Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sakkban a duplakezdés miért...

Sakkban a duplakezdés miért nem lett hivatalos?

Figyelt kérdés
Szóval én úgy tanultam játszani, hogy kezdesként 2 bábuval léphetek. Később tudtam meg, hogy hivatalosan nem lehet csak 1-el kezdeni. Kérdem lenne valami negatív befolyásoló hatása, vagy csak úgy? Miért terjedt el akkor nem hivatalosan? Szerintem élvezetesebb duplakezdéssel. Akivel sakkoztam eddig, mindenki így játszotta. Játszottam úgynevezett francia sakkot is, ami megint ilyen "népi hülyeség" na az tényleg eléggé lebutitása az egésznek... De a duplakezdéssel nem értem mi a gondja a szakmának, szóval van rá valami magyarázat, vagy csak így alakult?

2020. ápr. 20. 01:10
 1/5 anonim válasza:
51%
Régen engem is úgy tanítottak, hogy dupla kezdés. Szerintem is sokkal élvezetesebb. Nem tudtam, hogy hivatalosan nincs is elfogadva. Mindegy is, én továbbra is a szokott módszerrel fogok játszani.:))
2020. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Mit jelent a dupla kezdés? Hogy a futóval két kockát léphetek előre? Más "dupla kezdést" nem tudok elképzelni.
2020. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A játék elején feltolsz mondjuk két parasztot is és aztán jön a másik aki ugyanúgy kettőt léphet. Szóval először mind a két fél kettőt léphet.
2020. ápr. 21. 14:47
 4/5 anonim ***** válasza:

"A játék elején feltolsz mondjuk két parasztot is és aztán jön a másik aki ugyanúgy kettőt léphet. Szóval először mind a két fél kettőt léphet."


Ebben mi a jó? Nekem annyira nem tetszik.

2020. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan mint hogy a sakkot sem kötelező bemondani, bár tény hogy nekem is így tanították. A vidéki kiskocsmákban amikor a Béla bá meg a Tonó bá sakkoznak, ott azért van rá szükség hogy benyögjék hogy "sakk", meg "matt", mert már mindketten be vannak nyomva mint a szög a kisfröccstől, meg a hatodik stampedlitől, így azt sem veszi észre hogy sakkot kapott, ezért inkább szólnak egymásnak.
2020. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!