Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az animékben miért van annyi...

Az animékben miért van annyi rock zene?

Figyelt kérdés

Főként a shonenekre gondolok, szinte mindegyiknek az openingje valami rock-kozeli zene, és benne is vannak általában olyan zenék. Kérdezem: miért?

Az animeket általában tizenévesek nézik. Most gondolom hogy ők nem rockzenét hallgatnak. Teszem fel akkor a kérdést; miért raknak bele olyan zenét?



2018. nov. 26. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

"Az animeket általában tizenévesek nézik. Most gondolom hogy ők nem rockzenét hallgatnak."


Miért, te mit hallgatsz, klasszikust? Vagy népzenét?

2018. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Mer jó meg fokozza a hangulatot gondolom:)

Úgy illik a sztorihoz, és lehet, hogy úgy adja magát;

vagy a készítők is szerethetik a rockot, lehet, hogy pl mindenki is , mert minőségi rock:)

2018. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak ez tűnik fel neked. Szerintem egyéb műfajokból sincs kevesebb.
2018. nov. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az animeket általában tizenévesek nézik. Most gondolom hogy ők nem rockzenét hallgatnak."


Ebben a két állításban annyi általánosítás van, hogy majdnem jelentettem a kérdést provokációért.

A tinédzserek közül is sokan szeretik a rockot, nem is értem hogy gondolod, azért, mert mondjuk te nem szereted, meg a haverok, akkor a többiek sem hallgatják? Szinte mindegyik korosztály hallgat rockzenét.

Animéket pedig szintén bármelyik korosztály néz, főleg Japánban (ugye továbbra is a japán piacra készülnek az animék, bár főleg a Netflix miatt már egyre jobban nyitnak Nyugat fele). Ráadásul az animékben is próbálják inkább a felnőtt korosztályt megszólítani, mert nekik van jövedelmük, ők tudják a legjobban költeni a pénzüket a különböző dolgokra. A shounenek is hiába tinédzser fiúknak szólnak elsősorban, szívesen nézik őket lányok is, felnőttek is. Főleg, hogy igazából ezek a shounen-shoujo-seinen-josei kategóriák nagyon nehezen megfoghatóak, mivel sok esetben attól függ, hogy mondjuk az eredeti manga shounen magazinban futott.

Ahogy az előző is írja, mondjuk egy shounenfight animénél nagyon jó hangulatot tud adni, ha rockzene szól. Én legalábbis nagyon kiesnék az anime hangulatából, ha valami teljesen ahhoz nem illő zene szólna benne.

Amúgy ha megfigyeled, AMV-ket is előszeretettel rockzenékhez készítenek (itt megintcsak a harcolósabbakra gondolok), mert ahhoz illik a legjobban.

Plusz a jrock nagyon népszerű Japánban, rengeteg banda is van.

2018. nov. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

"Az animeket általában tizenévesek nézik. Most gondolom hogy ők nem rockzenét hallgatnak."


Nagyobb hülyeséget sem olvastam még...


Mellesleg az animék többségében inkább j-pop van, mint rock

2018. nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Meglepődtem a kérdésen én is... Én azt vettem észre, hogy többségében pop zene szól az animékben vagy klasszikus.
2018. nov. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy én 17 vagyok, nézek animet, és szeretem a rockot :) de viszont akiket ismerek, azok nem szeretik, trehány műanyagpopot hallgatnak, lehet, H ebből indultam ki. Ha bárkit megsértettem akkor bocsánatot kérek
2018. nov. 27. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!