Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok mondani jó animéket?

Tudnátok mondani jó animéket?

Figyelt kérdés

Ezeket láttam eddig:

Naruto, One punch man, Assassination classroom, High school dxd, Fullmetal alchemist (mindkettō) stb...

Mūfaj: Szinte bármi (kivétel: hentai, yaoi és a yuri) Ecchi lehet :D.

Nagyrészt olyan érdekelne, aminek nagyon jó története van és jól vannak megírva a szereplōk is kb ennyi lenne. (16/f)



2020. ápr. 9. 21:27
1 2
 1/11 KawaiiLara ***** válasza:
100%

No Game No Life: Enyhe ecchi jeleneteket tartalmazó, szórakoztató anime, ahol a főszereplők átkerülnek egy másik világba, és ott kell megálniuk a helyüket.

Attack on Titan: Kicsit gore, de fantasztikus akció és apokalipszis anime, ahol a főszereplő egészen fiatal korában, egy szerettének eltávozásának okából, megesküszik hogy levadássza az összes óriást. Az ő életét követhetjük az anime során.

Shigatsu wa kimi no uso: Az időben helyt állva, évekkel később is a legszebb romantikus animeként van számontartva. A komolyzene erőteljesen megjelenik az animében. A főszereplő zongoraművész, viszont édesanyja elvesztése után évekre abba hagyja a zenélést, egészen addig, amíg meg nem ismer egy olyan személyt, akiért visszaült a zongora elé.

Boku no Hero Academia: A legkedveltebb szuperhős animévé nőtte ki magát az évek során. Egy olyan világban játszódik, ahol minden embernek van valamiféle szuperereje. A főszereplő minden álma az, hogy igazi hős lehessen, mint a példaképe, annak ellenére, hogy kiderült neki pont semmiféle szupererő nem jutott.

Haikyuu: Röplabdás sport anime. A főszereplő aprócska termetének ellenére elhatározza, hogy ő bizony a Karasuno nevű iskola röplabda csapatának az ásza lesz. Fantasztikus poénok vannak az animében, viszont komollyá is tud válni pl: ha arról van szó, hogy veszített egy csapat.

Another: Gore, horror anime enyhe krimi beütéssel. A főszereplő új iskolába érkezik, egy olyan osztályba, aminek van egy súlyos titka.

NANA: Youtube-on megtalálod nagyon kellemes magyar szinkronnal. Egy 47 részből álló anime, amely két lány életét mutatja be. Mindkettőjük 20 éves és mindkettőjüket Nanának hívják, ennek ellenére olyanok, mint a föld és ég. Úgy alakul, hogy ketten vesznek ki egy lakást, így hamar össze kell barátkozniuk. A két lány háttere nagyon különbözik, viszont abban hasonló, hogy az új, boldogabb élet reményében költöztek Tokióba. Nem yuri, a két lány csak barát. Komoly és hosszú anime, de akár többször is megéri megnézni.

Death Note: Szintén találsz hozzá magyar szinkront. A halálistenek egy nap leejtenek az égből egy halál listát. Ezt főszereplőnk megtalálja, és hamar kieszeli mit szeretne kezdni vele. Fantasztikus krimi anime, nagyon jól van felvezetve.

2020. ápr. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2020. ápr. 10. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Nézz körül myanimelist-en. Tudsz keresni animéket műfaj alapján, vannak ajánlások is (pl. ha ez tetszett, ez is tetszeni fog), és mindenhez van leírás, csak angolul.
2020. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
45%

Az én kedvenc animéim a Boku no Hero Academia- már szinkronnal is fent van a videán. Az Attack on Titant is imádom, ha rám hallgatsz, akkor felnézel az animegun.hu-ra, ott több magyar feliratos anime is fenn van, igényes fordítással. Most nézem, de máris az egyik kedvencem a Death Note- szintén fent van az animegun-on, ráadásul magyarul (bár a hangminőség nem a legjobb). A Naruto a legjobb retro anime, ez olyan alap (bár én annyira nem szeretem). Illetve kicsit véres, de szintén nagyon jó még a Tokyo Ghoul és az Angels of Death. Figyelmeztetés: az az egy anime, amit soha ne nézz meg: bocu no pico) Remélem tudtam segíteni, jó anime-nézést! :)


~egy kezdő otaku~

2020. ápr. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Steins;Gate
2020. ápr. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Steins;Gate: leginkább az alapsorozatot (+ova-t) tudnám ajánlani, de ha nagyon ráfanolodsz, akkor lehet hozzám hasonlóan a gyengébb kiegészítéseit is fogod kedvelni.:D nagyon kevés az ennyire intelligens időutazós történet (még ha az animéken kívül az élőszereplős filmeket nézzük akkoris!). Talán a 12 majom című filmet mondanám még, ami ilyen. (még ha a két történet elég más) (de lehet alul művelt vagyok ilyen téren) Sikeresen feloldja az időparadoxon problémáját, és szemben egy lazább művel, ez rávilágít az időutazás árnyoldalára is. Kicsit lassan indul be, de utána egy igazán fordulatos történetet kapsz, poénokkal és egészséges mértélű, nem mű drámával. A karakterek jók, és egy szerelmi szál is jól megírt, a romantikus cuccok túlzásai nélkül.

