Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a baj a SAO-val?

Mi a baj a SAO-val?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen látom hogy lehúzzák, meg ilyenek, de miért?

2017. júl. 19. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Egy csomó helyen azt is leírják, miért.
2017. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legnagyobb problémám vele a kihasználatlansága. Egy remek sztorit lehetett volna belőle kialakítani, aztán egy shoujo románc lett belőle, majd egy ecchi hárem, enyhe vérfertőzéssel, és egy lolival, a második évadban pedig kapunk egy transz!Kiritót.

Kirito pedig egy Gary Sue, Asuna pedig főzni tud. Egy harcolós játékban miért fejleszted a főzési készséged?

2017. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

"Egy harcolós játékban miért fejleszted a főzési készséged?"


Egy olyan MMORPG-t kritizálsz miatta, amiben például csak egyetlen karakterosztály van, a close range DPS, az end game content pedig teljes egészében hiányzik. Maga a Sword Art Online (a játék az animében) alapjaiban el van bäszarintva. Legalább egy hatezer szavas dolgozatot lehetne írni csak az első 14 résznek ezen egyetlen aspektusáról és bőven el van benne rontva még más is. És akkor még ki sem léptünk a sorozat általában legjobbnak tartott szakaszából.

2017. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kérdést inkább másik irányból közelítem meg: Mi NEM baj a SAOval?

Nos, az alap koncepció az úgy kb stimmel és elmesélve még tök izgalmasan hangzik. Na meg van benne pár jó OST. Ééés itt ki is fogytunk.

2017. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A SAO volt az az anime amit évekig nem akartam megnézni, pusztán amiatt, hogy "Mi az hogy beragadnak egy játékba?". Amikor aztán épp nem volt mit néznem, és túltettem magam ezen, belevágtam és igazából nagyon is tetszett amikor megnéztem. Aztán hetekkel később amikor eszembe jutottak jelenetek jó sz@rul éreztem magam, hogy tényleg ennyire gáz ez az anime. Mi az hogy engedélyeztek egy ilyen Nerf Gear-t forgalmazni? Mi az hogy Kirito fénykarddal alázza a népet egy shooter-ben?Miért csinál magának Sugou egy tündérkirály karaktert, az embereinek meg meztelencsigát? Az emberei miért nem hagyták őt ott amikor odabszott nekik egy csápos meztelencsiga karaktert? Az Alfheim arc-ban miért néz ki a háttérkarakterek többsége egypetéjű ikreknek?
2017. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"A SAO volt az az anime amit évekig nem akartam megnézni, pusztán amiatt, hogy "Mi az hogy beragadnak egy játékba?"


Pedig ez az alapkoncepció, ez valóban jó, és a VALÓ ÉLETre utal.


Más kérdés, hogy megnéztem az első néhány részét, és untatott.

2017. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ilyen kérdésre nem lehet választ adni.Sok animét leszaroznak,ki miért,de akik leszarozzák,nagy valószínűséggel el is mondják,hogy miért.Nagyon jó történetet hozhattak volna ki belőke,de elcseszték.Legtöbben ezért utálják.Akik pedig nem mondják el,hogy miért utálják,az azért van mert:

-nem látták az animét

-idióták és nem tudnak mit kitalálni

-szerelmi ügyek miatt(lehet ez azért,mert belevitték a szerelmet vagy azért,mert Kirito-t és Asuna-t máshoz shippelték..vagy bárki mást...)

2017. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

A rövid verzió: A főhős egy üres self-insert, a karakterek csak waifu materialok, a sztori egy hulladék (az anatagonista konkrétan elfelejti a motivációját az utolsó részre) és a SAO, mint játék alapjaiban működésképtelen, ami nem is csoda, mert az eredeti novellák írója konkrétan egyetlen MMO-val játszott életében és az is csak a Phantasy Star Online volt, ami inkább egy CO-OP akciójáték.


