Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit választanátok? 4K felbont...

Mit választanátok? 4K felbontás de csak 60 FPS vagy 1080 p és 120 FPS

Figyelt kérdés
Igazából semmi komoly esport, csak solo modban szoktam szórakozásból játszani, főleg open word játékokkal (AC, GTA, stp.)

2020. máj. 14. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
annyira felesleges a 60 fps-is. 30 fps bőven elég, a film sem szaggat ha nézed, pedig az csak 24 fps. Én amit választanék, az egy CRT szélesvásznú monitor! Nem viccelek! Próbáld ki egyszer egy fullHD 1600x1200 felbontású CRT-vel a játékot! Döbbenetes lesz a különbség, olyan smoothul fog futni minden, szaggatás, utánhúzás nélkül, hogy öröm lesz nézni. A nagy gamerek is sorra állnak át a CRT-re, meg is fel a használt CRT-k ára, mint a rakéta! Nézd meg pl ezt a videót, és lehidalsz a smoothságtól: https://www.youtube.com/watch?v=HrhsWnEMafA
2020. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

4k@60

Hidegen hagy a multis idétlenkedés, a nagyobb felbontás többet hoz ezen a ponton, mint a dupla framerate.

2020. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha magad játszol single-ben ÉS a géped is bírja, akkor UHD (4k) 60 Hz, többet ér az.
2020. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

#1: Gratulálok, sikeresen magadra cáfoltál. Ez csakis azért ilyen smooth, mert 100Hz. Ha 24 vagy 30 lenne, közel sem így nézne ki. Plusz abban sem vagyok biztos, hogy a CRT monitor előnyeit te láthatod egy LCD kijelzőn nézve.


Amúgy a kérdésre válaszolva, nekem is inkább 4k, mint 120Hz.

2020. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Én most ebben pont benne vagyok, úgyhogy tudok adni néhány jó tanácsot.

Nos. Először is, az FPS eléggé számít. Tehát ha 60 és 144 Hz-es monitor között nézzük a különbséget, nagyon sok komment van a neten arról, hogy eléggé érezhető a különbség, a 144 Hz-es monitor sokkal "folyékonyabb" képet biztosít, sok játékban ez előny (kompetitív online játékokban például). Olyat is hallottam már elég sokat, hogy aki váltott 144 Hz-es monitorra, aztán vissza 60 Hz-esre, "kifolyt a szeme" annyira nem tetszett neki már a 60 fps. (Lehet hogy túlzott, de a lényeg a lényeg)


Ha érdekel ez a téma, keress rá youtube-on hogy "60 fps vs 144 fps" és (mivel máshogy nehéz lenne szemléltetni a különbséget egy olyan embernek aki 60 hz-es monitorról nézi a videót) lassított felvételben mutatja meg, hogy egymás mellé téve a 2 monitor hogy mutatja a játékot. A 60 Hz-es monitoron szemmel láthatóan látszik, hogy ugrálnak a kockák, a karakterek, míg a 144 hz-esen eléggé szépen folyékonyan lassított felvételben mutatja az egészet.


Tehát egyértelmű, hogy 144 Hz az jobb mint a 60.

De sok múlik a gépeden is. Mivel lehet neked 144 Hz-es monitorod, ha 1080p-ben nem nyomja ki a 144 FPS-t a játék, amin játszol. Tehát aki 144 Hz-es monitorral szeretné tolni, annak jó ha van egy olyan gépe, ami viszi ezeket a játékokat minimum 144 Fps-el, mindig, és az alá nem is nagyon esik. (ha kell, vedd lejjebb a grafikát)


Aztán..

Sok múlik még a képernyő méretén. Mert 24 colos monitorból 4k-sat csinálni úgy annyira nem éri meg, inkább 32 colon állna jól a 4K. Minél nagyobb a monitor mérete, annál jobban széthúzza a pixeleket, annál "pixelesebb" lesz a kép. Mert a 1080x1920 attól még 1080x1920 lesz a 24 és a 27-32 colos monitoron is ugye, csak az egyikben nagyobbra vannak húzva a pixelek, a másikban kisebbre.


Tehát, ha neked van egy 24 colos monitorod, ami 144 hz-es, és viszi is a játékokat a géped legalább 144 Fps-en, az ezerszer jobb, mintha vennél egy nagy monitort amire megéri 4k-t rakni, és 60 fps-el játszanál.

2020. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

1080p és 60 FPS.

Minden más csak parasztvakítás.

Az emberi szem nem képes folyamatában másodpercenként 30 képkockánál többet megkülönböztetni. Közvetetten meg kb. 60-70, esetleg 80 FPS-t képes érzékelni, ha számottevő szín- vagy féynességváltozások vannak, pl. amilyan CRT képernyőknél a frame-ek kirajzolásakor jelentkezik. Ami persze LDC-nél már nincs jelen, nincs elektronágyú, folyamatosan világít a megadott színnel az adott pixel. Így aki 60-70 FPS fölött bármilyen különbséget lát, az nem több, mint placebó-hatás.

Az 1080p meg egy mai átlagos monitornál bőven elég, a legtöbb embernek nincs olyan éles látása, hogy ekkora felbontásnál lekülönítse a pixeleket.

2020. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Mi jó nektek abban, hogy tényeket tagadtok?

-Igenis érzékelhető a különbség 60hz és 144hz között.

-A 4k is látványosan szebb, mint a 1080p.


Nem, nem fogod tudni megmondani képkockáról képkocára a különbséget, és a pixeleket sem fogod számolgatni meg méregetni 4k-ban, de mindkét esetben érezhető, hogy az egyik jobb, mint a másik.

2020. máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6: Erről csak annyit, hogy a múltkor letesztelték rajtam, hogy igaz-e, amivel hencegek: bármikor megmondom, hogy egy játék 60 FPS-nél többel fut-e. 30 próbálkozásból 27 alkalommal találtam el, a többiek elmondásuk szerint semmilyen különbséget nem láttak.
2020. máj. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8%
7-es már bocs, de ez random hlyeség, amit írtál! Mutatok én neked olyan kamerával felvett 720p-t, hogy lefsod a bokádat, míg mutatok olyan 4K-t, ami egy pixelhalmaz! Az adott forrás minősége határozza meg elsősorban a felhasználói élményt! Sőt tovább megyek. a 90-es évek végén a HD VHS kazetták sokszor jobb képminőséget adtak, mint sok mai középkategóriás telefon képalkotó képessége! Tehát azonos körülmények között igaz csak az, hogy esetleg a 4k jobb, mint az 1080 esetleg a 720, minden más esetben az anyag minőségétől függ a dolog, igaz ez a játékokra is. a megfelelő motor és szűrők határozzák meg az élményt, nem a felbontás!
2020. máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az 1440p 120/144Hz a legjobb jelenleg. Ha tényleg csak singleplayer, megpróbálhatod a 4K 60FPS-t, de annyival nem szebb mint az 1440p, hogy megérje annyival erősebb gépet építeni rá.
2020. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!