Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok olyan animét mondani...

Sd kérdése:

Tudnátok olyan animét mondani amiben komoly kapcsolat/Szerelem van?

Figyelt kérdés
Magyarul olyanra gondolok, hogy nem perverz a csaj meg a pasi (na jó ő lehet egy picit 😋) meg hogy ne kelljen folyton cringeljem (vagyis ne én érezzem magam kínosan). Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. márc. 17. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

-Golden time

-Zutto Mae kara Suki Deshita. Kokuhaku Jikkou Iinkai

A sao es folytatasaiban is egyutt vannak de gondolom nem olyanra gondoltal

Esetleg meg a kokoro connect ugrott be de azt 3 special/ova val zarjak a tortenetet azok nelkul kisse log a levegoben

2019. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. márc. 18. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

A kedves első hozzászóláshoz hozzátéve továbbiakat, ahol unalmában engem utánzott az illető, hogy aztán "pajanyojigy"-ot kiálthasson, pardon... farkaskóóómát,

azon felül (vagy inkább a SAO helyett, és a Zutto Mae helyett ,melyek ponthogy nem komoly kapcsolatokról szólnak)


igen, a

Kokoro connectet ajánlom és a folytatását,

ami nem 3, hanem 4 részes:

Kokoro Connect Michi random


Habár ez se annyira komoly párkapcsolatról szól, és nem is ettől elmélyült, hanem a jellemfejlődéstől, és ennek körülményeitől.


Akkor már (ha a szerelmi szál elmélyülés is fontos):


Clannad 2. évad (Clannad after story)

Clannad mozi (Clannad Gekijouban)


Bár ezekhez ugye nem árt megnézni az Clannad első évadot, ami még nem igazán van szerelemre kihegyezve, inkább baráti kapcsolatokra, de igényes, megérni megtekinteni.


Steins;Gate - JA NE, EZT NE, az infantilis tudós asszony őkelme tsundere játéka nem vall éppen érett érzelmi intelligenciára.


Nehezet kérdezel, mivel tele van az anime világa kamasz szerelemmel, az meg nem komoly kapcsolat, általában, legalábbis ahogy ábrázolják...


Nana

(jó hosszú, kb 47 rész), talán talán... bár ebben szerepel egy butuska fruska is, akinek a lelkivilága elég lassan érik... De talán a zenész Nana (merthogy 2 Nana van benne) talán az anime kezdetén már felmutat némi érettséget. Talán talán.


Még esetleg:

Isshuukan friend

Itt talán a fiú kitartása, odafigyelése miatt egy komoly közeledésnek lehet tartani a hozzáállását, bár az anime változat igencsak félbehagyott, szóval ebből inkább manga/lightnovel.

2019. márc. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Köszönöm hogy írtál példákat a komoly kapcsolatra meg 1-2 más milyenre is. (Ja és szeretem ezeket a kis leírasokat, mert így nagyjából tudom hogy érdekel e a téma vagy nem.) Mégegyszer: Arigato!
2019. márc. 20. 22:19
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Szívesen, egyébként ezt sokan megköszönték nekem, és örülök ennek, bár ez lehet h csak az én bőbeszédűségem, hogy szeretem részletezni olykor, az animéket.


Egyes kötözködő trollok -akik meg pl a leírásaimba és annak hosszába is többször belekötöttek már- viszont pár éve kipécéztek engem, én meg jót röhögök rajtuk. :)


Nekem az a fontos, hogy véleményemmel én is tudjak ajánlani animét a kedves kérdezőknek. Ami nem szentírás, azonban ha több (értelmes, és nem kötözködő) ember véleményét olvassa az adott kérdező, akkor minden épkézláb hozzászólás szerintem hasznos, ha részletez, ha nem.


Nem szoktam kifejteni ezt, amit most, de kivételt tettem (csak úgy). Remélem, ide is be fog szólni az a pár jómadár, én meg ismét jót röhögök a rosszindulatukon. :) Viszont ha másba kötnek bele alap nélkül, továbbra is megvédem!


Azt is elmondanám, hogy a megfontolt kritikával semmi baj, ha nincs mögötte hátsó szándék. Szoktam olykor kritikát megfogalmazni, és nyitott vagyok minden értelmes, jóindulatú ember kritikájára, akár anime vonatkozásban.


A jelen kérdéshez meg biztos sokan több idevágó animét tudnának sorolni, mint én, nem tudom, most hova lettek... Nagyon nehezen jutottak eszembe olyanok, melyek komoly kapcsolatokról szólnak. Én szeretem a kamasz szerelemről szólóakat is, aranyos, ahogy ügyetlenkednek, én is ügyetlenkedtem anno. :) De azok tényleg nem komoly kapcsolatok.

