Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A régi animék szerintetek is...

A régi animék szerintetek is sokkal motiválóbbak, kalandra hívóbak voltak?

Figyelt kérdés
Persze szeretem a mostaniakat is, de nagyon sokban különböznek a régebbiektől (főként 20. századi illetve 21. század elején készültek), amelyeknek van egy fajta varázsuk.

2018. márc. 31. 10:56
 1/4 A kérdező kommentje:

*kalandra hívóbbak

Elnézést a hibáért

2018. márc. 31. 10:58
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyúan sok animét láttam már. Nos, a vizualitás változásán s javulásán kívül (persze van kivétel, régen és ma is) csak azt látom, hogy millióféle anime van, nem érzem, hogy a maiak hasonlítanának egymásra s eltérnének a régiektől.

Hangulat? Az nekem megvan ma is, sok klasszikus pedig csak ronda, de ugyanúgy unalmas hentelés.


Az persze igaz, hogy ma rengeteg igen gyenge, unalmas, logikátlan mű születik. Bár tuti régen is így volt, de akkor még nem néztem egy tucat épp futó animét egyszerre...

Azért megváltoztak a témák is, ha a statisztikát nézzük (hisz egyedszinten bármi lehet most is). A technika fejlődése rengeteg animére rányomta a bélyegét. Lehet, hogy emiatt is érzed azt, amit. Tele vagyunk futurisztikus animékkel s a robotok sem olyanok, mint rég, sok anime annyira durván okostelefonokról szól, hogy ez igenis rontja a varázst... Ezért is nézek sok olyat, aminek köze nincs a modern korhoz. Bár azokat is lehet jól csinálni.


Engem a 3d túlzott nyomatása borzaszt el sokszor. Az roppant hangulatromboló. Van egy mechás harc, hát OK, rendben. De amikor semmi keresnivalója a 3d-nek és ordít, hogy az volt az alapja...

2018. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Inkább filmeket szoktam nézni, Nem igazán vagyok animés, de pont ezért, mert a maiakban már szinte csak össze-vissza kuszaságok vannak, nincs igazi történetük, mint a régieknek!

Hawk of the Grand Prix, Sailor Moon, Dragon Ball Z, Pokemon, Kaleido Star, Tsubasa kapitány, Falco il superbolide, Oban csillagfutama - ezeken még tényleg volt mit nézni, az InuYasha, a Naruto, és a Yu-Gi-Oh kevesebb izgalommal inkább már csak a varázslatra mennek rá, a legtöbb mai animében pedig szinte semmi mondanivalót nem találok, inkább csak az "Azta, hű, mit tudnak! :O " -látvány jellemzi őket, értelmes történet nélkül! :(

2018. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Én is érzem néha így, de szerintem ebben az is benne van, hogy a régi animék már át lettek szűrve a nézőközönség által, ami nem volt elég jó ahhoz, hogy legfeljebb 1-2 évnél tovább népszerű legyen, az elfelejtődött. A frissen kapott sorozatok még nem estek át ezen a szűrésen, csak 5-10 éven belül lehet megmondani, melyik lesz később is olyan klasszikus, mint pl egy Sailor Moon.
2018. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!