Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Mahou Tsukai no Yome-hoz...

A Mahou Tsukai no Yome-hoz (Ancient Magus' Bride) keresek hasonló műfajú és tartalmú animéket. Hol találok ilyesmiket?

Figyelt kérdés

2018. máj. 3. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég egyedi anime, az egyetlen ilyesmi amit ezen kívül ismerek az a Violet Evergarden, meg esetleg a Made in Abyss
2018. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Natsume Yuujinchou - sok mindenben hasonlít a két anime (mindkét főszereplőnek nehéz gyerekkora volt, mert látják a természetfeletti lényeket, mindketten kapnak egy "pártfogót", aki természetfeletti lény, ugyanúgy szépen lassan barátokra lelnek az emberi és a természetfeletti világból egyaránt, mindkét főszereplő szép lassan fejlődik, alapvetően mindkét anime epizodikus jellegű), de főbb különbségek vannak (A Mahou Tsukai no Yome romantikusabb, véresebb, Chise azért többször kerül halálközeli helyzetbe, Natsume fiú, Chise lány, a Natsume Yuujinchou sokkal nyugodtabb, békésebb, inkább slice of life, a MahouYome kalandosabb, izgalmasabb - persze Natsume kalandjai is a maguk módján izgalmasak, de alapvetően más a két anime hangulata, a MahouYome azért kicsit sötétebb).

Hakushaku to Yousei - nem láttam, de AA-n sokan hasonlónak jelölték, és az ismertetőjét elolvasva tényleg elég sok közös vonás van bennük, itt az ismertetője: [link]

2018. máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális.. :)


Kamisama Hajimemashita - Nanami a szerencsejáték-függő apja miatt az utcára kerül, találkozik azonban egy Mikage nevű furcsa férfival, aki nekiadja az otthonát. Erről később kiderül, hogy egy szentély, Mikage pedig egy isten, és Nanami a házzal együtt megörökölte Mikage familiárisát, Tomoét is, valamint az isteni hatalmát. A továbbiakban Tomoe és Nanami kapcsolatát, illetve az ő istenné válását kísérhetjük nyomon. Kedves, poénos történet az elején, de ahogy megy előre, egy érzelmi hullámvasúttá válik (főleg a mangában, de én az animén is elég sokat bőgtem :"D), szóval zsepiket elő ^^


Kakuriyo no Yadomeshi - Itt igazából a szituáció hasonló csak. A főszereplő lány (Aoi) a yokai világba kerül, mert a "fődémon" el akarja venni feleségül, ugyanis a nagyapja régen nekiígérte a kezét. Aoi tiltakozik, és azt mondja, inkább ledolgozná a nagyapja adósságát, mégpedig úgy, hogy nyit egy éttermet. A mágia kevés szerepet kap, a központi téma itt tulajdonképpen a főzés :D Érdekes yokai szereplőket vonultat fel, de közel sem kell olyan komoly hangulatra/történetre számítani, mint a Mahoutsukai-ban.


Remélem segítettem ^^

2019. febr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!