Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Segítesz értelmezni nekem a...

Segítesz értelmezni nekem a Rizikó játékszabályát?

Figyelt kérdés

Párommal nekem nem sikerült, egymásnak ellentmondó sorokat olvasunk ki belőle.

[link]


Például:

[link]


2019. nov. 18. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Leírnád, hogy melyik része nem világos?:)
2019. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A dobókockák képmagyarázatánál egyáltalán nem világos, hogy mi alapján nyer, mi alapján veszit a példának állított egyik vagy másik dobás, és miért annyit, amennyit.
2019. nov. 18. 22:45
 3/5 A kérdező kommentje:
*veszít
2019. nov. 18. 22:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Közelebbről: ha a második példát vesszük, a támadó nagyobbat dobott. Miért veszítenek mindketten egy-egy hadosztályt?
2019. nov. 18. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazad van, ennek tényleg semmi értelme.


Én úgy tudtam hogy a játékszabály úgy van (vagy legalábbis mi mindig így játszottuk), hogy ha több katonával tudsz védekezni akkor eldöntheted hogy egy vagy két kockával dobsz. Ha kettővel dobsz, akkor először összehasonlítjátok a két legnagyobb dobott értéket, majd a két második legnagyobbat. És ezt támasztja alá a második példa is, a támadó dobott egy ötöst, a védekező egy négyest (ez ugye mínusz egy a védekezőtől), de a második legnagyobb a támadónak csak egy kettes, míg a védekezőnek egy hármas, így mínusz egy a támadótól is. És ennek van is értelme:D


Ha a szabályt vesszük amit írnak (ha mindenki több kockával dobott, akkor a második legnagyobb értéket kell összehasonlítani) se stimmel a második példa alapján, mert akkor a támadónak kellene egyet veszítenie.

2019. nov. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!