2019. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

"Mégegyszer: Arigato!"

Szívesen, bár erre ott a zöld kéz. Ha már meg akarod köszönni. Meg a jelen állásból (hogy a másikat is, engem is lepontoztak), kikövetkeztethető, hogy nem értékelted a választ, kedves kérdező. Inkább hagytad az ábrát. Bármikor megteheted, hogy értékeled.

2019. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3.! Ha bajod van azzal, hogy mit írt akkor azt légy szíves privátba vitassad meg vele! + még ha van komoly kapcsolatos anime amit ismersz és nem mondták akkor azt kérlek írd le. :)
2019. márc. 23. 20:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

(Most nem térek ki a sokakat zaklató néhány "animésre", többektől érkezett jogos panasz a szókiforgató, kötözködő, mások szavait meghazuttoló, szöveget értelmezni nem tudó, másokat alap nélkül rendszeresen leelmebetegező 61% és 74%-os illetőkre, akinek nem inge és véletlen ugyanennyi %-on áll, ne vegye magára.)


Tehát tisztelt kérdező!

Némi ellentmondás található abban, hogy olykor (régebben gyakran) olvastam ezen az oldalon, animés kérdéseknél "nagyon köszi, arigatou" és hasonló reagálásokat kérdezőktől, mégis nulla ponton maradt a százalék a "megköszönt" válasznál.


Számodra nem feltűnő az ellentmondás? Következésképp itt valami bűzlik, hiszen hagyja a köszönetnyilvánító kérdező nulla százalékon a neki tetsző választ...

És ez sorozatos itt.

Többek nevében kérem, hogy az érintettek gondolkozzanak el önellentmondásukon.


Tisztelni szoktam a köszönetnyilvánításokat, amennyiben az őszinte, és valós!


De aki kérdező hagyja nulla százalékon az elmondása szerint neki tetsző választ, ott valami nem stimmel, és ez sorozatos.

Vagy egy személy sorozatosan (ez önmagáért beszél), vagy többen, mikor éppen melyik kérdést kiíró illetők (ez még elgondolkodtatóbb... sok kérdező önellentmondó, ezek szerint.)


Ezt úgy hívják a pszichológiában, hogy nem kongruens, aki mást tesz/mond, mint amit valójában gondol/érez.

Vagy pedig arról lehet még szó, hogy nemtörődöm módon veti oda a "nagyon köszönömöt" (napok óta látod -nem órák, hanem napok óta!-, hogy nulla százalékon van, amit "nagyon köszönsz, arigatou-zol"), ez is elgondolkodtató. Más változat kizárt, ez kikövetkeztethető.


Az őszinte embereket azonban tisztelem, korrekt gondolkodásmóddal, és kulturált, értelmes (adott esetben kritikai) megfogalmazással, mégpedig kötözködés, lehülyézés és hebehurgya önellentmondás nélkül. Őket tisztelem (a többieket meg nem illettem és nem illetem negatív jelzőkkel, max józan kritikával).


Olyan típusú technikai hibával még nem találkoztam a gyakorikérdéseken az évek során, amikor is perceken, esetleg órákon belül ne módosult volna a százalék az adott válasznál, ha valaki rányomott. Saját magam ha kézre nyomok, perceken, max órákon belül módosul a százalék, és mások is erről számoltak be. Olyat az évek során sose tapasztaltam, hogy ha megnyomok egy kezet egy nulla %-os válaszon, ne módosult volna órákon, de inkább perceken belül.


Többek nevében is köszönném, ha azok, akik nem korrektek, elgondolkodnak önmagukon végre.


Nem vádolom a kérdezőt, mindenki maga döntse el, korrekt-e a hozzáállása, és miféle, "számára hosszú távon nyerő" (tévhitüket lefedő) kimenetellel áltatják ezáltal önmagukat.


Ismétlem: évek óta sorozatos eset, azért bátorkodom szóvá tenni végre.


Napok óta itt is(!) nulla százalékon áll olyan válasz, amit "hálásan köszön" a kérdező.


Tisztelettel köszönöm azok figyelmét, akiknek illene most már magába szállnia.


És ez a "zöldkéznyomás" dolog kisebb probléma, a nagyobb problémára viszont csak utaltam az első bekezdésemben, mert akik sorozatosan értetlenek, nem értelmes vitázni velük; mindaz a néhány, sokakat itt zaklató személy, akik magára ismernek, megkérem, végre szálljanak magukba.

A fent említett szókiforgató, szöveget értelmezni nem tudó, másokat alap nélkül leelmebetegező kötözködőkre tehát e hozzászólás keretein belül már ki se térek részleteiben...

2019. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!