Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek lesz jövője...

Szerintetek lesz jövője magyarországon az animének?

Figyelt kérdés

Megjelent a youtubeon a semmiből egy Tanaka Studio nevű csatorna ami azt igéri, hogy újra lesznek szinkronos animék.


Ennek jeléül már meg is osztottak egy előzetest és az openinget magyarúl.

Engem megvettek kilóra.


Annyira várom már, hogy elérjenek a Naruto Shippudenhez is.



2019. márc. 17. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem. De ne is legyen. Ne rontsák el a magyar szinkronnal.
2019. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Tanul japánul, minek a magyar?
2019. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most komolyan arra köteleztek engem és mindenkit hogy tanuljon meg Japánul?


14 éves vagyok, tudok olvasni és figyelni is egyben, mégis szeretnék magyar szinkront.

2019. márc. 17. 18:16
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
332 feliratkozó? Hűha, már most látom előre, mekkora sikere lesz országszerte a szinkronnak... ja, várj, mégse. Megjelent a híres-neves tanaka studio, amire szinte senkinek nincs igénye, és ott is fog maradni a béka feneke alatt.
2019. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Mikor még sugározták az Animax-et, akkor se volt annyira népszerű, ezért le is álltak az adással, mert nem hozott akkora nézettséget, így a Naruto Shippuuden magyar szinkront se látták értelmét tovább szinkronizálni, pedig akkoriban én is akartam, hogy magyarul nézhessem!:)


Nem tudom mekkora népszerűségnek fog örvendeni ez a stúdió, de a fiatalok körében még mindig nagyon népszerű és remélem így is marad!

F

2019. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem, mert senkit nem érdekel. A normális filmek meg sorozatok mellett senkit sem érdekel ilyesmi néhány tucat megszállott fanon kívül.
2019. márc. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egészestésekkel talán tudnának jutni valahova, de sorozatokkal nincs jövőjük. A magyar szinkronipar még a rá jellemző rohadás minőségben sem tudja lekövetni a japánok tempóját. Ez rögtön két problémát szül:


1.) Az animék népszerűsége manapság szalmaláng életű. Amíg futnak sokan ráugranak, egy év múlva meg már a kutyát nem érdekli. Mire a magyar szinkron elkészülne, a sorozat már nem lesz releváns, a közösség rég túllépett rajta.


2.) A szinkronstúdió(k)nak erősen kellene szelektálnia. Nyilván népszerűség alapján, ami nincs komoly átfedésben a minőséggel, emellett hatalmas lemaradásban is vannak. Ha csak az utóbbi 5 év népszerű sorozatait akarnák pótolni, az ~130 évadnyi anyag, némelyik többszezonos, plusz valamelyikhez tartozik régebbről előzmény. És akkor még leginkább csak a kommersz, gyorséttermi minőségű sorozatokat nyomták át (Fairy Tail, Tokyo Ghoul, Shingeki no Kyojin, Sword Art Online és társai).


A médiafogyasztási szokások, főleg a fiataloké, mára már teljesen megváltozott. Évekbe telne egy olyan adatbázist felépíteni, ami megnyerhetné magának a közönséget és a közönség ezt nem fogja megvárni.

2019. márc. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dragon Ball magyar szinkront sem fejezték be, mit akarunk mi egy új kis stúdiótól valaki mondja már meg ? Naruto Shippudent mire leszinkronizálják addigra már a Boruto-t is befejezik.
2019. márc. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Vagy addigra már Boruto gyermeke is megszületik :D
2019. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Már megint reklámozod magad? A tanaka studio simán ellopott valamit amihez semmi joga. Mocskos tolvaj, semmi több.
2019. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!