Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan változott meg nektek...

Hogyan változott meg nektek felnőtt korotokra a videójátékokhoz való hozzáállásotok?

Figyelt kérdés
Régebben, mikor egy trailer-t vagy gameplay-t megláttam egyből ámulatba ejtett egy-egy játék és rögtön tudtam, hogy nekem ez kell, ezt akarom. Az elmúlt 2-3 évben viszont nagyban csökkent az érdeklődésem a játékok iránt. Egyszerűen meglátok egy új AC-t, Cod-ot vagy bármit és így nem érdekelnek. Megveszem és 4-5 óra játék után már csak azért játszom végig, mert fizettem érte. Nem okoz akkora örömet már, mint régen. Persze minden évben van egy két cím, amire azt mondom, hogy na ez igen, példul God of War, Spider-Man, The Last of Us 2, de különösebben ezek a játékok is képtelenek 2-3 óránál tovább maguk előtt tartani és lehet, hogy csak 1-2 hét után veszem őket újra elő. Velem van baj vagy a játékok már nem olyanok, mint régen? Illetve most 21 éves vagyok, egyetemre járok és hát, mint mindenkinek vannak nehézségek az életemben, amik stresszel járnak és képtelen vagyok a hobbyaimra koncentráni, mert folyamatosan máson kattog az agyam. Ez is közrejátszhat benne? Esetleg új hobby után kellene néznem? Kerestem mást is, de jelenleg semmi nem érdekel...

2020. okt. 25. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
27 vagyok, szeretem a videójátékokat, de egyre nehezebben találok olyat, ami hosszú távon le tudna kötni.
2020. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

30 vagyok.


Nem csak én változtam, de maga a játékipar is. A részemről 25 évi gamer háttérrel sokkal kritikusabb vagyok a játékok felé, illetve mivel jóformán csak hétvégén van időm játszani, jobban meg is nézem, milyen játékkal töltöm azt a 2-3 órát.


A másik végéről nézve a mai trendek szerint a játékokat teleszarják mindenféle copy-paste side contenttel, quest markerekkel, gyakorlatilag kikapcsolt aggyal robotpilóta módon végig lehet őket játszani. Én pedig még abban a korban tanultam bele a játékokba, amikor azok nem rágtak mindent a számba és a fejlesztők (és játékosok) nem úgy álltak hozzá a dolgokhoz, hogy a játékosnak JÁR, hogy a játék minden tartalmával egy végigjátszás során találkozzon, cserébe igencsak számított, hogyan közelítek meg egy problémát. Manapság felületesen mindenbe beleerőszakolnak RPG elemeket, de 100-ból 99-szer azt érik el, hogy ez kivesz a játékélményből.


Most játszom például a 2013-as Tomb Raider rebootot és nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán befejezem. Akármennyire letolta mindenki a bugyit a gyönyörűségtől ez egy átlag alatti szar. Az első másfél óráját egyenesen gyűlöltem és 5 óra játék után kezdett el az élmény Tomb Raiderre hasonlítani. Értem én, hogy megpróbáltak egy modernebb Uncharted-szerű élményt adni, de ez ahhoz képest is szar. Félig open world, a térkép tele ikonokkal, amik szinte csak különböző gyűjtögethető vacakok, lépjél szintet, fejlesztgesd a fegyvereidet, a játék mindent a képedbe tol, van egy "survival vision" képességet, amiben minden fekete-fehér és bármi, amivel interakcióba kell lépned arany színben izzik, ha meg még így is túl hülye vagy hozzá, hogy megcsináld, Lara (imitátor) még a szádba is rágja az egyébként faék egyszerű fejtörők megoldását, nehogy kicsit is gondolkodni kelljen.


Itt a 16-os válaszban egyébként linkeltem is egy videót, ami elmagyarázza, mekkora szemléletváltáson ment át a játékipar az elmúlt 20 évben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__jatekok__10723539..

2020. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

35 evesen is ugyanannyira szeretek jatszani mint 20 evvel ezelott.

Es mas korombeliek is, ezt nem lehet rafogni hogy 20 eves vagy, es kesz kinotted.

Annyiban valtoztam hogy most nem erdekel a single jatekok 98%.

Nem erdekelnek a felkapott divatjatekok.

A Guild wars 2 ota nem ulok fel a hype vonatra.

Elegge vallogatos vagyok, de ami megfog, azt evekig tolom.

Masodik mmorpg-m 9 evet toltam. (nem wow)

Mostani kedvencem 8 eve jatszom napiszinten. Munka es gyerekek mellett.

2020. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Játszok ugyanúgy de kevésbé érdekelnek úgymond az ujdonságok, inkább a megszokott és bevált játékokkal játszok.
2020. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
37 éve játszom videojátékokkal, és egyre jobban élvezem. Aki arról rinyál, hogy manapság semmi jó játék nem jelenik meg, az csak azt bizonyítja, hogy nem ismer elegendő játékot. Pl. az indie szcéna a legtöbb magyar játékos számára teljesen ismeretlen.
2020. okt. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
54%
Régen mit nem adtam volna egy gta5-ért. Most meg kb 10 perc után megunom. Nem is érdekelnek a küldetések. Csak gázolom az embereket.
2021. nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!