Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A bungou stray dogs-ban miért...

A bungou stray dogs-ban miért szerepelnek írók?

Figyelt kérdés
Kifejtené ezt nekem valaki?Nem igazán értem így :D

2017. jan. 24. 23:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem maguk az írók szerepelnek benne, hanem a képességekkel ellátott emberek neve egy-egy híres japán és külföldi író nevével egyezik meg, képességük pedig az egyik könyv címe.

Gondolom, a mangaka ezzel akarta különlegesebbé tenni a történetet, illetve egy-két szereplő főbb tulajdonságai az eredeti, ihletet adó író tulajdonságaival is megegyezik (pl. az író Dazai Osamu is öngyilkossági kísérleteket hajtott végre, meg elég sok nővel volt együtt).

Amúgy van, ami pont fordítva van az animében, mint a valóságban:

A valóságban Dazaira hatott nagyon Akutagawa, és Akutagawa öngyilkossága után kezdett ő is öngyilkossági kísérleteket végrehajtani, vagy Edogawa Ranpóra hatott Edgar Allan Poe (a nevét is felvette ugyebár japánosítva), az animében pedig ez is fordítva volt.

Esetleg még az is lehet a mangaka célja, hogy ezzel ösztönzőleg hasson az emberekre, hogy olvassanak akár japán, akár világirodalmat, vagy legalább megismerkedjenek velük (én is utánaolvasgattam a japán íróknak, mert őket nem ismertem - Edogawa Ranpót leszámítva, róla már az anime előtt is hallottam).

2017. jan. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!