Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Makett festésnél ecsettel is...

Makett festésnél ecsettel is el lehet érni oylan részletességet mint airbrush-al?airbrush-al való festésnél lehet használni olyan nagy kompresszort amivel autó kerekeket is fel lehet fujni tehát ami nagy nyomásra képes lehet használni erre a célra ?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek ha ez a kompresszor os ötlet hülyeség nek hangzik egy straus kompresszor van itthon és ha az megfelelne a célra akkor csak szereznék rá olcson egy pisztolyt ha nem akkor festenék ecsettel még kezdő vagyok a témában airbrush és makett téren is a válaszokat előre is köszönöm.

2020. nov. 26. 02:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A profi makettezők másra használják a festékszórót, mint az ecsetet. Az előbbivel viszonylag nagyobb felületeket lehet egyenletesen lefesteni, kevés festékkel; míg az utóbbival az aprócska részletekhez általában könnyebben oda lehet férni (persze, létezik maszkolószalag, de helyzete válogatja hogy épp melyik a praktikusabb megoldás), vagy sárfoltokat, pigmentfestéket felvinni a felületre...

A festékszóró pisztoly abban az esetben használható egy kompresszorral, ha az képes megfelelően kis nyomással működni. Az rá van írva a festékszóró papírjára, amit hozzá kapsz, hogy legfeljebb mekkora nyomással használhatod. Nem tudom hogy a te straus kompresszorod esetében mennyit lehet beállítani, de viszonyítási alapként az én festékszóróm maximum 3 barral használható.

Ha még sosem használtál festékszórót, viszont most vásárolnál egyet, el kell mondanom, hogy az elején nem lesz egyszerű. El kell találnod, hogy milyen híg legyen a festékkeverék, az nem feltétlenül fog elsőre sikerülni, és ahhoz is hozzá kell szoknod, hogy hogyan használd, mert az sem lesz természetes elsőre. Nem olyan egyszerű, mint a videókon ;D

Amikor pedig végzel vele, mindig gondosan ki kell tisztítani, nem maradhat benne festékmaradék. Ehhez szét kell szerelni, majd ha kész vagy, újra össze. Ezeket természetesen nem azért mondom hogy elriasszalak, isten ments, csak hogy mégis tudd, hogy mire számíts. Én annak idején nem tudtam.

2020. nov. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi warhammert, dnd miniket és egyéb greenstuffal kitbashelt dolgokat szoktunk, ecsettel tökéletes.


Pici ecsetet a műkörmösöknek gyártott szettben veszek, az jó is és olcsóbb is.

2020. nov. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Figurához alapvetően nem is kell szórópisztoly, de az általános makettezéshez, repülőgép, hajó, harcjármű, alapvető. Az ecsettel nem tudsz vékonyan és egyenletesen festeni, nagyon látványos a különbség.

Sparmax szórópisztoly és "csendes" dugattyús kompresszor kell. Ennél lejjebb nem szabad menni, mert akkora kínlódás lesz minden művelet, hogy gyorsan elmegy a kedved az egésztől.

[link]

[link]

0,3mm fúvóka kezdetnek.

2020. dec. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!