Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik a legjobb TÖRTÉNELMI...

Melyik a legjobb TÖRTÉNELMI témájú stratégiai játék amivel eddig játszottál?

Figyelt kérdés
Tehát nem ilyen StarCraft meg C&C kaliberű játékokra gondolok, hanem mondjuk a Napoleon TW vagy CIV6. Szeretnék valami komplex és hangulatos stratégiai játékot feltenni a gépre amiben lehetőleg valós térkép is szerepel, de nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes kipróbálni, ami sokáig lekötne és nagyon jó hangulata van (zene, játékmenet stb.).

2020. febr. 1. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha te sem tudod, akkor mi honnan tudnánk, hogy mi kötne le? :D
2020. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"...amivel eddig játszottál?"


Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy ti szerintetek melyik a legjobb(ak), ami(kk)vel valaha játszottatok.

Ez alapján pedig én is tudok majd dönteni.

2020. febr. 1. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik nép történelmére vagy kíváncsi (vagy csak simán történelmi jellegű?).

Ami engem manapság lekötött, az a Three Kingdoms (meg a többi Total war játék), elég történelem hű, de ott az Iron Hearts széria is akár, vagy az Europa Universalis, Age of Empires széria, Empire Earth széria, Sid Meier Civilisaton 5 vagy 6 (mondjuk az 5 nálam nem indul el win10 alatt többet, szóval azzal csak csínján).

Nemrég jelent meg a Dawn of Man, illetve ha inkább városépítős játék érdekel, akkor ott a Banished vagy Foundation, régi megjelenésűek a Sierra játékok, mint Ceaser 3 vagy 4, vagy épp az Anno széria.

2020. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Paradox stúdió játékai: Europa Universalis IV, Crusader Kings II, Victoria II, Imperator: Rome

Én ezek közül Eu4-gyep játszom már több mint egy éve. Grand strategy interaktív (valós) térképpel, háború, diplomácia, kereskedelem, belügyek. A játék 1444-től 1821-ig tart, de a kettő között bármelyik időpontban kezdheted a játékot. A kezdő időpont világában választhatsz egy országot, szerintem 250+ játszható és megformálható ország.

Van hozzá sok dlc, kiegészítő. 40 dollár a Steamen, leárazáskor érdemes venni. (Ez sztem bármelyikre igaz). Van hozzájuk sok jó gameplay (Bögre csatorna, kb csak ilyen típusú játékokkal foglalkozik)

2020. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én Speciel a Total War részekért vagyok oda. Azon belül a Rome II vel játszottam a legtöbbet. Már legalább 5-6 frakcióval leigáztam az ókort. Viszont az Attilához a Medeival 1212AD kiadott mód is nagyon jó. A kampány térkép ugyan az, mint Rome II ben. Én most a magyarokkal hódítok. :D

Mondhatni ezt a módot a Medeival 3-nak is.

Ami igazán oda vág viszont az a Troy. A kereskedelem és a diplomácia ebben a legrészletesebb szerintem, de engem nem nagyon tud lekötni, hogy csak Görög ország területei vannak benne. Persze tudom, hogy a városok száma így is sok, mint a többiben, de személy szerint én már egy eurázsiai vagy az egész világot magába foglaló Total War részt várok. Ha fikció ha nem, de kéne egy ilyet csinálni. Mondjuk az Attilának már annak kellett volna lennie, hiszen a mongol birodalom egész Eurázsiára kiterjedt.

Bocs a felesleges locsogásért! xD

2020. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Annyi megjegyzést, hogy Attila nem a mongol birodalmat vezette, de igen, elég nagy birodalma volt, ami sok területet érintett. Én igazából egy hibrid EUIV-TW játékot várok mondjuk egy WW1-es témával, de egy Empire 2 is jöhetne.
2020. okt. 26. 09:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Rise of Nations
2021. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!