Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Berserk animék sorrendje?

MuSky kérdése:

Berserk animék sorrendje?

Figyelt kérdés

azt nem tudom eldönteni, hogy a '96-os sorozat után érdemes-e megnézni a három filmet vagy folytassam egyből a 2016-os évaddal?


meg, hogy a manga valójában mennyire is más bele olvasgattam és csak az első részében voltak nagy eltérések úgymond a 0. részben ami időben előrébb járt mint az utána következő fő story a 1.résztől kezdve.


de utána alig találtam eltéréseket szinte minden ugyanúgy történt pedig azt hallottam a manga sokkal naturalisztikusabb és még kegyetlenebb



2017. okt. 9. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
A 96-os sorozat után semmi mást nem érdemes megnézni. A mangát érdemes elkezdeni.
2017. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A filmtrilógia nézhető kategória, semmi extra, de ha láttad a sorozatot akkor nem sok értelme van hogy megnézd. Az elejétől olvasd a mangát mert igenis vannak fontos eltérések.

2016os évad pedig nem létezik és nem is létezett soha

2017. okt. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hogyha annyira rossz, hogy van aki szerint érdemesebb kitörölni az emlékezetünkből akkor szomorú, hogy lett annyira sikeres, hogy kapjon egy folytatást 2017-ben.
2017. okt. 10. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert pont hozott elég bevételt az alacsony költségvetés (sok cgi) ellenére.Én csak a történet miatt néztem a 16/ 17 es folytatást.
2017. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

esetleg hasonló anime / manga ami tetszett nektek?

hasonlóan brutális, megrázó jelenetek érzelmileg is, misztikusság

2017. okt. 10. 18:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Épp a CG miatt hozott bevételt, nem annak ellenére. Jól lenyomták vele a gyártási költségeket. A 16/17-es sorozatoknak viszont nem a szar CG az egyetlen baja. Jó CG-vel és tradicionális 2D-vel is csak maximum nézhető lenne, mert vizuálisan akkor már csak a szar rendezés/kameramunka húzná le.
2017. okt. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 2016-os animét eredetileg 24 részesre tervezték, a botrányos fogadtatás miatt 12 résznél abbahagyták és a másik felét 2017-ben mutatták be, nem azért kapott folytatást mert sikeres volt, próbálták menteni a menthetőt.


A filmtrilógiát én abszolút ajánlani tudom, szerintem fantasztikusan jó lett, a CGI modellekkel (a CGI és a 2D kombinált használatával készült anime) időnként szenvedtek a készítők, főleg az első filmben, de a zene és a mesteri kameramunka bőven kárpótol. Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak, a filmtrilógia jobb alap a folytatáshoz mint a 97-es anime, a filmekből sok minden kimaradt (pl Gambino teljesen), ellenben a régi anime kihagyta az egyik legfontosabb karaktert a Csontvázlovagot, Geiseric király legendájával együtt, nélküle normálisan be se tudták fejezni a régi animét, nem hogy folytatást írni.

2017. okt. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!