Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tök jó dolog lehet ez a...

Tök jó dolog lehet ez a COD:Warzone, de az a minimum 4GB-s videokártya kicsit nem sok úgy a mindennapokba?

Figyelt kérdés
Én kicsit sokallom a gépigényét. Szerintem mások is. Csináltam egy kérdőívet, ami ezidáig kb 400 emberhez jutott el, és ebből legalább 310 ember azt jelölte, hogy Azért nem fogja kipróbálni, mert nincs hozzá elég erős gépe.
2020. márc. 11. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem gondolom, hogy a 4 GB sok lenne, ez alá nem is adnám irodai felhasználás esetén sem. Viszont szerintem is kicsit magas a gépigénye.
2020. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges játszani vele, úgyis pay to winbe fordul majd. Amúgy igen, a mindennapokra sok a 4GB, ha csak nem 10 éves vagy és játszol folyamatosan, akkor tök felesleges. Sőt és 2GB-os kártyát használok és bőven elég a mindennapokra, és még pl GTAV-özök is vele medium-high grafikán!
2020. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

A mindennapokba sok persze, de figyelembe kell venni, hogy itt főleg a videójátékosok a célközönség. Amúgy a minimum gépigényben egy gtx 670 van megjelölve, ami pl. 2 GB-s kártya.


De az, hogy hágy GB a memóriája egy kártyának, az nem sokat jelent, egy gyenge kártyára is tehetnek 8 GB-t, attól a teljesítménye nem fog nőni.

2020. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#1: Azért érdekelne, hogy szerinted egy irodai gépbe mi a fenéért kéne 4 GB-os VGA? Még egy vacak integrált is megfelel, a titkárnők azért nem AutoCadezni meg GTA5-özni szoktak. ;) (Nem a sima RAM-mal keverted össze?)


Viszont a gamer szférában nem gondolom egy extrém hardvernek. Nekem egy belépő szintű kártyám van, és azon van 2 GB video RAM. Kevesebb, mint 15 ezer volt.

Sajnos ha játszani akar az ember, akkor vagy lekorlátozza magát az alacsonyabb gépigényű játékokra (amik között szintén van jónéhány remekmű), vagy rákölt éves szinten 50-100 ezret a gépére. Én sem tartom jónak, hogy a játékfejlesztői szféra ennyire az erőforrászabálásról és az optimalizálás teljes ignormálásáról szól, de sajnos ez van, ezt el kell fogadni.

400 fő pedig egyáltalán nem nagy minta, pláne, ha nem reprezentatív.

2020. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos egy 920MX-en nem futna el, szóval részemről elbukott a dolog :D
2020. márc. 11. 16:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Ott a gond, hogy sokan még mindig ezen a GB-ozáson vannak leragadva.
2020. márc. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ah, értem, szóval ha valahol 4gb-s vidikartya a minimális, akkor egy 2gb-sel lazán játszhatok vele, mert állításod szerint a videomemoria nem jelent semmit?
2020. márc. 14. 08:13
 8/10 A kérdező kommentje:
Az első válaszolóra nem is tudom mit reagáljak, úgy hülyeség ahogy van. Inkább venne 4 bika gépet, hogy egy irodában (IRODÁBAN) legalább 4gb vidikartyas gepek legyenek, minthogy irodai célra szánt, átlag gépeket vegyen, többet, ugyan azert az árért. Téged se hiszem hogy jó ötlet lenne alkalmazni haver!
2020. márc. 14. 08:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Lényegében igen, videókártyánál a teljesítmény a lényeg. Pl. jelen esetben a minimumként megjelölt GTX 670 egy 2 GB-s kártya, de teljesítményben kb. megegyezik egy 4 GB-s 1050 TI kártyával (a 670 még egy picit erősebb is). Így ha egy játék minimum rendszerigénye egy 1050 TI-t jelöl meg, akkor te egy 670-es kártyával tudsz vele játszani függetlenül attól, hogy az egyik 4 GB, a másik meg 2 GB. Szóval ha 5-6 évnél nem régebbi videójátékokra szánt géped van, akkor az új COD-ok menni fogjak rajta.


Amúgy az első sem írt hülyeséget, csak ő a rendszermemóriára gondolt.

2020. márc. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ah, értem, szóval ha valahol 4gb-s vidikartya a minimális, akkor egy 2gb-sel lazán játszhatok vele, mert állításod szerint a videomemoria nem jelent semmit?"


Én konkrétan arra gondoltam, hogy ez a tipikus vevőcsalogató, mikor egy olcsó videokártyát telepakolnak vram-al, aztán az eberek meg azt hiszik, jajj sok vram akkor ez biztos jobb.

2020. márc. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!