Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » (Spoiler! ) Steins;Gate -...

(Spoiler! ) Steins;Gate - mutat fel valamit az anime a 11. résztől? Csak az első 10 részét láttam, harmatgyenge eddig.

Figyelt kérdés

Tényleg érdekel most már, miért erősködnek annyian, hogy így zseniális a Steins, meg úgy zseniális. Régebben azt írták többen is, hogy kár megállni az 5. / 6. résznél, mert onnan indul be. Most folytattam onnan, már a 10. résznél tartok, de még mindig művészileg harmatgyenge, és más szempontból sem köt le, mellesleg története sincs különösebb, eddig.


(Viszonyításként: szeretem a scifi-ket általánosságban, pl a Psycho-Pass első évad esetén a 13. rész végéig jutottam el, azt örömmel nézem tovább, mert bár egy kicsit az is nehezen indult be, de kb a 6. részétől kifejezetten élvezem a Psycho-Pass-t. Ezt csak az ízlésem jelzésére, viszonyításként szúrom közbe, hátha láttátok azt is.)


Őszintén érdekelnek érvek, miért ne dobjam a Steins-t.


Azért tettem fel a kérdést, hogy ne vesszen kárba a 10x20 perc, amit eddig az animével töltöttem, hátha van értelme folytatnom. 26 rész nekem kicsit sok akkor, ha az első 5-6 rész számomra semmi értéket nem mutat fel, de kivételt vagyok hajlandó tenni, de még mindig nem tudom, miért?


Arra kérem, akinek tetszett az anime és végig látta a 26 részt az első évadból, nyugodtan spoilerezzen itt, de maximum a kb 15. részig, ha evvel tudna csak meggyőzni engem, hogy érdemes folytatnom a megtekintését.



2018. márc. 27. 14:14
1 2
 1/14 Trevor. ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem a 13. résztől indul be igazán. Nem akarok spoilerezni, nézd csak tovább. Egyébként a végére érve fog egy nagy egészet alkotni, mármint megérted hogy szükség volt arra az egyébként tényleg nem túl érdekes és izgalmas kb. 10 részre az elején.
2018. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem, hát, ha méár eddig eljutottam, egye penész, nem adom fel... Igazából a történetek általában mint olyanok csak sokadlagosan érdekelnek. Engem inkább a művészi szempontok kötnek le, vagy pedig ha szubjektíve érzelmileg megérint valamit.


A Steins kizárólag a történet miatt lesz érdekes a 13. résztől? Vagy fog valami változni benne más szempontból, pl jellemfejlődés, pszichológia, környezet, stílus, stb?

2018. márc. 27. 14:47
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha nem tudod értékelni, ez van. Nem lehet mindenkinek ugyanolyan az ízlése. "Harmat"gyengének viszont semmiképpen sem lehetne nézni, ha gyenge alkotást akarsz látni, nézd meg pl. a Sword Art Online-t, az Elfen Lied-et vagy a High School DxD-t. Na, ezeket jogosan lehet gyengének nézni, mert sem élvezhetőség (ami relatív), sem minőség (ami viszont objektív) terén nem érik el a középszerű szintet sem.
2018. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Folytasd, nem fogod megbánni! Ellenben ha félbehagynád, akkor bánhatod!
2018. márc. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tényleg dilemma, hogy végignézzem-e. Vannak, akik között homlokegyesen fordított az ízlés, pl én viszont nagyra értékelem az Elfen Lied-et. Ez van.

Az előző előtti nem szereti, nem tudok mit tenni, más az értékrendszere, mint nekem. ;)


Kicsit tartok attól, hogy a Steins 26. része után mérges leszek, hogy "végignéztem ezt a fo,st"... De az is lehet, hogy tetszeni fog nekem is a 13. résztől...


Egyébként a Sword Art nekem se tetszett. De az Elfen Lied remek alkotás számomra.


Mondom még egyszer, én sem a történet alapján nem ítélem meg a műveket, sem pedig abból, hogy az anime változat kellően befejezett és "logikus"-e, vagy sem. Engem ez nem igazán érdekel, mert a művészethez mint olyanhoz nem sok köze van. A próza félúton van a művészet, és az alkalmazott művészet, meg a hétköznapiság között, pl a ponyva nem művészet, míg a szépirodalom már félig-meddig megközelíti a művészet mint olyan szintjét, jellegét is.


Ellenben a költészet már igazi művészet, más a nyelvezete, mint a tudományoknak és a hétköznapokhoz képest is más. (Ha irodalmi példával kell éljek, hiszen a filmeknek is van története, mint az írott prózáknak.)


Engem inkább a lényeg érdekel, a művészi szempontok: stílus, hangulat, kifejező erő művészi eszközökkel pl kameraállásokat, mint pl Shinkai műveiben, aztán pszichológia, jellemfejlődés stb.


Az Elfen Lied pszichésen nagyon üt: disszociatív személyiségzavarról szól, mely esetén végletes kontraszt feszül az illető két, egymásról nem tudó énje között. Ezen felül van hangulata, stílusa az Elfennek, és nagyon együtt lehet érezni a főszereplő mindkét énjével, mint Nyú-val, mind pedig a megkínzott, szerencsétlen Lucy-val!


Ember, te megálltál az Elfen első részénél...? Az Elfen már a második résztől beindul, művészi szempontból. Az első rész csak felvezetés, amikor Lucy gyilkol-rombol.