A hosszú: Egyszerűen annyi rossz dolog van ebben a cuccban, hogy még felsorolni is nehéz, szóval csak a kedvenceimet válogatom ki. Oké, kezdjük ott, hogy a sztori szerint ezt az über drága kisérleti VR MMO-t, amit konkrétan egyetlen ember programozott le, alig 10 ezer ember játszhatja és több példányt nem is adnak el belőle. Még ha félre is tesszük, hogy milyen kevés lenne ennyi játékos egy MMO launchoz, akkor is autizmus lenne alig 10 ezer embernek kiadni egy MMO-t. Aztán, ott van az egész videójátéban ragadós rész. Ha valaki valaha is túszul ejtene 10 ezer embert egy VR játékban gyilkos mikrosütőkkel a fejükön az konkrétan mindenidők legnagyobb túszdrámája lenne és nem csak japán, de az USA és valszeg több másik ország is azon lenne, hogy mihamarabb leállítsa, ahhoz képest itt 2 évig teljesen zavartalanul ment az egész. A játék világára már inkább nem is írok semmit, az író nem igazán törte magát, hogy legalább egy MMO-ra emlékeztető világot dobjon össze, szóval az a rész, amikor Kirittyó teljesen random felhozott egy panelt és elkezdett nyúlkálni a játék forráskódjában mindent elárul. Az abszolút kedvencem az Aincrad arc epikus fináléje, amikor az admin Kirittyót leszámítva lebénítja az összes játékot, de Asuna ezt valamilyen csodával határos módon ignorálja és fegyvertelenül beugrik Kirittyó elé meghalni, erre az admin meg csak annyit mond, hogy "Nahát, pedig admini parancsokkal mindekit lebénítottam a szobában, úgy tűnik ilyen is megesik." Kirittyó dühös lesz, leszúrják, de hoppá összeáll a semmiből és egyetlen ütéssel megöli az admint. A prológusban pedig kiderült, hogy Asuna mégsem halt meg (úgy tűnik selejtes lehetett a mikrosütője, vagy az író szimplán elefelejtette, hogy az előbb ölte meg), a játék tervezője pedig büszkén nézi végig, ahogy összeomlanak a játék szerverei és eláruja, hogy egyébként rohadtul nincs ötlete miért is ejtett túszul 10 ezer embert egy vacak VRMMO-ban. A 15. részben pedig kiderül, hogy egészen véletlenül mégis túlélték a SAO szerverei és keleti MMO hagyományokhoz híven újra kiadták csak kicsit más külcsínnyel és új névvel. Innentől már meg sem próbálták elhitetni velünk, hogy ez egy MMO, ha nem lettek volna a valóságbeli részek konkrétan nem is tudtam volna, hogy az, ráaádsul itt kilőtték Kirittyó összes eddig waifuját, hogy majdnem összejöhessen a testvérével (vérfertőzés FTW). A fináléban pedig kiderül, hogy ez az egész az egész SAO hulladék valami hatalmas procedúrálisan generált kódtömeg és minden vacak VRMMO, amit róla klónoznak össze lesz köttetve vele, így aztán a szereplők már nyugadtan elpazarolhatják az egész életüket egy MMO-ra, mert 2 év fogság után még mindig van kedvük játszani. LOL


Ezek után már bele sem merek gondolni, hogy milyen lehet a második évad, vagy akár a LN...

2017. júl. 22. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%

Nekem az alap koncepció nagyon tetszett...a 14. Részig élveztem ezt az amimét DE ami utána következett az megutáltatta velem az egészet ,szerintem ott kellett volna abba hagyni az egészet

A kérdrésre a válaszom az ,hogy a 14.rész után jött a "mentsük meg Asunát" dolog úgy éreztem magam mintha Narutot néznék.És felmerült bennem az a kérdés ,hogy azalatt a több év alatt amit a játékban töltöttek ,hogy nem jött rá senki ,hogyan lehetne őket kiszabadítani? És utána meg engedélyeztek egy ahoz hasonló eszközt... Kérdem én miért? Bocsi kicsi összeszedetlenre sikeredett

2017. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!