Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » League of Legends tökéletes...

League of Legends tökéletes teamcomp?

Figyelt kérdés
Attól függően, hogy éppen mi a meta, nektek milyen hősökből álló teamcomp lenne az ideális? Ha valaki jártasabb a témában és ért az ilyenekhez, nyugodtan fejtse is ki. Kíváncsi vagyok a válaszokra.

2020. jan. 13. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Akik a metát diktálják sem követnek metát csak egyszerűen egymásra építenek csapatot. Ami ha működik, mások átveszik a stílust és a teamcompot.

Nincs tökéletes teamcomp, mivel azon múlik hogy milyen jártas vagy az általad használt champel, milyen a rálátás a meccsre, vagy hogy jókor jársz-e jó helyen.

Persze vannak olyan hősök akik alapból erősebbek a másiknál, ez vagy counter pick, vagy early erősebb, vagy pl. Yuumi-darius összehasonlitásban a funkció is más.

Lényegében nem a hőssel kell legyőznöd elsőszámban az ellenfeled hanem az agyaddal, aztán azzal akivel játtszol.

2020. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben igazad van, de nem azért kérdeztem, hogy hogy tudsz játszani/milyen az agyad, most csakis kizárólag a draft-ra gondoltam. Elsősorban a profi meccsekre értettem, de végülis ott is nagyban függnek a dolgok attól, hogy mekkora az illető(k) "champ pool"-ja, úgyhogy megint csak egyet tudok érteni :D

Hozzáteszem, vannak olyan champek, amik profi ligában kb. sosem fognak megjelenni, akármi is legyen a meta és akárhogyan is építik egymásra a csapatot.

2020. jan. 17. 19:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincsen olyan, hogy tökéletes comp. Minden comp másra jó, most nem tudom mindnek a nevét felsorolni, de keress rá neten. Sokféle van.


Egyébként mivel mostanság a meccsek elhúzódnak akár 25 percig (vagy tovább), a teamfight compok jók. A játék végén miden egy jó csapatharc eldöntötte a játékot, attól függetlenül, hogy eddig hogy álltak a felek. De egyébként amit én szeretek:


1-2 tank, vagy legalábbis bruiser. A kerti verekedések, ahol mindenki üt mindenkit, általában nem végződnek jól. Ezért kell előre néhány tank, aki fogja a sebzést, és ráveti magát az enemy adc-re.


Sok cc (de főleg hard cc). Ugye ezzel az ellenfél hőse nem tud mozogni, optimális esetben meg semmit nem tud. Így meg lehet fékezni minden assasint.


Damage dealerek. Ezt inkább nem fejteném ki, annyira egyértelmű :D


AoE damage. Talán a legjobb recept a teamfightok megnyerésére, egy malphite+yasuo+amumu egy egész csapatot le tud darálni, ha az ellenfél nem figyel oda. Lux is nagyon erős tud lenni, etc.


Meg a jó pozicionálás. Falra tudok mászni az olyan adc-ktől, akik bemennek, majd mindenkit flamelnek, hogy elbukta az 1v5-öt.

2020. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb pro liga most szünetelt, úgyhogy nem olyan könnyű megmondani, meg amúgyis régiók között is lehetnek különbségek. 24.-én kezdődik majd az eu, én azt követem. De ha saccolnom kéne, valami ilyesmi: pantheon top, ryze/cassio/akali mid, seju/elise jung, xayah+rakan bot. De pl hogy Senna, Sett éd Aphelios mennyire fognak erősnek számítani, arról fogalmam sincs. Egyébként legutóbbi worlds-ben elég nagy volt a variáció, úgyhogy sokminden lehet a bannolás után.
2020. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tökéletes teamcompban van egy attack speedből scalelő champ.. pl. Jax... Ha azzal megszaladsz diamond alatt nemigazán van ami megállítaná.
2020. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

@3/5

"Kerti verekedések" :D ez tetszik. Egyébként egyetértek és rosszul tettem fel a kérdést, mivel tudom, hogy nincs tökéletes teamcomp, csak arra voltam kíváncsi, milyen a TI "tökéletes teamcompotok", amit le is írtál, úgyhogy köszi a választ.

2020. jan. 19. 20:10
 7/8 A kérdező kommentje:

@4/5

Tudom, hogy most szüneteltek, én is követem az LEC-t (FNC fan here :D), köszi a választ, Aphelios és Senna 100% hogy vagy játszva, vagy bannolva lesz minden gameben kb. Settről nem tudom mit mondjak, szerintem egyébként még bent sem lesz a játékban, mire elkezdődik 24-én ez az egész.

2020. jan. 19. 20:13
 8/8 A kérdező kommentje:

@5/5

Az biztos, split split split. Like Hashinshin, ha tudod kiről beszélek. :D De nyilván nem csak splitelésből áll a game, de hasznos tud lenni, köszi a választ.

2020. jan. 19. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!