Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen játékok vannak, amikben...

Milyen játékok vannak, amikben gonosz karakterrel lehetek, vagy van választható irány jó és gonosz között?

Figyelt kérdés
Nagyon unalmas számomra ez a sok tipikus sablonos sztori, amikben a jó legyőzi a gonoszt, megment mindenkit és ezzel lezárul a történet. Kipróbáltam pár játékot, ahol antihős karakterek bőrébe bújhatok és számomra sokkal tetszetősebb, mint unalmas hősöket irányítani. A Hatred nagyon mély nyomot hagyott bennem a mizantrópikus, pszichopata főgonosz karakterével. Valahogy átéreztem az emberiség iránt táplált gyűlöletét és azonosulni tudtam a karakterrel. A Dungeon Keeper sorozat szintén nagyon tetszett, ahol tipikus hős lovagokat kell legyőzni a gonosszal. Az Overlordot most fogom kipróbálni, ugyanis sok jót olvastam róla. A Carmageddon sorozat mondhatni életem egyik legjobb autósjátéka. Ezekhez hasonló játékokat keresek PC-re. Jöhet bármilyen műfaj. Olyan játékokat is ki szeretnék próbálni, ahol szabadon dönthetek jó és rossz között, mint pl The Elder Scrolls sorozat vagy Fallout.

2020. jún. 4. 01:29
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Life is Strange. Itt is vannak döntések és ezek befolyásolják a játékot. nem a tipikus jó vs rossz döntések vannak, hanem inkább morálisak. Hogy melyik a kisebbik rossz vagy a nagyobb jó. Komoly döntések vannak benne. Csak 1 példát mondok hogy ne spoilerezzem el annyira. Ha akarod lehetőséged van valakit megmenteni az öngyilkosságtól, vagy épp bele is "hajszolhatód". Komoly morális döntések vannak benne. Csak ajánlani tudom.


Overlord-ot én is ismerem, habár én inkább a 2. részét ajánlanám neked. Nekem az jobban átjött.


Ha már jó vs rossz(plusz/és morális döntések) akkor a Dragon Age Origins is ide jöhet. Ott is a "jó/rossz" döntések befolyásolják a játék alakulását.


Divinity: Original Sins 1-2ben szintúgy nagy szerepe van a döntéseidnek.


Fable szériát sem hagyhatjuk ki. Abba is lehetünk a világ megmentő jó, vagy épp a démon aki leigázza(pc-re csak 1 és 3. része jelent meg).


Frostpunk. Igaz ez nem épp rpg, de vannak benne olyan rpg elemek ahol dönteni kell az emberéletek felett. Jó/rossz+morális alapon. Pl: Gyerekeket nem dolgoztatod és "iskolába" küldöd, vagy mehetnek ők is kemény fizikai munkákat végezni akár csak a felnőttek(ugyanaz a munkarend és munkamennyiség).


Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe így késő éjjel.

2020. jún. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az összes tisztességes RPG.
2020. jún. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A felsoroltakhoz hozzátenném a Neverwinter Nights sorozatot is, ott is lehetsz jó, gonosz, semleges. Bár azok elég régi játékok.


Én "gonosznak" találtam a Mafia sorozatot is (bűnöző vagy, rabolsz, öldökölsz, börtönbe dobnak), meg a GTA-t is (bűnöző vagy, rabolsz, öldökölsz, elgázolod az embereket stb).

2020. jún. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!