Pedig láttam már más "beteg" animéket is, mégis az Elfen az egyik csúcs számomra. Mostanában a Psycho Pass scifi ami még tetszik, habár az is lassan indul be, de a 6. részétől egyre jobb a Psyho-Pass.

2018. márc. 27. 15:27
 6/14 Trevor. ***** válasza:

Nekem egyrészt nagyon tetszett a S;G, másrészt ha már 10 részt láttál, kár lenne félbehagyni.

Shinkai szintű művészeti vonásokat ne várj ettől az animétől. Már csak azért sem, mert itt a komorabb színvilág a fakóbb színekkel pont hogy hozzáad az egész légköréhez.


Ha már pszichés személyiségzavar: nekem a Gakkou Gurashi jobban ütött, mint az Elfen Lied. Persze az is tetszett, de túl hatásvadásznak éreztem. Biztos vannak ezeknél jobbak is ilyen téren (pl. Madoka Magicát dícsérik, bár azt még nem láttam).


No persze akadnak tényleg szar animék, amiket képtelen voltam végignézni, pl. Ousama Game. Idióta szereplők, műdráma, valótlan élethelyzetek stb.

2018. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Végignéztem az Elfen Lied-et, és azt kell mondjam, veled van a baj, ha abba az agyatlan vérengzéssel, hárem-poénokkal és kidolgozatlan karakterekkel tarkított fanservice tengerbe mély tartalmat látsz bele. Ha olyan animét keresel ami "nagyot üt", mentális betegségről szól, jól megírt és realisztikus karakterek szerepelnek benne és valódi pszichológiai értékkel rendelkezik, nézd meg a Puella Magi Madoka Magica-t meg a Shinseiki Evangelion-t, és csak azután gyere azzal, hogy a hatásvadász, "lelkileg megterhelő horror"-nak kikiáltott EL milyen nagyszerű és értékes mű. Ezvolyan, mint amikor valaki az Akame ga Kill!-t komoly drámának vallja, csak mert random embereket gyilkolásznak le benne. Egy kis vértől meg műdrámától még nem lesz valami automatikusan mély tartalmú, sőt.
2018. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, az Elfen Lied nem műdráma, nagyon is együtt lehet érezni a szereplőkkel (ha a nézőnek van lelke), legfeljebb valamiért nem vagytok a művel egy hullámhosszon,

az meg nem baj, egyszerűen csak ez van, attól még lehet tartalmas a lelkivilágotok.


Nem a sok vértől értékes az Elfen Lied, kár ezen vonatkozásából belekötni. Épp ezért hangsúlyoztam,

hogy az első része nem mérvadó, de az a felvezetéshez szükséges.


Én a SG-vel eddig nem vagyok egy hullámhosszon, mégis nyitok felé, amennyire csak lehet, persze amennyiben nagyon beleunnék, akkor dobom.

2018. márc. 27. 18:40
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk pont a Psycho Pass tetszett kevésbé, mármint a S;G-tel összevetve.

Szerintem érdemes végignézni, nekem még az elején a vontatottság sem volt probléma, filmekben sem zavar a lassú történetvezetés. A második fele pedig beindul, az elején lassan felépített bonyodalmat kibontják rendesen, a karakterek is fejlődnek valamicskét.

2018. márc. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

"attól még lehet tartalmas a lelkivilágotok"


Én meg erre inkább csak annyit írnék, hogy attól, hogy egy olyan hatásvadász, gyenge anime, mint az Elfen Lied bejött neked, még lehet jó az ízlésed. Persze ez kétséges, miután pont a S;G-re mondtad azt, hogy "nem mutat fel semmit", tehát nem azt mondtad, hogy nem tetszik neked, hanem szerinted objektíven rossz. Pedig illene a saját véleményed kinyilvánítása mellett nyitott szemmel megnézni az itt említett műveket, mert akkor rögtön rájönnél, melyik igazából a gyenge. A tetszés illetve nem tetszés szubjektív, a minőség viszont nem az, nem mondhatod egy random középszerű - vagy még azt a szintet sem elérő - cuccra, hogy mestermű, csak mert szerinted az és kész. Ahogy egy nagyszerű alkotásra, jelen esetben a Steins;Gate-re sem, hogy "semmi értéke nincs", csak mert nem beleznek benne 3 percenként embereket és mert nincsenek benne formás keblek meg ülepek... és mert nincs tele indokolatlanul sok és felesleges erőszakkal, aminek semmi értelme nincs, csak hát mint tudjuk, ettől lesz mély egy anime. Meg mert megöltek benne egy kiskutyát, ami szintén színtiszta hatásvadászat volt, de a manipulálható közönség nagyszerűen bekajálja, mert milyen szomorú. Szomorúnak szomorú, de mit sem ér, ha nincs rendesen megírva a történet.


Egyébként ezek szerint neked az EL-ben a (")dráma(") része tetszett. Ebben az esetben ajánlom a Fullmetal Alchemist: Brotherhood-ot, Made in Abyss-t, Death Parade-et, 3-gatsu no Lion-t, Clannad After Story-t, Berserket, Rainbow-t, (+ a Madoka Magica és NGE is ide tartozik, amikre érdekes módon nem reagáltál, pedig tízszer magasabb szinten vannak az EL-nél), ha tényleg jó drámát akarsz látni szívhez szóló sztorival, mert az EL minden csak nem az.

2018. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!