Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tapasztalt airsoft-osok...

Tapasztalt airsoft-osok mennyivel pontosabb egy rugós mesterlövész kivitel, mint egy elekrtomos gépkarabély egy lövésesre állítva?

Figyelt kérdés

Mennyivel korrektebb pontosságra ha egy rugós mesterlövésszel lövök?

Gázosnál nem tudom hogy van. eddig elektromosom volt. Én olyat hallottam, hogy pontosabb a rugós mint az elektromos vezérlésű.

Lőtávra ugynannyit írnak mint a gépkarabélyra. Kb 60m. Viszont a torkolati sebessége nagyobb. Olyan 480-500 FPS a gépkarabélyé pedig 410 g-s BB-vel számolva mindkettő.

Annyi bőven elég nekem. Viszont még annyit szeretnék kérdezni attól aki jobban benne van, hogy ha gyengébb rugóst veszek mondjuk 330 FPS-es torkolati sebességgel akkor lehet e erősebbet csinálni belőle.

Másik: Lehet e esetleg növelni a pontosság és hatótávotés valami süpécibb golyóval. Közelre azért nem akarok erőset. Max marad a pisztoly.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 11. 19:33
 1/3 A kérdező kommentje:

Valamiért lemaradt:

A torkolati sebesség 0.2 g-os BB-vel van számolva!

2020. nov. 11. 19:34
 2/3 anonim ***** válasza:

pontosságot nehezebb lőszerrel szoktak elérni, 0,25-0,3-as BB golyóval pl.

Rugós nem feltétlenül pontosabb, nagyon függ a pontos típustól és az esetleges tuningtól, módosítástól (jobb hézagolás, cserélt komolyabb alkatrész stb). Nagy általánosságban szorosabb a rugós fegyver illeszkedése és a mesterlövész puska csöve is hosszabb, ezért szokott messzebbre menni, de itt megint fontos a pontos típus.

Ami a fejlesztést illeti, érdemes a softair.hu oldalon érdeklődni, mert lehet egy nagyobb rugóval széttöröd a puska belsejét, alaposan meg kell nézni mit hova akarsz rakni.

Ha tényleg jól összerakottat akarsz, ami pontos is, mindenképp az illesztésekkel érdemes kezdeni, külön távtartó gyűrű szetteket is lehet kapni hozzá. A határ itt is a csillagos ég, láttam én már 250 ezres rugós mesterlövész puskát is, ide egy távcső, oda egy olyan edzett rugó stb.

2020. nov. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél! Köszi a választ!
2020. nov. 12. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!