Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Fallout 4-ben új PC-n egér...

Fallout 4-ben új PC-n egér mozgatásakor "mikrolag"? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Nem régen lett új gépem amin végre futnak az újabb játékok is. Most a Fallout 4-el szerettem volna játszani, de mikor beléptem kipróbálni feltűnt, hogy az egér mozgatásakor - egyszerűen körülnézésnél is - enyhén de észrevehetően akadozik ahelyett, hogy szép sima, folyamatos lenne. (ez a mikrolag?).

Már alapból szórakozgatni kellett vele, hogy be tudjam állítani azt, hogy ne korlátozza az FPS-t 30-ra.. (a Fallout4Prefs.ini fájlban kellett állítani) ezután már FPS problémák nincsenek, ha nem korlátozom akkor 140 körül van. Viszont a fentebb leírt probléma megmaradt - ha meg a Radeon bővített szinkronizálást kikapcsolom, akkor screen tearing is előjön.


Sokáig böngésztem, keresgettem, gugliztam, főleg angol nyelvű fórumokon, rengeteg beállítást kipróbáltam (alacsonyabb grafika, korlátozott/nem korlátozott fps, a beállítási fájlokban módosítgatás, stb.) de egyik sem segített igazán. Egy lövést megér, hátha valaki itt tud valami tanácsot adni. :)


64 bites Win10et használok

VGA RX 5700 Sapphire Pulse 8GB

CPU Ryzen 5 3600

RAM 2x8GB DDR4 3000Mhz

Alaplap MSI Mortar Max


Monitor AOC Q3279VWFD8 - 2560x1440 felbontás, 60Hz-n (a 75Hz-t driver problémák miatt nem használom)


Más játéknál nem tapasztaltam ezt, pl. Battlefield 1 vagy éppen Apex Legends - amivel gyakran játszom és sokkal újabb játék, ráadásul jóval nagyobb erőforrást igényel.


Szóval bármilyen tipp, tanács jól jön. Köszi :)



2020. febr. 5. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azért van a screen tearing és mikrolagg mert több a fps-ed mint a monitorod frissítési frekvenciája (hz) így a videókártyád fölöslegesen több hőt termel illetve jobban levan terhelve. Érdemes korlátozni a fpst a monitorod frissítési frekvenciájára riva tuner nevű programmal így megszűnnek a mikrolaggok és a screen tearing jelenség.
2020. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, van RivaTuner a gépemen, aktívan használom is (Apexnél is) és természetesen itt is kipróbáltam. A fent említett problémán viszont nem segített, ezért is fura a dolog.

Szóval az egér használatakor nem elég sima a mozgás a szememnek, de ha pl. anélkül sétálok egyenesen, hogy az egérhez hozzáérnék akkor rendben megy és szép smooth...

De köszi a tippet. :)

2020. febr. 5. 11:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Tápegységed tïpusa?
2020. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Illetve a freesynct offoltad a jstekba? Mert ha van rivatuner onnantol freesync folosleges
2020. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tápegység: Bitfenix Formula 550W
2020. febr. 5. 11:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam kikapcsolni a Freesync-et a videokártya szoftverében, nem igazán változtatott semmit.
2020. febr. 5. 11:56
 7/13 anonim ***** válasza:
A jatek videobeallitasai kozott kell
2020. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a Fallout 4-ben nincs ilyen opció, sem a launcherben, sem a játék menüben. (Ahogy fent írtam, a beépített vsync kikapcsolásához is az egyik beállítás-fájlt kellett módosítani, hogy az fps ne ragadjon 30-on, mert úgy aztán borzalmasan szaggatott)
2020. febr. 5. 12:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor a v-synct offold teljesen. Amugy eredeti a játék?
2020. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A Vsyncet offoltam játékon belül a fent írt módszerrel, a VGA szoftverében meg "Radeon bővített szinkronizálás" opció van, amit ha bekapcsolok akkor elfogadható, ha kikapcsolom akkor elérhető a "Várakozás a függőleges frissítésre" rész, de ezekkel rosszabb.


Nem eredeti a játék (pont az ilyesmi miatt nem fizetek előre érte, sajnos nem tehetem meg, hogy olyat vegyek ami nem úgy működik ahogyan szeretném - így nálam nincs soha semmi előrendelés stb. sem) De rengeteg fórumon olvastam hasonló gondokról és a megoldások változatosak voltak, valakinek x dolog jött be, valakinek y, valakinek egyik sem...

2020. febr. 5. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!