Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehet a dámajáték...

Mouret abbé kérdése:

Hogyan lehet a dámajáték taktikáját, stratégiáját a leghamarabb megtanulni?

Figyelt kérdés
Azt hittem, a sakkhoz hasonlóan találok erről is tankönyveket, tanfolyamokat, feladványokat... de hiába keresek ilyesmit, magyar nyelven semmit sem találtam. Van valami ötletetek?

#logikai játék #dámajáték #taktika és stratégia
2020. máj. 31. 18:48
 1/3 atys76 válasza:
Ezt a kérdést nem értem. A sakknál jóval egyszwrübb játékról van szó. Játsz néhány játékot és találd ki a saját takrikádat.🙂
2020. jún. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Goriot apó válasza:

Egyszerűbb, de egyáltalán nem könnyű jól játszani.

Sakkban fiatal koromban mesterjelölt voltam, ahhoz értek egy kicsit.

Onnan tudom, hogy az ilyen logikai játékok tanulását sokkal könnyebb úgy megtanulni, ha egy profi segíti a tanulást, mintha én próbálom meg kitalálni, amit már esetleg már több évtizede tudnak.

2020. jún. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Angolul azért vannak leírások, ha ez segít. Amit minden leírás hangsúlyoz, az a tábla közepének az uralása, sokkal jobb, ha középen vannak a bábuk, mintha a tábla szélén. A tábla szélét, tehát a sort, ahol átváltozhatnak az ellenfél bábui, szintén érdemes védeni, eleve nem kell kilépni a bábukkal. Ha mégis, akkor célszerű az első és a harmadik bábut ott hagyni, mert ketten le tudnak védeni minden mezőt. (Most a 8*8-as táblára gondolok). Célszerű alakzatokban gondolkodni, a magányos figurák sebezhetőbbek. És persze jó, ha kihasználjuk az "egyet-kettőért", "egyet-háromért" kombinációkat, mikor ütésre kényszerítjük az ellenfelet és cserébe mi kettőt, hármat tudunk ütni. És persze legyen lehetőleg több dámánk, mint az ellenfélnek. Összefoglalva a sakkhoz hasonlóan biztosan veszít az, aki nem tervez 1-2-3 lépést előre, viszont a sakkal ellentétben, aki egyszer hátrányba kerül, az valószínűleg csak még nagyobb hátrányba fog kerülni. Egy hiba is elég. Kb. ezért nincsenek tudtommal dáma programoknak világbajnokságok már, mert olyan tökéletesek az algoritmusok, hogy lényegében minden meccs döntetlennel végződik. A sakkhoz hasonlóan a dáma játéknak is van sok variációja. Vannak ma már telefonos játékok is, ahol válaszható az ellenfél erőssége.
2021. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!