Psycho-Pass: disztópikus sci-fi, ahol mindent a Sybil, egy MI irányít. Van benne egy-két érdekes gondolat, meg egy pár meglepő csavar. Arra készülj fel, hogy ez egy elégé véres darab. Az első évad szerintem a legjobb, a harmadik, illetve a hozzákészült filmek még jók, viszont a második évad elégé gyenge.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii: két otaku párról szóló, humorral teli sorozat. A kocka utalások tűpontosak, és a karaktereken is érződik, hogy az írója tisztában van az ábrázolt szubkultúrákkal.:D Az előzökhöz képest egy hétköznapibb, de szórakoztató történet.

Code Geass: egy alternatív világban játszódó, mechás, és természetfelettis történet, egy egyedi antihőssel. Az első évad szerintem jobb, mint a második, ott kicsit sok főszereplőt akartak betuszkolni a történetbe, ahhoz képest mennyi a játékidő.

Chihayafuru: Karutás sport-anime, ami egy jellegzetes, csak japánban játszott játék. Fontos hozzá a test-kondición kívül, a mentális készségek is. Bővebb leírást keresd a wikin, de igazából elég, ha a sorozatot nézed, ott rendesen elmagyaráznak mindent. A meccsek izgalmasak, a szereplők jól vannak megírva, nekem elég hamar sikerült megkedvelnem Chihaya-t, ő egy „szerethetően defektes karakter”. :D Szerintem mindhárom évada elégé jó, mindegyik tudott újat mutatni.

Zetsuen no Tempest: Ennél fontos, hogy mennyire tud magával ragadni a hangulata, de nekem tetszett. Ez egy modernkori fantasy sorozat, helyenként elégé sok drámával, de a zárása egy kvázi happy end. Egy rejtélyes gyilkosággal kezdődik a történet, ami után a maguk módján az áldozat bátyja, és korábbi pasija együtt kezdenek el nyomozni. Rengeteg fordulat van a történetben, és a mágia rendszer is elégé érdekes, és kidolgozott. Bár alapvetően van benne dráma, egy happy end-et kapunk a végére.

Re:Creators: A férfi főszereplő, egy tragédia hatására – amit az elején még nem részleteznek – nem képes többet alkotni. Hosszú időn keresztül csak élvezi mások munkáit, amikor is különös eseménysorozat megváltoztatja az életét. Egy rejtélyes nő, sorra kelti életre az animékben, visual novelekben, játékokban stb. szereplő karakterek, azok képességeivel együtt, akik aztán egymással kezdenek el harcolni. Ő meg véletlenül belecsöppen az egész ügybe…Van benne pár fordulat, és megfelelő adagokban tolja a drámát, és a humort is. Egyik kedvencem, amikor a magical girl szereplő felfedezi, hogy ebbe a világban lehet vérezni is.XD A humoros részén kívül van egy komolyabb része is, ami a főszereplő gyászával, bűntudatával foglalkozik, illetve az alkotással, az alkotók lelkivilágával. A végén való csavar, és az egész anime mondanivalója is erős.

Ha még kell (vagy ezeket már láttad), tudok ajánlani párat.:D

2020. ápr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Natsume Yuujinchou: (ez az egyik személyes kedvencem) A története viszonylag egyszerű egy srác a főszereplő Natsume aki kiskora óta látja a szellemek egyszer megtalálja a nagymamája könyvét aminek a neve a "barátok könyve". Ezt a könyvet aztán minden szellem el akarja lopni mivel azzal parancsolni lehet nekik ha benne van a nevük. Ez egy 6évados anime +1 film.

Magyar körökben túl sokan nem ismerik de külföldön azért viszonylag sokan szeretik.

2020. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Baccano!

The Promised Neverland

Hunter x hunter

Kaguya-sama: Love is war

Erased

Made in Abyss

Mob Psycho 100


Illetve most nézem az Ascendance of a Bookworm első évadát, eddig kellemes csalódás.

2020. ápr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Dr. Stone
2020. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mit szólsz ezekhez?!: Dr. Stone, kimetsu no yaiba, overlord, tensei shitara slime datta ken,

Jibaku Shounen Hanako-kun, Yakusoku no Neverland,Fruits basket (2019)

pl ezeket mind imádtam, remélem tudtam segíteni

2020. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!