Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » FPS huszárokról mi a véleménye...

FPS huszárokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanokra akik mindig a 60 Fpssel dobáloznak, ha 59 Fpsük van egy játékban akkor is butítják, hogy 60 legyek, "60 alatt nincs szám" stb..


Csak furcsák ezek nekem, mert régen senkit se érdekelt mi mennyi Fpssel megy.



2020. ápr. 25. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyomorékok.
2020. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igenis érezhető a különbség 55-60 58-60 frame között. Ezt főként azok veszik észre, akik sok időt töltenek játékokkal. Egy alap felhasználó nem érzi, de énis bármikor megérezném, ha leesik akár 1-2 framet is. 60 a folyamatos, az alatt darabos a kép egyre jobban, és az igenis szúrja a szemét azoknak, akik komolyabb színten űzik az ipart. Sőt mondok valamit, aki játszok egyszer 144hz monitoron, annak utána borzalmas a 60.. Aki sokat játszik 240hz monitoron, annak érezhető lesz a különbség, a 144-el szembe. Ha nincs más, akkor jó a 30-45 frame is.. De ha van esély a 60+-ra, akkor természetesen lehet kompromisszumokat kötni. Plusz egy CS:GO-t R6-ot, amúgysem a csili Vili látványért játszunk, ráadásul valaki kifejezetten szereti teljesen lowon játszani ezeket a játékokat, annak ellenére is akár, hogy egy 2080ti végzi a dolgát a gépházban. Régen sokaknak esélye sem volt a 60-ra, ezért áll rá a szem a 30-ra. Ma már másabb a helyzet.. Egyébként V-sync - el én elvagyok a 30-al is.. Persze nem multis játékokban :)
2020. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A framerate ma fontosabb, mint régen volt. Persze függően attól, hogy mit nevezel régennek. Viszont még fontosabb a játék szempontjából. A magam részéről a felismerhetetlenségig leszarom a multis shootereket és úgy általában a multis játékokat. Felületes, alacsonymiőségű szórakozás. Inkább timesink, mint élmény. De ott igenis számít, input lag és reszponzív irányítás szempontjából.


Ahol számít még, az jellemzően az id software motorjaira épülő játékok (Rage, Wolfenstein, Doom). Ezekben én is a 60fps-t célzom meg szívesebben, egyébként amíg 45 és 60 között van, addig elégedett vagyok.

2020. ápr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És az a baj, hogy az ilyen emberek észre se veszik, hogy mennyivel kellemesebb pl. fix, lekorlátolt 60 FPS-sel játszani, mint 120-140 között ugrálóval.


Én játszok PC-n 60-nal, és néha PS3-on 30-cal, egyáltalán nem zavar, hogy csak feleannyi az FPS.

2020. ápr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem feltétlen jobb a fix 60. Gondolj, egy 64tickes szerverre (mondjuk CS), ott fontos például, hogy a duplája meglegyen, azaz stabil 128frame! Na mármost ha van mellé egy 144hz-os monitorod, és a géped bírja is, akkor viszont korlátozhatod 144-re is. Sok játékban elég a 60, de pár multis játéknál, mint a Doom, CS:GO, PUBG, szerintem igenis törekedni kell, a magasabb FPS szám elérésére. Persze lehet ezeket is 60-al tolni, csak nemlesz annyira folyamatos a mozgás, illetve a történések, mint tételezzük fel, az ellenfélnél. Szóval hátrányba vagy, és aki komoly szinten tolja, annak igenis számít a hz, az ms, a framerate, stb stb. Kérdezőnek meg mégegyszer mondanám, hogy igenis érezhető, ha akár 1-2 framet is leesik. Egyébként picit provokatívnak érzem ezt a kérdést, mivel leszólod azokat egy picit, akik törékednek a síma, röccenés mentes játékmenetre. Akinek telik rá, miértne tehetné meg? Szíve joga.. Ahogy az is, hogy milyen beállításokon tetszik neki a CS:GO. Sokak ember alapból Lowon játszik szinte minden multis játékot, a sok felesleges effekt miatt, mivel akkor sokkal átláthattóbb a játék, és persze igen, a több FPS :)
2020. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 igen, a CS:GO valóban kivétel, azt én se lockolva játszom.
2020. ápr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!