szerintem ez iszonyú kevés, és nem értem, hogy lehet ez, pedig nagyjából egy éve animézek rendszeresebben. Van olyan animés ismerősöm, aki kb. ugyanennyi idő alatt több mint 100 animét nézett végig...

Rengetegbe belekezdtem, és igazán nem mondhatom, hogy nincs időm, de most néztem végig a 10.-et.

Animések, ez mennyire gáz szerintetek?



2018. márc. 16. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Édes jó Istenem. Ha animerajongó vagy, és sokszor nézel szabadidődben ilyet, akkor animés vagy. Nem kell ezt túlgondolni.
2018. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen függ össze a látottak számával, nézhet valaki 500-at is ha buta mint a tök és elfelejti 10 lerc múlva.

Ha érdekel és foglalkozol még vele, akkor nyugodtan tarthatod magad animésnek.

Én is csak 100 körül láttam, de a barátaim szakértőnek tartanak benne, pedig többet láttak nálam...

Van olyan ismerősöm, aki 500-600at látott, mégis nyugodtan tudok beszélgetni vele.

Ne aggódj ezen!

2018. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem játszod a szakértőt a semmire, addig nem gáz. Mindenki nulláról indul.
2018. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Én meg 5 èv alatt csak 65-öt raktam bele az animeaddicts-os listámba, pedig időm nekem is volt és van is nézni. Olyan 70 animét láthattam végig életemben.


Szoktam itt olvasni elég gyakran, hogy vannak akik büszkélkednek a 200-1000 megnézett animéjükkél, akik pedig kevesebb számmal rendelkeznek, le "cukizzák" őket.


A legutóbb ilyennél elgondolkodtam, hogy én miért nem láttam még ennyit?


Azért, mert:

- Nem nézek meg akármit. Általában a nagyobb hype-val rendelkezők nem érdekelnek.

- Bizonyos műfajok érdekelnek leginkább, a shounen animék (amiket gyártják bőségesen) közül kevés köt le igazán.

- Nem nézek 1-2 órás anime filmeket.

- Hosszabb (50+) animéket is szoktam nézni.

- Ha vége lesz az éppen nézett animémnek, nem kapcsolok be utána másikat, mert szükségem van rá, hogy: átgondoljam, hogy beszélgessek róla, hogy szerepjátékozzak, fanficket olvassak róla vagy doujinshi-ket, hogy fanartoljak és fanartokat nézzek róla. Szükségem van rá, hogy valamilyen formában tovább éltessem a szereplőket, a történetet, a hozzáköthető érzelmeket. Ez pedig idő. És én ettől sokkal jobban érzem magam, mintha sorra nézném őket egymás után.


Te is szoktál hasonlókat csinálni?

2018. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Nekem is kicsit fel kell dolgoznom a animét, viszont szerintem válogatós vagyok. Óriási hype-os animékbe belenézek,és ha nem fog meg, nem nézem tovább. Ilyen pl. a Fairy tail, mindenki imádja, nekem meg valahogy nem jön be :/
2018. márc. 16. 15:52
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem baj az, ha még nem sokat láttál, a lényeg hogy elkezdted nézni őket, csak így tovább! ;) (Szerintem amúgy 20 megnézett anime alatt számít valaki kezdőnek, tapasztaltnak meg 100 felett.)
2018. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A társadalmi elvárások hatásai :(
2018. márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Mit számít az hogy mennyit lattal nem azért de vannak szar animék is amikbe nem érdemes belekezdeni vagy ha nem a te ízlésed akkor se néz bele ezt azért mondom mert jó sok animes aki már 200-400 fölött jár az bármelyik (a műfajban) animebe képes belekezdeni azt mondván lehet hogy a végén még megtetszik de nem a számokat kell nézni hogy te ennyit lattal és mostmár animés vagy a magyar sem attól magyar mert Magyarországon él az a lényeg hogy nézed és szereted mindegy hogy mennyit vagy hogy kell még egy kis idő hogy a kövibe belekezdj nem ez számít mert időd az van (nem tom hogy hány éves vagy de kb 80 éved még bőven időd) most nem azért mondom de van aki azért nézi mert most náluk ez a divat és nem tudom hogy miért kell titeket (akik úgymond “keveset” láttak) cukinak nevezni mert engem is a nővérem szekál hogy jaj te csak ennyit néztél meg de cukiiii vagy te még nem láttad ezt az animét de cukiii. De hagyjuk ha szereted akkor nem számít mennyit lattal vagy látni fogsz attól vagy animés mert szereted őket :)
2018. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Előző vagyok és bocs de most így elnézve elég sokszor mondtam ugyan azt bocsii
2018. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem probléma. Egy idő után jómagam is rájöttem, hogy a mennyiség semmit sem ér. Ellenben a minőség, a rászánt idő, igen. Ez alatt azt értem, hogy felesleges egy nap alatt befejezni egy 12 részes sorozatot, mert kevés, vagy éppen semmi sem marad meg belőle.
2018. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!