Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Death Note-hoz (A halállista...

A Death Note-hoz (A halállista) hasonló animék az alábbi kitételekkel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sok kérdésben érdeklődtek ilyen animék iránt, de én szeretnék némileg konkretizálni:


- A legjobban az L és a Light közötti taktikai játszma tetszett, így elsősorban olyan animék érdekelnének, amik szintén stratégia központúak, ahol az elmék vívják egymással a harcot, lehetőség szerint erre épül a történet.

- A szereplők terén is Light-hoz és L-hez hasonló mentalitású, racionális, és a lehető legkevésbé érzelgős, hidegfejű, zseni karakterek érdekelnének. Anithősök előnyben vannak. Ezen a kitételen belül viszont az a legfontosabb, hogy ne legyen az ajánlott animében sok lelkizés, ne legyenek olyan hatalmas érzelmi kitörések, mint mondjuk a Psycho-Pass-ban.

- A komolyság és a sötét hangulat alap. Nem bánom, ha van benne humor, de kontrollálható mennyiségben... ':D Pontosítva itt gondolok az olyan nevetséges elemek mellőzésére, mint amikor Missa hajba kapott Kiomi-val Light-on vagy, amikor Missa őrült fejjel elkezdte püfölni valamelyik karakter mellkasát, a női karakterek "fangirl kitöréseire".

- Meg lehessen találni magyar szinkronnal vagy, ha az nincs, akkor angol/japán alapon magyar felirattal. Az angolom nagyon gyatra, így az angol felirat nem működőképes.


Korábban ajánlották már a sötétebb animék közül a Psycho-Pass-t és a Tokyo Ghoul-t, pár rész után mind a kettőt abbahagytam az érdeklődés hiánya miatt. Dióhéjban okos, és emocionálisabb "fegyelmezett" szereplőkkel bíró animéket keresek, amin/ami közben sokat lehet agyalni :)



2018. júl. 30. 01:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9 Light valóban INTJ, és ezt már csak azért is tudom, mert én is INTJ vagyok, és azon kívül, hogy nekem nem beteg a Ni-funkcióim, elég sokban hasonlít a gondolkozásmódunk. L pedig INTP, ezért is olyan érdekes a harcuk. :D

L-nek Ne-funkciója van, Lightnak Ni, L-nek Ti, Lightnak Te, L-nek Fe, Lightnak Fi, L-nek Si, Lightnak Se. A sorrend hasonló, viszont az I-E eloszlás pont fordított.

Sokan mondják, hogy karaktereket nem lehet rendesen típusolni, pedig ponthogy könnyebb, ha az ember felfedezi azokat a viselkedésmintákat, amiket figyelni kell :) Egy valódi ember simán félretolhatja a tesztet azzal, hogy a pillanatnyi állapotát nézi a válaszoknál, nem a nagy általánosságot, egy fiktív embernél ezek ki vannak lőve.

2018. júl. 31. 00:13
 12/14 anonim ***** válasza:
26%
Talán az overlordot nem írta még senki. Szerintem Ainz egészébe véve hasonlít Yagamihoz ill. Lelouchhoz. Mondjuk Ainz midkettejünkél többet harcol. Én ugyanannyira élveztem ezt mint a dn-t vagy a cg-t.
2018. júl. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönnöm! ^^
2018. júl. 31. 22:38
 14/14 Someone Nobody válasza:

Amikor egy animés kérdést tesz fel egy ember:

A válaszolók: -Ez hasonlít rá!

-Ez nem is hasonlít rá! Inkább ez hasonlít rá!

-Dehogyis! Én ismerem ezt az animét kivülről-

belülről, de ez nem hasonlít rá.

Az ember aki csak ahhoz a bizonyos animéhez hasonlót akar nézni: -XDDDDD

2022. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!