Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ha szeretnék elkezdeni videózn...

Ha szeretnék elkezdeni videózni az mennyi költséggel járna?

Figyelt kérdés

2018. dec. 20. 22:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen témában gondolkodsz.
2018. dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

c920 használtam olyan 15ezer forint

ha normális a szobád amit háttérnek használnál akkor az 0 ft

egy jó kondenzátoros mikrofon 20e forint

ez így összesen 35 kb, és tényleg használható minőség lenne

a fények is sokat számítanak, de ha nincs sötétség a szobádban azzal sem lesz gond

2018. dec. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az még simán beleférne. Azt hittem százezres költségekről van szó.

Első: animékkel kapcsolatos videókat csinálnék: kritikák, érdekességek, toplisták. Nem tudom ott vagy-e a témában, de az Animegyetemhez hasonló csatornát.

2018. dec. 21. 03:35
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

#1 vagyok, persze rengeteg animét nézek :D


Ezekhez elengedhetetlenek azok a dolgok amiket a második válaszóló írt.

Viszont én nem vetném bele magam egyből a mélyvízbe.

Hisz, ha mégsem tetszik a videózás mint hobbi/foglalkozás akkor teljesen felesleges volt beleölni azt a több tízezer forintot.

Szóval én javaslom, hogy előbb próbáld meg a mostani szetteddel, azaz egy telefon.

Abba megvan minden, ha újabb telóról beszélünk, akár még jó minőségű is lehet. :D

És ha azután is tetszik miután megtapasztaltad, hogy mennyi energia/dolgok szükségesek egy videó készítéséhez, akkor kezdj el gondolkozni azon, hogy beleásod magad a többtízezres felszerelések tengerébe. :D

2018. dec. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%

És amúgy kvalifikált vagy a témában, vagy csak úgy magyaráznál hülyeséget, mint az animegyetemes és animekommentáros srác?


Ami szükséges volna, de a magyar animés youtube-on nem szerepel, filmanalízis és cinematográfia, japán kultúra ismerete, széleskörű jártasság a műfajokban és a klasszikusok között, japán popkultúra ismerete, animén és japánon kívüli kulturális ismeretek.


De ha csak láttál 200-300 sorozatot, amiből maximum egy szűk tucat készült 2010 előtt és csak áradozni akarsz ugyanarról a 20-30 népszerű sorozatról amik az animegyetemes szavazást is vitték, plusz véleményt adni pár aktuális szezonosról, akkor ne pazarold az időd és pénzed.


Egyébként a vizeket tesztelheted ingyen is, ha nem akarsz feltétlenül "a majom makog a kamerába" típusú csatornát indítani, vagy rögtön azzal kezdeni.

2018. dec. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
20%
Sose értettem. Miért akar egy európai hasonlítani egy ázsiaihoz? Ha európai vagy, és úgy is születtél, annak is nézel ki, fogadd el. Egyébként pofám leszakad, én egyszer csináltam egy szerverbemutatót (mind1 miről) még gyerekkoromban, és a hozzátok hasonló emberek, oda jöttek a kommentbe szitkozódni meg dislikeolni, azért mert hogy miért nincs intro a videó elején, meg hogy miért nincsenek zenei aláfestések (mert ugye csak a játék alaphangja ment). Nevetséges a mai hülyegyerekek miket elvárnak (a lényeg a szerverbemutató lett volna, nem az hogy milyen puccos a videó), inkább elmegyek edzeni, nem akarom az egész életemet egy gamer székbe tölteni, álomvilágban, meg a livestream chat et figyelni. Gyerekes nagyon. Férfi lettem, lakásom lett, feleségem, munkám, gyerekem, nem vagyok kíváncsi arra, ahogy más kioktat ilyen informatikai téren, én is kitudnám őt oktatni maga az "életben való" dolgokról. Ami a "valóság", hogyan kezdj magaddal valamit, és hogy miért ne legyél informatikai selejt, vagy "gamer". Nagyapátok biztos büszke lehet rátok, ahogy most nyomogatjátok egész nap a gépet, és tojtok a rokonaitokra (mondjuk ők is tojnak rátok, amiért nem törődnek veletek, és nem mondják azt hogy kicsit üljetek fel a gép elől), biztos büszkék lehetnek rátok a halott szeretteitek, ahogy livestreameztek, közbe meg 1 percenként nem hall mást az ember tőletek, mint hogy "g*#i" meg a többi trágárkodást.
2018. dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
20%
Az is érdekes hogy így meg úgy elvárjátok az emberektől hogy ilyen meg olyan fullos drága cuccokkal rendelkezzenek, mert ugye "ti" nektek ez meg van, közben meg azt mondjátok hogy a fidesz így meg úgy szét lopja az országot, de a 10 millios audi mellett szemezgettek a nálatok gyengébbekkel az utcákon :'DDD
2018. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#5: Szerintem nem feltétlenül van mindarra szükség, amit felsoroltál. Ez már tényleg irreális elvárás.

Több, mint háromezer animét láttam. Szerintem nem sok értelme van a legnépszerűbbekről beszélni - hiszen azokat a legtöbben ismerik. Inkább olyanokra mennék rá, amiket ilyen-olyan okból elkerülnek, holott gyöngyszemek (pl. Kaiji a rajzolása miatt). Illetve animeadaptációt nem kapott király mangákra.

Imádom az animéket, időm nagy részében azt nézek, de emiatt nem fogok filmanalízisből stb diplomát tenni, mert innen túl nem érdekel.

2018. dec. 24. 01:22
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 3000+ egy jó kiindulópont. Ezzel járatosabb vagy, mint az összes többi magyar youtuber együttvéve.


Viszont a minőségi tartalmat a tapasztalatom szerint pont nem azok gyártják, akik önmagukat helyezik előtérbe (majom bámul a kamerába), hanem azok, akik az általuk szolgáltatott tartalmat.


Például ha összehasonlítod a hatásvadász és ripacs Arkadát: https://www.youtube.com/user/GRArkada

Super Exepetch Wolffal: https://www.youtube.com/watch?v=zIzpA1Lqluw

Vagy a Canipa Effecttel: https://www.youtube.com/watch?v=NQVlyYmrhr8

2018. dec. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Értem már mit akarsz mondani. Az elsőre fel is iratkoztam, baromi élvezetes :)
2018. dec. 24. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!