Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animék, amiket mindenképp...

Animék, amiket mindenképp látnom kell?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem csak el animéket nézni (nemrég... tavasszal) és kíváncsi vagyok, hogy ti miket ajánlanátok nekem! Mi az az anime, ami mondhatni már-már alapműveltség, vagy aminek olyan sztorija, ill. karakterei vannak amik/akik valamiért nagyon megfogtak titeket, vagy egyszerűen csak jól el lehet vele ütni az időt? Jöhet bármi, mindenevő vagyok!!

Amiket eddig láttam/elkezdtem és tetszettek (a teljesség és a szuperpontos helyesírás igénye nélkül):

Kamisama Hajimemasita, Haikyuu!!, Naruto, Naruto Shippuuden, Death Note, Attack on Titan, Nanbaka, Aoharu x Kikanjuu, 3D Kanoju Real Girl, Noragami, Toradora, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Vampire Knight...


Most hirtelen ennyi jutott eszembe... Előre is köszönöm a segítséget, és ha megtennétek, hogy egy fél mondattal megírjátok, hogy miről szól az ajánlott anime, vagy csak a kategóriáját, esetleg ha nincs befejezve azt... Persze, ezek nélkül is hálás leszek!



2018. nov. 8. 20:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

Plastic memories:

Van egy srác aki elkezd egy cégnek dolgozni amely androidokkal foglalkozik. Minden ott dolgozó kap egy párt akivel be kell gyűjtenie az androidokat akik már hamarosan elromlanak. A srác egy Isla nevű visszahúzódó lány androidot kap párba. Kettejük közt elkezd alakúlni valami, de sajnos a lánynak már nincs sok ideje hátra hogy őt is begyüjtsék és kitöröljék az emlékeit.

Ao járunk ride:

A főszereplő lány alsó középiskolában utálta a fiúkat kivéve egyet. Ez a fiú meghívja őt a tüzijátékra viszont nem megy el a megbeszélt helyre. Később kiderül hogy elköltözött és egészen felső középiskoláig nem találkozik vele. Amikor viszont találkozak és rájön hogy ki is ő valójában, rá kell ébrednie hogy a fiú nagyon megváltozott.

Emellett a régi barátait otthagyja mert rájön hogy nagyon különböznek. Viszont szerez új barátokat.

2018. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel eddig láttál kb. kettőt vagy hármat, amit mindenképp látni érdemes, illetve további 2-3-nál többet nem is ajánlottak:


3-gatsu no Lion

Akira

Aria The Animation

Ashita no Joe

Ayakashi: Japanese Classic Horror

Azumanga Daioh

Baccano!

Bakemono no Ko

Bakemonogatari

Black Lagoon

Cardcaptor Sakura

City Hunter

Claymore

Cowboy Bebop

Death Parade

Eureka Seven

Eve no Jikan

Fate/Zero

Final Fantasy VII: Advent Children

Fushigi no Umi no Nadia

Gankutsuou

Ghost in the Shell

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Ginga Eiyuu Densetsu

Ginga Tetsudou 999

Gintama

Great Teacher Onizuka

Gyakkyou Burai Kaiji

Hadashi no Gen

Haibane Renmei

Hajime no Ippo

Hellsing Ultimate

Hibike! Euphonium

Hokuto no Ken

Hunter x Hunter (2011)

Ima, Soko ni Iru Boku

Jin-Rou

JoJo no Kimyou na Bouken

Juubee Ninpuuchou

Juuni Kokuki

K-On!

Kaleido Star

Kareshi Kanojo no Jijou

Katanagatari

Kaze no Tani no Nausicaä

Kenpuu Denki Berserk

Kidou Keisatsu Patlabor

Kino no Tabi: The Beautiful World

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Kyou kara Ore wa!!

Little Witch Academia

Lupin III

Made in Abyss

Mahoutsukai no Yome

Maison Ikkoku

Major

Manie-Manie: Meikyuu Monogatari

Mawaru Penguindrum

Memories

Mimi wo Sumaseba

Mobile Suit Gundam: The Origin

Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team

Mononoke

Mononoke Hime

Monster

Mousou Dairinin

Mushishi

Nana

Neon Genesis Evangelion

NHK ni Youkoso!

Ookami to Koushinryou

Paprika

Perfect Blue

Princess Tutu

Psycho-Pass

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

Ranma ½

Redline

Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuioku-hen

Sakamichi no Apollon

Sakigake!! Cromartie Koukou

Samurai Champloo

Seihou Bukyou Outlaw Star

Seikai no Monshou

Sen to Chihiro no Kamikakushi

Sennen Joyuu

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

Slam Dunk

Steins;Gate

Super Dimension Fortress Macross

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Tengen Toppa Gurren Lagann

Tenkuu no Escaflowne

Texhnolyze

Toki wo Kakeru Shoujo

Tokyo Godfathers

Tonari no Totoro

Top wo Nerae! Gunbuster

Touhai Densetsu Akagi: Yami ni Maiorita Tensai

Trigun

Uchuu Kaizoku Captain Herlock

Uchuu Senkan Yamato 2199

Versailles no Bara

Wolf's Rain

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Zetsuen no Tempest


Ez így ha minden igaz 106 film és sorozat, amiből biztosan maradt ki egy-s-más, de elég jól lefedi az alapműveltséget. Ha olyat keresel, amit látni 'KELL', akkor nagyjából ezek azok. Aztán van még jó néhány, amit nem kell, de érdemes, de ha indokolható tempóban haladsz, egy jó másfél-két évig ezzel is el leszel.

2018. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A #9 és #12 ajánlatai valóban jók. A többi meg... szerintem maradj inkább az e két válaszoló által ajánlottaknál.
2018. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Petrovics Milán ***** válasza:
19%
De a Fairy Tale is kötelező. :)
2018. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ment az zöld kéz mindenkinek! Akkor majd, 1,5-2 év múlva jelentkezem ;)

Uuuu és Milán, a Parasyte-ot épp most néztem végig és egyszerűen imádtam!!! Köszönöm a tippet!

2018. dec. 3. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!