Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen open world játékok...

Milyen open world játékok vannak Nintendo Switchre?

Figyelt kérdés

Witcher 3, Skyrim, Borderlands, Assassin's Creed megvan.


Ami lényeges lenne:

- open world, felfedezés

- legyen sztori

- változatos fegyver vagy képesség készlet (szóval lehetőleg ne pl. csak kard + pajzs kombóval lehessen végigtolni)


Breath of the Wild szimpatikus és jóra értékelt, de azt is olvastam, hogy a sztori nagyjából semmi, és hogy a világ túl nagy és ehhez képest túl üres. (Plusz úgy látom, hogy a harcrendszere eléggé korlátozott, nincs túl sok variációs lehetőség.)


Immortals Fenyx Rising lenne még hasonló, tesztetős, viszont ez még túl új és közel sem biztos, hogy megéri a pénzét...


Milyen hasonló játékok vannak Switchre?



2020. dec. 3. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Super Mario Odyssey is valamilyen szinten

Dragon Dogma Dark Arisen

2020. dec. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Krisipoke ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy csalódnál a Zeldában.

Nem mondanám, hogy túlságosan korlátozott lenne a harc. Vannak különböző kis kardok, nagy kardok, pajzsok, kalapácsok, bumerángok, íjak, varázspálcák (és egy csomó random dolog, hogy felmosó meg bot), és magukhoz a harcokhoz is elég sokféleképp hozzá lehet állni. Használhatod a sheikah slate-ed plusz segítségként, amivel például bombákat tudsz dobálni, megállítani az egyik ellenséget az időben, vagy mondjuk a mágneses képességével egy nagy vaskockával agyon tudod őket ütni. És akkor ott vannak a kreatív megoldások, mint a légi támadás, a szikla rájuk gurítása, a lézerek visszaverése, vagy csak simán a kidolgozott fizika alkalmazása.


A történet olyan értelemben kevés, hogy a nagy részét magadtól kell felfedezned, és te döntöd el, hogy miben veszel részt, ugyanis a legtöbb dolog opcionális. De a sok karakterrel, néppel, meg helyszínnel elég sok olyan szituációt találsz, amik kibontakozó történetté válnak, és a lore is elég mély, ha az ember beleveti magát. Tehát úgy is lehet mondani, hogy sok történet van benne, annak, aki keresi.


Az a része igaz, hogy hatalmas a világ, és sok helyen nincs érdemi dolog, de sajnos ez az open world játékok átka. Elég sok titkos felfedezni való dolog van azért a játékban, amiket érdemes is. Lehet, hogy nem annyira sűrű a tartalom, mint egy lineárisabb játékban, vagy akár egy korábbi Zeldában, de abszolút olyan, ami játszatja magát, és az ember fel akar benne fedezni mindent, megtalálni a titkokat, összegyűjteni az alapanyagokat, kideríteni a dolgok miértjét.


Remélem, segítettem. :)

2020. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Breath of the Wild nagyon jó. Èn nagyon pc párti voltam, sose játszottam konzolon, de a barátom csak rávett, hogy játszam vègig, ès nagyon bejött. Nyilván èrdekesebb a sztori, hogy ismered az előző játèkokat, mert sok utalás rájuk, de èn úgy is nagyon èlvezem a játèkot, hogy ez az első Zelda amivel foglalkozok. Nagyon hangulatos, a kèpi világa gyönyörű. Nagy kár kihagyni.
2020. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választokat!


Meggyőztetek, kipróbálom a Zeldát. :)

2020. dec. 4. 15:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!