Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen játékkal játsszak, ami...

Milyen játékkal játsszak, ami autentikus, kikapcsol és baromi jó hangulata van?

Figyelt kérdés

A záróvizsgám után megfogadtam, hogy felteszek néhány nyugis, hangulatos játékot és azokat fogom nyomni hetekig, hogy kieresszem a gőzt, de 2 hét eltelt és semmi normális játék nem jutott eszembe, amivel 2-3 órákra le tudnék ülni, nem terheli meg az agyamat (EUIV, HoI IV), de azért nem is egy pörgős lövöldözős játék, amiben nem kell gondolkodni. A Cities Skylines-t tettem fel, de egyrészt az is elég komplex és ezért hosszú ideig bele kell mélyednem, másrészt már eléggé szaggatott szóval valami 2015 előtti játékot javasoljatok (Ryzen 5 2400G, Vega 11, 8GB RAM). A GTA V-öt is újra fel akartam tenni, de már valamennyit végigtoltam benne és nem volt kedvem újra feltenni a Skyrim-re gondoltam még, de már azzal is sokat játszottam. Még az AC: Brotherhood-ot is feltettem, ami anno valamiért kimaradt (és elvileg a legjobb AC játék a sorozatból), de még az sem fogott meg, mert túlságosan sztorizgatós és ez az Inception-os modern köntösbe bújtatott játékmenet baromira nem jön be.

Szóval ha valamilyen open-source, szép környezetű nem FPS és hangulatos, de nem ilyen cinematic-os sztorizgatós játékot tudnátok mondani, akkor megköszönném. Valami (repülő)szimulátort akartam feltenni (IL-2 Sturmovik, FSX), de ahhoz meg joystick kell. Esetleg van valami lazább térképszerkesztős/városépítős/menedzselős játék, ami a Cities-el ellentétben elfut szépen a gépemen?



2020. jan. 22. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
OpenTTD talán. Ha belejössz, nincs nagy kihívás benne, de virtuális terepasztalként sokáig el lehet vele játszani.
2020. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Firewatch-ot mindenképp próbáld ki. Ml
2020. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
OpenTTD +1
2020. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2: Fuuh, ez a Firewatch nagyon feelingesnek néz ki (bár lehet a RAM-om a vega11-nek foglalt 2 giga miatt kevés lesz).

Tudtok még mondani ilyen kiterjedt természeti közegben játszódó valósághű (kaland) játékokat? Az ARMA 2/ARMA 3-nak is pl. gyönyörű hegyvidéki pályája van, de az FPS azért nem jön be annyira.

2020. jan. 22. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a what remains of edith finch vagy a gone home is megfelelő választás.
2020. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Widelands?
2020. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Folytatva előző válaszomat:

Open Red Alert, 0.A.D


Végülis amiket felsoroltál mind Linuxos játék :D (természetesen Winen is lehet játszani)

2020. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Batman: The Telltale Series-t és a Call of Duty WW2-t toltam végig, ez volt a legutóbbi két játék. Nagyon élveztem mind a kettőt!
2020. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!