Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem enged az Aternos?

Miért nem enged az Aternos?

Figyelt kérdés
A barátommal játszunk együtt minecraft. A Hamachi alapból nem engedte, hogy egymásra kapcsolódjunk, ezért Aternoson játszottunk mert az engedte, de most az sem engedi. Hiába mindent ugyanúgy csinálunk mint eddig és ugyanúgy is állitunk be, de ki irja, hogy hiba történ, és hibás név vagy ilyesmit. Pedig a nevem is rendben van meg minden, másnak van ilyen probléma?

2020. ápr. 10. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs. Hogy multiztok, lan-ra meg van nyitva vagy saját szerver fut a háttérben?

Ha szervert futtattok és a szervernél server.properties fájlban beállítottátok a serverp-ip= adatait a hamachi IPv4 címre, az gép újraindításkor változik, a szervert indító félnek mindig át kell írnia/másolnia az új server-ip -t a működéshez, különben csak a szerver futtató tud rácsatlakozni.

2020. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem nyitunk lant, bár azzal is próbáltuk már,de nem. Inkább csak simán Aternoszon futtattuk. Ezt a fájlos dolgot nem nagyon értem eddig nem kellett ilyennel cseszekednem, csak simán elindítottuk és belépett hozzám ahogy kell. Mit kellene pontosan csinálnom?...😅
2020. ápr. 11. 02:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Hamachi a legegyszerűbb. Mindketten kapcsoljátok ki a tűzfalat, és csináljatok egy hamachis hálózatot (persze csatlakozzatok is rá). Az egyikőtök nyissa meg a világot LAN-ra: a chat fel fog dobni egy ötjegyű számot. Miután ez megvan, a másikótok másolja be a LAN host hamachis IPv4 címét (amit a neve mellett látni a hamachiban) a közvetlen csatlakozásba többjátékos módban, és egy kettősponttal elválasztva írja mellé a chatben feldobott LAN számot. Meg is vagytok.

Pl: 123.45.67.89:43787

2020. ápr. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. És ezt is csináltuk eddig is. De akkor sem engedi. Ki irt valami olyasmit, hogy a VPN-em rossz vagy hibás vagy nem is tudom és azért nem köthető össze gépünk. Azzal mit tudok kezdeni? Szerintem az miatt nem sikerül.
2020. ápr. 11. 15:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudod mi az a VPN egyáltalán?
2020. ápr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Virtuális privát internet.
2020. ápr. 13. 17:16
 7/9 anonim ***** válasza:

És használsz VPN-t vagy sem? Mert ha igen, szerintem kapcsold ki, mert akkor egy VPN kiszolgálóhoz csatlakozol titkosított módon, nem az internetszolgáltatódhoz. Nem ismerem az Athernos-t, a Minecraft-ot meg főleg nem, Hamachi-t valamikor használtuk de már nem emlékszem rá, mire meg hogy. Talán FlatOut ökörködésre.


De anno (2005-2006) a Medal of Honor: Allied Assault-nál játszottunk egymással ellen haverokkal, úgy, hogy egyikünk volt a szerver. Megnézte mindenki a sebességet, akinek a legjobb volt épp, az host-olt egy szervert, előtte persze megnézte az ip címét, azt körbeküldte msn-en. Többiek meg szépen csatlakoztak a játékon belül úgy, hogy kézzel beírták az ip címet konzolbe, hogy /connect és az IP cím. Lehet kihagytam valamit, mert portszám is kellett lehet, de nézd el nekem, 15 éve volt.


Apropó, ha nem használsz VPN-t, akkor még egy rövidítés: NAT. Nézd meg a saját IP címed, hogy NAT-olt-e. Röviden: a szolgáltatód az IPv4-es IP címedet NAT-olhatja, ez kb. annyit jelent, hogy te meg kb. 50 másik ember ugyanazt az IP címet kapja meg. Telekomnál ezt úgy ismered fel, hogy 100.XXX.XXX.XXX az IP cím. Ha nem 100.-al kezdődik, akkor normál DHCP kiosztással kaptál egyet. Ha nem Telekomnál vagy, érdeklődd meg, hogy NAT-olt-e az IP címed, ha az, kérd meg, hogy vegyenek ki belőle.


A NAT elég sok mindennek alá tud akasztani, többek között torrentnek (seed lelőve), online játékoknak.

2020. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
csináljátok Minehuton
2020. ápr. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsákos Bilbó120 válasza:
Helló valószínűleg szerver létrehozásánál bekapcsoltátok a fehérlistát, így csak az léphet be, akinek a nevét beírtátok oda. Valószínűleg ezt jelentheti a ,,hibás név".
2021. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!