Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudtok ehhez hasonló animét?

Tudtok ehhez hasonló animét?

Figyelt kérdés
A Dragon Crisis-hez hasonló animét tudtok mondani?

#anime #Dragon Crisis
2018. nov. 1. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha röviden leírnád miről szól a példa... mert csak azért nem fogok rá keresni (bocsi)
2018. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Először is pár szó az alaphelyzetről és a világról. Ebben a világban számtalan természetfeletti lény és varázserejű tárgy található. Ezeket a tárgyakat "Elveszett Ereklyéknek" nevezik, és mindegyik valamilyen egyedi erővel rendelkezik; vannak az Elátkozott Ereklyék, amelyek képesek megszállni tulajdonosukat, és megőrjíteni. Ezeket az ereklyéket erejük szerint sorolják be, amiből az "S szintű" a legértékesebb és legerősebb is. Létezik egy "Society" nevű szervezet, amely ezen ereklyék összegyűjtését tűzte ki céljául. Ennek érdekében átoktörőket alkalmaznak, mivel csak ők képesek használni az ereklyéket. Az átoktörőket 1-től 10-es szintűig sorolják be, melyből a 10-es a legerősebb.


Kisaragi Ryuuji a főszereplőnk, aki első látásra egy teljesen átlagos iskolás fiúnak látszik, de mégsem az. Ugyanis ő egy 10-es szintű átoktörő, és a híres Kisaragi házaspár fia, akik az egyik legjobb ereklye gyűjtők a Society-ben, éppen emiatt szinte soha nincsenek otthon. Ám Ryuuji nem kívánja követni szülei példáját bizonyos okok miatt. Emellett Ryuuji-nak van egy visszatérő álma, melyben a vízben süllyed tehetetlenül, ám egy szőke lány megmenti.


Egy nap, mikor Ryuuji az iskolában unja magát az órán, hirtelen betoppan Nanao Eriko, Ryuuji unokatestvére, aki egy 7-es szintű átoktörő. Gyorsan kirángatja Ryuuji-t az óráról, hogy ellopjanak egy S szintű ereklyét egy másik szervezettől. Ez sikerül is nagy nehezen, de kiderül, hogy az az ereklye, amit elloptak, nem teljesen az, aminek hitték, sőt, nem is ereklye. Egy lány az, akiről kiderül, hogy egy vörös sárkány, ezen mindenki nagyon ledöbben, hiszen annyira kevesen láttak eddig sárkányt, hogy néhányan nem is biztosak a létezésükben. Mindemellett a lány, akit Ryuuji elnevezett Rose-nak teljesen odavan a fiúért, és emellett még elég féltékeny típus is. Ráadásul folyton a jegyesének nevezi magát, sőt, valahonnan ismerte is a fiút és még a nevét is egyből tudta, amint meglátta. Majd hamar kiderül, hogy honnan is ismerik egymást, hiszen Ryuuji-nak is eszébe jut a lány, és hogy az álma nem is álom, sokkal inkább egy inkább emlék.



Ez alapján szerintem a lényeg teljesen kivehető, hogy nagyjából milyen.

2018. nov. 5. 14:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy tudnék pontosan ilyen típusú animét mondani (elég összetett) esetleg a Sword art online széria az ami az emberek erősségeit, képességeit szintenként jelöli meg, a főhős gyengének tűnik viszont piszkosul erős, beleszeret egy lányba stb.. viszont az (de lehet ismered) az az online világban pontosabban a VR-ban játszódik.


Engem az a rész hogy a lány ismeri a főhős az is szintén de nem emlékszik honnan az nekem kifejezetten a Deadman Wonderlandre emlékeztet viszont az egy "kicsit" nem ez a kategória.


Viszont lehet megnézem mert érdekesen hangzik.

2018. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Annak örülök ha kedvet kaptál, hogy megnézd :D

De amiket írtál, azokat már láttam. Amihez szerintem a legközelebb áll, az a Made in Abyss. Bár ez is leginkább az ereklyék gyűjtésével közelíti meg ezt az animét. De ha tudsz ebből a szempontból egy jó animét, azt örömmel várom

2018. nov. 6. 16:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajna én csak az ilyen sötét világi animéket ismerem mélyebben :/
2018. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Horror kategóriás? pl Shiki, Another, meg ezek?

Mert akkor akár az is jöhet :D

2018. nov. 7. 15:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Tokyo Ghoul( bár ez szerintem nem újdonság)

Deadman wonderland

Darker than black (ez inkább csak nagyon komor hangulatú)

Yozakura quartet

Hellsing

Hellsing ultimate

Youjo senki (nem horror...háborús)

Girls last tour(nyomasztó elgondolkodtató)

Deathnote

Parasyte the maxim

Highschool of dead

hell girl

2018. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. nov. 10. 12:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Mirai Nikki --azt lefelejtettem (ebből biztos láttál már részletet vagy hang anyagot...)
2018. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezt már láttam :'D

Ez volt életem legelső animéje ^^

2018. nov. 11. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!