Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ti milyen következtetésre...

Toth Imre 93 kérdése:

Ti milyen következtetésre jutottatok a Silent Hill játékok történetével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Igazából én először az első részével játszottam és sajnos nem tudtam befejezni.A lényeg hogy a Youtube-on néztem meg mindhárom játék átvezetőit plusz egy kis gameplay-t is.Nekem a második része volt a legjobb.És azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek a sztoriban meg e történtnek számít ez a rész.Hiszen nem is az igazi világban kezdődik és soha nem is megyünk oda.Valamint a kis lány, Laura is lehet csak James elméjének a manifesztációja?Úgy tűnik mindenki máshogy érzékeli a városban a jelenségeket.James szörnyekkel találkozik, míg Laura látszólag nincs veszélyben tőlük.Valamint ha Maria nem egy valós személy, hanem a főhős által elképzelt személy (akit Marry külső vonásai alapján képzelt el, de teljesen más személyiséggel), akkor hogy tudja megérinteni őt?Már az első részében sem tudtam eldönteni, hogy a főszereplők miért nem rendelkeznek semmiféle természetfeletti tulajdonsággal, holott például Lisa is embernek tűnt, viszont még is elég természetfeletti halált halt vagy Maria is többször meghalt és visszatért a második részben.

2019. aug. 3. 12:50
 1/1 Óriás majmaim válasza:

Nem tudom, hogy a válaszom mennyire lenne releváns, de azért leírom amit tudok.

Nem lehet tudni pontosan, hogy mi vagy ki is igazából Maria. (A szörnyek is megérintenek téged, te is őket, még sem léteznek. xD)

Laura valós személy. Eddi-vel érkezett a városba és utána is találkoztak. Ő azért nincs veszélyben mert ártatlan, nincsen olyan bűne mint mondjuk Jamesnek.

Lisa egy kísértet, egy 17 éves lány akit megölt a Valtiel ami egy "angyal" amit a Rend tisztel és végigkíséri Heathert a harmadik részben. Nem halt meg az első részben, csak rájött léte igazi természetére. A végén bosszúból elragadja Dr. Kauffmannt mert az kényszerítette Alessa szenvedésének meghosszabítására. Ezért örök szenvedésre van ítélve Alessa rémálmában kísértetként.

Igen, jól vetted észre. Mindenkinek megvan a saját maga SH-ja. Ezt Leonard Wolf is elmondja Heathernek a Kinyilatkoztatásban. Plusz láthatjuk a második részben Eddi és Angela rémálom világát is. Meg általában minden részben más és más emberek bűneiből és elnyomott sérelmeiből, vágyaiból meg komplxusaiból épül fel SH rémálom világa.

A szereplők nem rendelkeznek természetfeletti képességekkel. Egyedül a Rend tagjai képesek varázslatokkal elérni, hogy kilépjenek a különböző dimenziókból, Dahlia is egy varázslattal csalogatta Cherlyt (nem tudom, h jól írom-e xd) vissza SH-ba, hogy egyesüljön a másik felével (Alessa) azért, hogy megszülethessen az Istennő akit a Rend imád belőlük. Egyedül a harmadik rész antagonistája Heather rendelkezik (elvileg) képességekkel, de nem jövünk rá pontosan, hogy mire is céloz ezzel Vincent a Rend egyik papja.

Remélem választ adhattam neked.

2021. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!