Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Dirt Rallyban hogyan kell...

Dirt Rallyban hogyan kell bevenni az éles kanyarokat?

Figyelt kérdés
Értem itt a 90 és ennél több fokos kanyarokat. Ma kezdtem, billentyűzettel játszok. Kézifékkel nem jó, mert meg is áll, és teljesen máshova megy, mint kéne. De sima kanyarodással sem jó, mert az meg nem veszi be olyan élesen. Két órája próbálkozom, de egyetlen egyszer sem sikerült bevenni egy ekkora kanyart.

2020. nov. 21. 02:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A Dirt Rally irányítása szimulátorosabb. Billentyűzettel kb. játszhatatlan, minimum kontroller kell hozzá. Ha billentyűzettel akarod játszani, akkor vagy minden kanyarban elviszed az autót legelni, vagy olyan lassúnak kell lenned, hogy esélytelen vagy az utolsó helynél előrébb végezni.
2020. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Habár billentyűzettel Dirt Rallyt nem játszottam, de kontrollerrel is kell hozzá gyakorlás.

Sok függ az autó típusától is, hogy fwd, rwd, vagy awd. És most konkrétan egy Evo VI-al nyomulok, ennél úgy szoktam, hogy kanyar előtt fékezés, kanyarodás kézifekkel (elég egy pici fékezés is), utána padlógáz. Tény hogy gyakorolni kell sokat,mert nem mindegy az sem, hogy milyen úton csinálod: aszfalt vagy murva. Minden csak gyakorlás kérdése.

De én a helyedben beszereznek egy kontrollert.

2020. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A játékban van videós tutorial menü, ott minden típus irányítását bemutatják, a kanyarodásokat is. Például a pendulum (inga) fordulás, ahol ki kell téríteni előbb egy irányba az autót, hogy utána a kanyarban elforduljon a másikba. Egy komplex műveletsor tartozik hozzá:

https://www.youtube.com/watch?v=bHPSDcRGB_A

2020. nov. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lesznek olyan pályák, ahol billentyűzettel még a legminimálisabb időt sem tudod majd teljesíteni. És nem azért, mert béna vagy, hanem mert úgy vannak kialakítva, hogy ultrafinoman kell adagolni a gézt és féket, vagy folyamatosan "körzőzni" (azaz az autó orra mindig a kanyar belső íve felé áll), és ezeket analóg kontroller vagy kormány nélkül lehetetlen megcsinálni. Ezt nem csak én mondom, a Codemasters fórumain is azt mondják a készítők, hogy nem ajánlott billentyűzettel játszani.
2020. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!