Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sakk. Kinek mi a véleménye...

Sakk. Kinek mi a véleménye erről a (patt) játékállásról?

Figyelt kérdés

[link]


Döntetlen lett végül az eredmény. Világossal voltam és a játék vége fele nem is gondoltam volna, hogy ilyen szerencsésen kijövök. Sokkal rosszabbul álltam, és mégis 'csak' döntetlent hozott ki az ellenfelem. Szerintetek én csináltam jól vagy az ellenfelem rosszul?



#sakk #szerencse #fölény #kedvező eredmény #nagyobb erőviszony
2020. júl. 17. 19:44
 1/7 Baluba ***** válasza:
27%
Egyértelmű, hogy az ellenfeled volt nagyon ügyetlen. Igazából rég fel kellett volna adnod.
2020. júl. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Az ellenfeked volt béna/figyelmetlen. Bár én inkább azt tudom elképzelni hogy valami nagyon kezdővel játszhattál.

Neked pedig fel kellett volna adnod amikor már csak egy királyod maradt, mert olyankor már nincs értelme játszani.

2020. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez ugye vicc?

Ezt az állást egy óvodás, max. 1 éve sakkozó is kihozza könnyedén mattra.

2020. júl. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy 1 lépésből!
2020. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem, hogy úgy lett vége az egésznek, hogy volt még egy futóm a legvégén és a sötét lépett a vezérrel, odakerült arra a mezőre, ahol a futóm volt mert leütötte és úgy lett patt.
2020. júl. 17. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Csak egy halk megjegyzés: dehogy kellett volna feladnia. Akkor veszített volna, így pedig döntetlen lett. Soha nem szerettem a sportokban a feladást. Ellentétes a sport szellemiségével.

Ja, hogy kellett ahhoz, hogy az ellenfél elrontsa? Miért, más helyzetben nem szükséges az, hogy az ellenfél gyengébben játsszon? Dehogynem.

2020. júl. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem ritka dolog! Ilyen szintű anyagi előnyben sötét részéről nagy esély volt a patt kialakulására. Érdemes ilyenkor lecserélni pár dolgot. Én például odaadom egy ilyen meccsben a futót, de még a bástyát is gyakran, bőven elég egy nehéz tiszt. Nem kérdés illett volna ekkora szintű anyagi hátrányban feladni, tipikusan nem Te hoztad ki döntetlenre, hanem az ellenfeled rontotta el. Nekem is volt hasonló gép ellen toltam nehéz szinten, a futót nagyon oda akartam adni neki mert elég patt szaga volt a végjátéknak de hiába a gép egyszerűen nem vette le :D Tudta, ha nem veszi le nagyobb eséllyel alakul ki patt. Persze bemattoltam, de figyelni kellett mert ha túl sok figura van egy végjátékban könnyen lehet ilyen helyzet.
2020. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!