Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mennyire lehet megtanulni...

Mennyire lehet megtanulni eszméletlen jól rajzolni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy én nekem van egy kis nem nagy hanem tényleg kicsike tehetségem a rajzoláshoz mert gyorsan megtanulom, hogy kell a dolgokat lemásolni és egy picit szebben csinálnom mint az ismerőseim és nagyon nagyon imádom, szeretnék ilyen szakmát találni, viszont sok helyen sokkal jobbakat és olyan művész darabokat látok ami fel vet bennem egy kérdést és elveszi a motivációm hogy van e értelme ezzel foglalkozni. A kérdés maga az lenne, amire örülnék ha a szakmában járatosabb és profibb emberkék válaszolnának, hogy ti hol kezdtétek és szerintetek a 0-ról el lehet addig a szintig jutni ahol ti vagytok és még tovább hogy kb mindent meg tudsz valósítani ami a képzeletedben van? :) nagyon kíváncsi lennék, és sokat jelentene ez most nekem még annak is örülnék ha valaki tudna hozzá csatolni egy hogyan választ is :) és hogy a másolással tényleg sokat lehet e tanulni? :)

2017. aug. 7. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerinted van aki nem nulláról kezdi?:D Mindenki nulláról kezdi, az is aki őstehetség és már 10 évesen olyan képeket csinál mint más ügyes emberek kétszer ennyi idősen. Picasso, Rembrandt, Van Gogh, stb stb mind elkezdte valahol. A tehetség csak annyit jelent, hogy gyorsabban tanulsz és amikor már tudsz egy csomó mindent, azt hogy kamatoztatod. Nagyon szépen másolni szerintem bárki megtanulhat, ott kezdődik a tehetség, hogy milyen ötleteid vannak és azokat hogyan valósítod meg, mennyire van érzéked a színekhez, a komponáláshoz, stb. Szóval bárki megtanulhat aki elszánja magát, csak lesz akinek 10 évig tart ami másnak pár hétig, meg lesz akinek nem lesz több az egész egy finom motoros képességnél. A lényeg a gyakorlás és az elköteleződés. Magad miatt akard csinálni, és azért mert szereted csinálni, ne pedig azért, hogy olyan legyél mint xy. És ne hagyd, hogy lehúzzon a rengeteg nagyszerű munka amit látsz, inkább motiváljon. Azon az emberek is voltak azon a szinten, ahol te, csak több időt töltöttek már el vele, mint te. Van egy elég híres teória, miszerint átlagosan 10 ezer óra gyakorlás kell ahhoz, hogy valamiben profi legyél. Lehet vitatkozni, hogy pontosan mennyi az annyi, meg nem mindenben és mindenkinél ugyanannyi, de jelen esetben a lényeg ebből az, hogy gyakorlással el lehet jutni egy átlagnál jobb szintre.

Én 7 éve foglalkozok komolyabban rajzolással, azóta járok rendszeresen rajziskolába, de itthon se lazsáltam, meg már előtte is folyton rajzoltam, festettem. Jelenleg művészeti egyetemen vagyok diák, de nem mondaná, hogy mindent tökéletesen úgy tudok megjeleníteni, ahogy elképzeltem. Nem az, hogy brutálisan el van rajzolva mondjuk egy emberi alak, vagy bármi más, csak a színekkel és az absztraktabb dolgokkal küzdök még, hogy számomra megfelelőek legyenek. Mindig van hová fejlődni:D A hogyan az leginkább egy jó rajziskola és szerintem a vázlatfüzet vezetés is nagyon hasznos dolog. Egyedül is meg lehet tanulni, de nagy segítség egy tanár, aki elmondja, hogy mire figyelj, kijavít ha valami rossz, stb. A rendszeresség is fontos, én pl első 3 évben heti 4 órát jártam, aztán az utána lévő években meg igyekeztem heti 6ot, majd 8at. A vázlatfüzetet meg mindig magaddal viszed, és bármikor van fél perced üresen, firkálsz bele. Akár fejből, akár valamit amit látsz. Fejleszti a kreativitást, ledönti a gátakat és rajzilag is jót tesz. A másolás nem rossz dolog, de képről másolni valamit nagyon más, mint a valóságból lerajzolni valamit. Más jellegű agyi tevékenység. Szóval én azt javasolnám, hogy ha teheted, akkor ne képről másolj, hanem rakj ki magad elé inkább valamit és azt rajzold. Persze a másolás is segíthet, van aki úgy tanul meg rajzolni, de én inkább háttérbe szorítanám.

2017. aug. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
èn is így vagyok ha làtok valkit aki jobban rajzol rögtön megtorpanok.de az is egy tèvhit,hogy meglehet teljesen ugyanúgy rajzolni mint akki úgy született.meg lehet jól tanulni egy teknikàt 4 èv alapp hogy majdnem profi legyèl de akkor se lesz ugyan olyan mint akinek alapból van.(nem bàntàsból)
2020. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!