Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudtok olyan anime sorozatokat...

Tudtok olyan anime sorozatokat mondani amibe mangákat írnak vagy olyat ami egy szereplő életéről szól?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy amibe a szereplő rendesen író mint például a Bakuman.

Mint írtam olyan is megfelel ami egy szereplő életéről szól.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. márc. 3. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
A Love Stage-ben viszonylag szerepel a mangaírói vonal, bár nem tudom mennyire szereted a shounen ai vonalat. Én csak ezt ismerem, de biztosan van még ^^
2019. márc. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Trevor. ***** válasza:
55%

Monthly Girls' Nozaki-kun

Comic Girls

2019. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Handa-kun
2019. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Bocsi ez lemaradt: Gekkan shoujo nozaki-kun
2019. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Shounent is szoktam nézni, de mostanában nem nagyon találok jókat sajnos.

2019. márc. 3. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha érzelmes, drámai krimi is megfelel, amiben a mangaka férfi gyerekkoráról van szó, mert időben visszaugrik (a haláltól próbál megmenteni kisiskolásokat), akkor:

Boku dake ga inai machi


Továbbá:

Barakamon

(Bár ez nekem nem jött be.)

2019. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Pár éve megy egy manga, most indították az anime változatát, aranyos cicás, hétköznapi, egy aszociális fiatalemberről szól, aki szobájába zárkózva fantáziál, és könyveket írt. A történet elején összeakad egy cicussal, és bár nem szereti az állatok társaságát se, ihlet okán befogadja magához.


Kb négy rész ment le eddig, on-air folyamatban van. A manga változat az előzmény, jó pár fejezetet megtalálsz.


"Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue"


Byousoku no 5 centimeter

Nem teljes életről szól, hanem egy szomorú szerelmi történet, a lány és fiú 12 éves a mű elején, majd néhány évvel később folytatódik. GYönyörű grafikája, a világhírű Shinkai Makoto rendezésében.


Kotonoha no niwa

Ez is Shinkai makoto mű, szintén gyönyörű grafikával. Egy cipész fiú egy nálánál jóval idősebb nőbe beleszeret.


Clannad

Mozi, valamint lét évad sorozat, a sori és mozi egymás alter változatai, részben. Kb 17-20 éves korig szól a szereplők részéről, egész sok szereplőt felvonultató slice of life, szívet melengető, magával ragadó dráma. Illetve inkább a második évad drámai, az első inkább aranyos, hangulatos, hétköznapi, imádnivaló.


Koe no katachi

Mozi, egy süketnéma lányról, és a bánbánatról.


Nana

több éven át játszódó, asszem közel 50 részes anime (én valahol az elején tartok), zenészekről szól, és a felnőtté válásról.


Usagi drop

Egy férfihoz kerül az elárvul 5 éves rokon kislány, a férfi még sose nevelt gyereket. Semmi extra, arról szól, hogyan küzd meg a nevelés nehézségeivel, és hogy a nehézségek mellett milyen örömeket tartogat a gyereknevelés. Együtt játszanak, nevetnek stb.

2019. márc. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 5. 07:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egyes kommentelő miért lett lepontozva? Elsőre nekem is ez jutott eszembe, és tényleg van szó benne a manga írásról. Nagyjából annyi, mint a Handa-kun-ban.

De válaszolva a kérdésre, a 5 centimeters per secound-ot, a Nana-t én is ajánlom, esetleg a Perfect Blue-t bár az másabb stílusú de ugyan úgy szépen bemutatja a főszereplő egy igen eseménydús életszakaszát és karakter fejlődését.Hasonló még a Fullmetal Alchemist (nagyon ajánlom a Brotherhood verziót, rövidebb mint a sima FMA, újabb a grafikája). Ilyesmi még a Koe no Katachi vagy a Kimi no Nawa. Habár a legtöbb animére mondhatjuk azt, hogy "egy szereplő életéről szól". Remélem tudtam segíteni

2019. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!